reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Witam serdecznie, nocka zaliczona do udanych. Tzn mały spał a ja jakoś nie mogłam. Różne dziwne myśli chodziłt mi po głowie. Powiedzcie jak sprawuję się te odkurzacze no noska. Ja mam zwykłą fridę i zastanawiam sie czy kupić odkurzacz. Dziwnie to brzmi. Kiedy wracacie do pracy? Mój macierzyński kończy się 30 listopada, ale napisałam podanie o 2 tyg. urlopu dodatkowego, potem biorę zaległy urlop + zwolnienie lekarskie od lekarza na tydzień+ferie zimowe i tym sposobem wracam do pracy w lutym. Wołałabym posiedziec z małym rok ale musze wracać.
 
reklama
Ja mam urlop macierzyński do 28 grudnia, potem biorę te 4 tyg dodatkowego urlopu. Czyli mamy koniec stycznia. Wybieram zaległy urlop 2011 i mamy połowę marca.
Wtedy wezmę chyba wychowawczy i posiedzę z dzieciakami do lipca, sierpnia.
 
NIkos ale Cię wzięło na narzekanie...też bym pewnie się martwiła jakby mój mały był przeziębiony. Oby szybko Twojemu przeszło :tak:
Ja podobnie jak Ty kończę macierzyński pod koniec grudnia, potem dobieram 4 tygodnie i dwa zaległe urlopy więc do połowy kwietnia zleci i dalej wychowawczy...nie wiem do kiedy...pewnie do drugiej ciąży ;-)

Idę się ogarnąć póki mały śpi...

Witajcie nowe forumowiczki!!! :-D
 
jagienka mój Igorek też chrapie prawie od urodzenia, lekarz powiedział że to poprostu ulewa mu się mleczko w gardle i cofa się do noska (wyjaśniałoby to te "białe kurze jajko" o ktorym pisałaś) i że to z czasem przejdzie. No i kropić wodą morską, jak najwięcej trzymać go w pionie i jak śpi to główka ma być wyżej.

dziewczyny zazdroszczę wam tego urlopu wychowawczego ja niestety muszę iść do pracy:baffled:, urlop macierzyński kończy mi się 6 grudnia potem zaległy urlop i wychodzi że 23 stycznia do pracy, ale przedłużę jeszcze jakimś l4 2 tygodnie na mnie i 2 na Igorka (w pracy już sę pytają kiedy będę)
 
napiszcie cos wiecej o tym odkurzaczu. ja sie mecze z frida, ktorej maly nie znosi....
apropos pogody, to ja uwazam, ze i tak jest cudnie. zazwyczaj w listopadzie to deszcze i zawierucha a teraz w sumie piekna pogoda (przynajmniej u nas)
 
Ja odciągam KATARKIEM do odkurzacza :-) psiknę solą i odciągam i pięknie tego gluta z gardła zasysa. Po ok. 1,5 tygodnia to znika więc raczej sprawy katarowe.
piszesz ze psikasz sola- jaka masz? czy tylko tak okreslasz to wkrapalanie? a i dalabys linka na ten odkurzacz ja tez mam fride i o ile mala wczesniej wzglednie ja tolerowala teraz nawet nie daje mi sie z nia zblizyc, od razu ucieka...

moniek ja mam macierzynski do 13 stycznia a potem 4 tyg dodatkowego a potem kuroniowka - moja umowa zakonczyla sie 31 sierpnia....posiedze z mala troche jak damy rade finansowo bo w kwietniu 2013 dopiero konczy nam sie jeden kredyt - rata 790zl :-(
 
Jagienka mój mały ma co jakiś czas takie charczenie i to ewidentnie katar. On spływa po tylnej ścianie gardła. Radek charczy, pokaszluje i też puszcz cycka, żeby przełknąć flegmę ;-). Ja odciągam KATARKIEM do odkurzacza :-) psiknę solą i odciągam i pięknie tego gluta z gardła zasysa. Po ok. 1,5 tygodnia to znika więc raczej sprawy katarowe. Wydzielina jest przezroczysta.

A sapka jest związana z niedrożnością noska. Więc może u Waszych maluchów to permanentne katarki.....może tak objawia się uczulenie na coś ????

Kupiłam dzisiaj ten aspirator do odkurzacza,zobaczymy jak się sprawi bo frida nie ze wszystkim sobie radzi :no:
z tym że mojej małej to nie przechodzi..jak pisałam-ma to od 3 tż...
Też myślałam że to może uczulenie,pierwsze co mi przyszło do głowy to mleko ale wyeliminowanie nie przyniosło żadnej poprawy więc wróciłam do niego.

Karolap,ja kupiłam ten:
KATAREK, ODCIĄGACZ KATARU DLA DZIECI_____APTEKA (1941440858) - Aukcje internetowe Allegro
A wody używam-Disne-Mar dla dzieci (niebieska buteleczka)

napiszcie cos wiecej o tym odkurzaczu. ja sie mecze z frida, ktorej maly nie znosi....

Też się przyłączam,czytałam na innych forach że super sprawa,ja mam sceptyczne podejście,chociaż już kupiłam :sorry2:

U nas taka "zgniła" pogoda,niby nie zimno ale jakoś tak człowieka ciarki przechodzą do samych kości..i fakt,ta ciemność po 15.00 brrr oby do wiosny :tak:
 
Ostatnia edycja:
hejka!

już się doczekać nie mogę soboty! mężuś wraca, wreeeeeeeeszcie. Ależ ten wyjazd się dłuży z jednej strony, choć z młodą to sprintem dzień za dniem leci. Jak pomyślę, że niedługo kończę macierzyński...:sorry2:Jutro spróbuję zadzwonić na basen do zielonej, chcę z Olą pojeździć na nauki :tak:
PRALINKAAAAAAAAAAAA HEEEEEEEEEEEJ jak ja Cię dawno nie widziałam ;-)

Jagienka
ja z moją miałam podobnie, od 9 września jej tak coś charczało jakby chora była, nos zawalony - ale przeźroczysta wydzielina. Nie był to katar. U 2 lekarzy byłam, moja ogólna powiedziała że do ok. 3 miesiąca powinno jej przejść, że to z nieukształtowaną przegrodą ma związek (tak coś powiedziała a ja lekarzem nie jestem to nie wiem ile w tym prawdy), ale że jej do końća nie wierzyłam pojechałam do innego lekarza - prywatnie - uspokoił mnie, bo powiedział podobnie, że zdrowa, że to nic jej nie jest. Kazał często na brzuchu kłaść, że to sam nos się oczyszcza. Nie przegrzewać dziecka, i co ciekawe nie psikać wodą, solą a ni niczym bo to tylko rozcieńcza wydzielinę i tak nie przejdzie. Nie mówił o jednorazowym psiknięciu.
Przyznam, że przeszło nie wiedzieć kiedy:-) Mam tę samą wodę.

CO do niezauważalności postów z moimi było podobnie, więc się nie przejmuj:-)
 
reklama
hej! ja sie gdzies doczytalam, ze ten odkurzacz jest za silny i nie nadaje sie dla takich malych dzieci, bo maja zbyt delikatna sluzowke... my bedziemy sie meczyc z frida....
 
Do góry