reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja jeszcze przed pierwszą wizyta u lekarza, więc dokladnie nie wiem który to tydzień🤔
Samej mi ciężko policzyć bo wedlug owulacji inny i według miesiączki inny🤦‍♀️
Czekan na pierwsze wyniki bety 😊
A co do objawów, to bol piersi odpuścił tylko przy dotyku bolą, i wszystkie zapachy czuje bardzo intensywnie a tak to nic innego się nie dzieje, nie wiem czy to dobrze czy źle 😊
 
reklama
Właśnie też mnie przekonuje to ubezpieczenie. I wydaje mi się, że oni oferują najwięcej - w sensie ilosci wykrywanych chorób. Ja jestem dopiero 6t2d, więc mam jeszcze trochę czasu- ale myślałam, żeby zrobić jakoś w okolicy 11 tygodnia. O ile wszystko będzie ok, bo na ostatnim usg jeszcze nie było nic widać bo to był 4t, w czwartek idę znowu do luxmedu. A w połowie stycznia mam wizytę prywatną i jak wtedy będzie wszystko ok to będę chciała powoli zdecydować się na kiedy badania :) Ale myśle że właśnie w okolicach 11tc. A Ty kiedy planujesz?



U mnie też napewno będzie cesarka, więc też liczę na wcześnieksze rozwiazanie. Z drugim synem też miałam planowane cc i miałam tp na 26.10 a cesarke mi zrobili 16.10. Mimo że miałam późną owu i serce było jakoś blizej 7tc, ale później jakoś wszystko się skorygowało.



Ja przeanalizowałam na internecie składy preparatów i wybrałam ten który wydaje mi się odpowiedni. Ja stosuje Duphavit pregna bo tam jest tez żelazo i ja np powinnam je suplementować bo ostatnią ciąże skończyłam z ogromną anemią i teraz też balansuję na granicy niedoboru. Nie jem mięsa i wydaje mi sie że to przez to. W pierwszej ciaży jeszcze jadłam wszystko i zawsze miałam wyniki idealne- jeśli chodzi o żelazo.
Co do nifty- ja sie zastanawiam czy zrobić przed USG genetycznym czy po. Genetyczne USG mam 19 stycznia. Teoretycznie nifty mogę zrobić tydzień wcześniej, bo już będzie wtedy 11 tc, czyli około 12 stycznia. Porozmawiam jutro z moim lekarzem na wizycie co on o tym myśli. Na pewno nifty będę robić i na pewno w styczniu. Zastanawiam się czy może być tak, ze zrobię wcześniej nifty tam wyjdzie wszystko ok a na USG genetycznym coś może wyjść nie tak?
 
Co na ból głowy? Mam stwierdzone migreny, przed ciąża brałam tabletki specjalne których teraz nie mogę już brac :/ co mogę wziąć by sobie ulżyć? Mam takie bóle, że potrafię płakać wymiotować z tego wszystkiego :( jak sobie pomoc :/
Spróbuj rumianek pić , może nie pomoże w 100% , ale mi łagodzi ból. Dodatkowo kładłam żelowy zimny wkład na głowę , jeśli nie masz to cokowiek co da uczucie chłodu , nawet zmoczona ścierka w zimnej widzie. No i ja leżę blisko otwartego okna , tylko , że mieszkam w cieplejszym kraju i temp. jest na plusie
 
Pora i na mnie aby się przywitać. 😊
Od samego początku przyznam się że od kilku dni podczytywałam Was tylko, ponieważ to moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam od czego mam w ogóle zacząć. 🤦‍♀️
OM 20.11 według moich obliczeń 5t3d.
Dzisiaj rano byłam zrobić betę a jutro mam pierwszą wizytę u gin i powoli zaczynam mieć stresa.
Witaj w gronie , rośnijcie zdrowo 😌
 
Świetne wiadomości z rana..
Ja już po badaniach. Po 17 będą wyniki i jutro rano na wizytę..
Od 2 dni męczy mnie żołądek.. 2 noce nieprzespane..
Spróbuj rumianek z imbirem , mnie trochę pomaga , w sumie zależy jak bardzo boli. No i jabłka i marchewki. Mnie łapie co 3-4 godziny ,mdłości i ból żołądka. Jak zjem jabłko i marchewkę czuje się lepiej i pije rumianek z imbirem.
 
reklama
Dzięki za rady... Spróbuję.. Bo ciężko jest..
Aaaa i na te słabsze mdłości pomagają mi miętowe mentosy. 🙌🏻 Nie doprowadzaj się do głodu i przejedzenia bo wtedy najbardziej dokuczał mi żołądek i mdłości. Ja swoje mam cały dzień i cała noc , muszę coś zjeść jak małe dziecko w odstępach 3-4 godzin. Nawet ból żołądka i mdłości mnie wybudzają ze snu. Mam nadzieję , że załagodzi rumianek u Ciebie te boleści bo wiem co czujesz 😪
Próbuj jeść częściej , a mniej bo ja mam całkowity brak apetytu i mało jem. Natomiast teraz staram się coś podgryzać i zazwyczaj tylko jabłka mi wchodzą i surowa marchewka. No i mentosy
 
Do góry