reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

mama sama zastanawiam się kiedy to minęło i ani się obejrzę, a będę rodzić! Gratulujemy kolejnego miesiąca, bo i my z 13ego:-D a którą rączkę preferuje Hania, bo 13.08 jest dniem leworęcznych i u nas póki co lewa ręka w użyciu:-)

taycia
Mikołaj jest bardzo dzielny zupełnie jakby urodzony o czasie- super! Też boję się ciągłego wiszenia na cycu, ale na szczęście nie mam parcia na karmienie naturalne. tzn. chciałabym, ale jeżeli maleństwo będzie tak często cycało jak Igor to po prostu podam butlę, żeby mieć czas dla starszaka. U nas żłobek nie wchodzi w grę. A Ty jak się czujesz po porodzie?

U nas dziś piękna pogoda! A tu pustki tak zawsze czy w weekendy tylko?
 
reklama
Karolaola - oj,ja też parcia na cyca nie mam. W szpitalu kiedy był na intensywnej terapii podawaliśmy cycka i dodawaliśmy mleko modyfikowane żeby podnieść mu cukier. Kiedy po 3 dniach wreszcie miałam wartościowe mleko to cukier miał wysoki i lekarze powiedzieli,że jeśli będzie przybierał na wadze to mam karmić tylko cyckiem, jeśli nie to butla. Poza tym nie chcę karmić dłużej niż 3 miesiące,no ale te plany zweryfikuje życie.

Ja super się czuję po porodzie,jakbym w ogóle nie rodziła. W drugim dniu już biegałam po schodach (Intensywna Terapia była na samej górze szpitala),nie pękłam, nie pocieli mnie,a samo wejście i wyjście na i z porodówki trwało 1 h, w tym poród 26 min :-D:-D:-D chociaż jak miałam skurcze to przeklinałam Męża,że juz ostatni raz... ale potem zmiększył moje serce,że takiej dzielnej mnie nie widział :tak::tak::tak:

Tutaj straszne pustki są... większość pouciekała na prywatne fora lub fb, chociaż miło,że ktoś tam zawsze coś skrobnie... ;-) a Ty jak się czujesz? jak przechodzisz drugą ciążę?
 
taycia ty chyba nas tu czarujesz:-D nic tylko Ci zazdroszczę;-) No ja od niedawna czuję się super, ale pierwszy trymestr był tragiczny, zupełnie inny niż z Igorem. Ale lekarz mówił, że teraz jest dziewczynka - na I prenatalnym tak nam powiedział, a za tydzień mam II także czekam niecierpliwie czy się potwierdzi...
A jak spacery u Was wyglądają? Macie wózek podwójny? Czy jak sobie radzicie? Szymek już chodzi?

Ja dziś na zakupy po kombinezon i kilka cieplejszych ciuszków dla Igora, bo nie ma prawie nic ...

Ciekawi mnie jak Jagienka sobie radzi, jak mała w przedszkolu? Co z cycaniem?
Jak chorowitek flower Karolcia?
Czy Nikos wróciła do pracy?
Czy renatka znalazła pracę?
Czy maluchy muchy się dogadują?

Dziewczyny jak czytacie to odezwijcie się:-)
 
Witam niedzielnie! Rzeczywiście ruch teraz słaby na bb, mamy zajęte dziećmi i obowiązkami. Na forum zamkniętym też cienko (bynajmniej na tym na którym ja jestem).
Karolaola- wiesz że jakoś nie zauważyłam jak to jest u Hani, ale przyjrzę się uważniej. Ale powiem Ci szczerze że ja sama niby praworęczna ale jakoś więcej siły mam w lewej ręce. Gratuluję wstępnie córeczki! Właśnie wczoraj nasze dzieciaki miały swoją miesięcznicę, to już 14 miesięcy, szybko mija ten czas! Co do Jagienki to wiem że pracuje, Laura w przedszkolu. Biedna zajęta nie ma czasu się odezwać. Ciekawa jestem jak u niej. A Renatka też rzadko się odzywa.
Tayciajesteś dzielna mamuśka! Ja też miałam drugi poród szybciutki, po pierwszym długo dochodziłam do siebie a po drugim też zaraz śmigałam.
Miłej niedzieli!
Saga​ a jak Wiktorek? Przeszło mu?
 
Karolaola
- super jakbyś miała parkę,chociaż ja na dwóch chłopców nie narzekam :-) podwójny wózek muszę kupić. Póki co Szymcio jedzie na rowerku (taki mamy,że się go pcha),a Mały w wózku,w gondoli. Póki jest Mąż wychodzimy tak,jak wróci do pracy to Szymcio pójdzie do żłobka i wózek nie będzie mu tam potrzebny...kurcze,już się Nam rozchorował...co można dać dziecku na wykrztuśny kaszel? nie wiem czy zostawić go w domu, czy puścić... :-:)-:)-( jeszcze dobrze nie zdążył pójść,a już jest chory.... porażka...:baffled::baffled:

Ja też źle się czułam w I trymestrze,a calutką ciążę byłam tak śpiąca,że mogłabym spać i spać... ale śpiochem byłam zawsze :rofl2::rofl2:
 
Taycia mój mały jak poszedł do szkoły to od razu załapał i kaszel i katar i tydzień siedział w domu. Ja na kaszel stosuję maść pulmex baby i moim to pomaga. Na wieczór smaruję klatkę piersiową i stopki, na to skarpetki i pod kołderkę.
 
Powiem Wam, że mi naprawdę obojętne co będzie. Z początku owszem chciałam mieć parkę, ale tak mi dobrze być mamą synusia, że równie mocno będę się cieszyć z drugiego chłopca! A poza tym to dziewczęce ubranka do mnie nie przemawiają:-D tak się wgryzłam w bycie mamą chłopca:-) Mam tylko takie dziwne odczucie, że zabieram cząstkę siebie Igorowi i jakoś źle mi z tym, że nie będę już tylko jego:eek:

taycia chodzi mi po głowie mucosolvan, on jest wykrztuśny o ile pamiętam! No i u nas też pulmex się spisuje. Niedawno przechodziliśmy małe przeziębienie ... Oj nie mam pojęcia co będzie lepsze dla małego, ale chyba w domu bym go zostawiła, żeby trochę te wirusy ograniczyć i niech dojdzie do zdrowia bidulek!

mama a Ty z dzieciaczkami w domu czy pracujesz? Hania chodzi już?
 
Tak Hania bryka na całego. Zaczęła jeszcze przed rokiem. A synuś jak miał 14 mies., wiadomo każde dziecko inne. A my siedzimy w domu. Jakub poszedł do szkoły jako 5 latek i tak nam leci czas. A dokładnie na kiedy masz termin? Co do płci to masz rację, aby wszystko dobrze było.
 
Karolaola - wiem co czujesz. Powiem tak,no cięzko jest mieć dwójkę Maluchów,którzy potrzebują Mamy 24na h. Ja staram się jak mogę spędzić jak najwięcej czasu z Szymciem, jak Malutki śpi,a jak Mikuś się obudzi to znowu poświęcam mu max czasu gdy go karmię, przebieram, głaszczę - czasami noszę w chuście. Kiedy Szymuś płacze to serce mi się kraja,bo chciałabym go przytulić,a np.muszę karmić Młodego,ale wiem,że z czasem jakoś dam sobie radę zagospodarować tak czas,że każdy z nich dostanie tyle miłości i czułości ile potrzebuje.... Póki co napawaj sie Igorkiem,bo później będzie musiał się Tobą dzielić ...

Rozmawiałam z teściową (30 lat doświadczenia w żłobku ) i pow.że jak nie gorączkuje to puścić. Jutro zostanie w domku,a we wtorek Mąż wraca do pracy no i Go będziemy musieli posłać... póki co zrobiliśmy syrop z cebuli (daliśmy jedną łyżkę i kaszle o wiele mniej)... poza tym mial szczepionkę, zęby idą,że ślina cieknie mu z buzi + żłobek. pewnie wszystko się nagromadziło....
 
reklama
Dziewczyny widziałyście ceny kombinezonów dziecięcych?:szok: Nie kupiłam nic, bo nie dam ponad 300zł za kombinezon na jeden sezon:no:
W h&m kupiłam kilka bluzek, sweterków i spodenki- choć to jest w przyzwoitej cenie ...

mama 5cio latek? Ja myślałam, że najszybciej w wieku 6 lat się idzie do szkoły... Termin mam na 10.03

taycia Igor tak się do mnie przyzwyczaił od kiedy na L4 jestem, że biedę mam go zostawić z tatą. Co ja mówię o zostawianiu jak on nawet z tatą się kąpać nie chce jak mnie nie ma w łazience, bo płacz . D. trochę załamany, ale myślę, że to taki etap i wszystko wróci do normy. A z drugiej strony są takie dni, że D. widzi go chwilę w ciągu całego dnia, a to też swoje robi...
Ile zębów ma Szymek? U nas od ok 4m zęby idą i wyjść nie mogą ...
 
Do góry