reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

hej dziewczęta :-D czytam was tak i czytam ;-) u nas mija choroba , tzn ja byłam chora i mała trochę też na szczęście większość tych zarazków zostało na mnie. mieliśmy mieć wizytę u położnej ale jakoś nie dzwoni i teraz nie wiem co i jak :baffled:
nie mogę się doczekać lotu do Polski na chrzest i jak moja mama pozna Agatkę :-)
widzę że ruch się znowu zrobił więc chyba warto tutaj wrócić i pomału się udzielać bez zbędnych problemów;-)
na dniach powstanie sierpień 2012 :szok: czas leci aż nie wierze że to ja jeszcze tak nie dawno siedziałam i zastanawiałam się jak to będzie , ahhh będę je podczytywać :-) a tutaj chyba się jeszcze nie chwaliłam że mała ma ponad 6760 i mierzy 62 cm :-) teraz to juz 7 na pewno ma :-p
 
reklama
Nikos - no nie wiem jak to jest z tym najadaniem sie, bo moj na cycu na zadanie - je az przestanie. fakt, ze je czesto ok. co 1.5h ale wielki jest 7400. no nie wiem. jutro zrobie tak samo i zobacze, czy znowu zasnie.

Moniek - mojchwyta zabawki w dwie raczki ale nie podnosi sie jeszcze, jak go chwytam za raczki
 
Moniek Moj zaczyna podosic glowke do siadania za raczki jak chwytam to siada stara sie lapac maskotki;-)\
a jesli chodzi o dojadanie moje sie nie najadal mialam jalowy pokarm spal dopiero jak zaczelam dawac mm ...
Zdowka dla Was Beti;-)
 
Mój też się sam 'podnosi' do siadu bez podawania rączek. Zabawki chwyta, ale i nazłości się przy tym.

miriam
u mnie jest podobnie jak się obudzi i bym dalej ululała to zaśnie na dużo dłużej, albo jak np na spacerze jesteśmy to da radę go ponownie uspać i wtedy ciągnie 2,3h. Tylko pogoda już nie sprzyja.
Nie wiem co z tym snem tych naszych dzieciaczków ale opcja nienajadania do mnie jakoś nie przemawia.
 
Moniek- mój mały , jak go posadzę tak na pół siedząco u siebie i wsadzę palce w jego łapki to się podnosi :-) . A zabawki chwyta w dwie raczki i wkłada też do buzi :-) .
 
Słuchajcie jakie atrakcie zapewniacie swoim maluszkom. Mój juz mało spi w dzień a w łózeczku leżec nie chce. Juz sama nie wiem co mam wymyslac. Nosic go nie będe przeciez cały dzień. Leży troche pod matą, troche siedzi w bujaczku ale szybko sie nudzi. HELP!!!!

Moja też za wiele sama nie poleży,na leżaczku czy macie to max 20 minut jednorazowo wytrzyma ale jak tylko chłopcy są w zasięgu jej wzroku to leży jak zahipnotyzowana i zaciesza :-D

Gdzieś czytałam, że najedzone dziecko poznamy po tym, że choć jedna drzemka w dzień trwa dłużej niż 2 godziny.

Laura chyba nigdy tyle nie spała,max to 1,5 godziny na jedną drzemkę a nie wygląda w międzyczasie na nienajedzoną ;-) a jest wyłącznie na cycu-podobnie jak Miriam-na żądanie,nie dokarmiam ani nie dopajam jej.

Chciałam zapytać czy wasze dzieciaczki 3mają już zabawki i czy podnosza sie do siadania jak je 3macie za rączki???

Jak ją chwycę za łapki to podnosi główkę,w zabawki na razie "uderza" w leżaczku,w rączce nie utrzyma,czasem udaje jej się złapać jakąś wiszącą,na leżaczku albo macie,robi wtedy takie miny że boki zrywać :-D szczerze zdziwiona jest mocno!! No i ma taką potrzebę "gniecenia",zwykle ma pieluszkę o ją ugniata namiętnie,jak jej nie ma to łapie swoje ubranie a jak ją karmię-mojego cycka :-):-) No i oczywiście wszystko co w rączce-natychmiast do buzi :p

hej dziewczęta :-D czytam was tak i czytam ;-) u nas mija choroba , tzn ja byłam chora i mała trochę też na szczęście większość tych zarazków zostało na mnie. mieliśmy mieć wizytę u położnej ale jakoś nie dzwoni i teraz nie wiem co i jak :baffled:
nie mogę się doczekać lotu do Polski na chrzest i jak moja mama pozna Agatkę :-)
widzę że ruch się znowu zrobił więc chyba warto tutaj wrócić i pomału się udzielać bez zbędnych problemów;-)
na dniach powstanie sierpień 2012 :szok: czas leci aż nie wierze że to ja jeszcze tak nie dawno siedziałam i zastanawiałam się jak to będzie , ahhh będę je podczytywać :-) a tutaj chyba się jeszcze nie chwaliłam że mała ma ponad 6760 i mierzy 62 cm :-) teraz to juz 7 na pewno ma :-p

Oj tak,brakuje tu Was dziewczyny,jak znajdziecie czas-piszcie znowu!! Agatka malutka kluseczka,moja teraz waży 5860,troszkę młodsza jest :happy: My juz po chrzcinach :tak:
Zdrówka dla Was dziewczynki!


Nie chcem zapeszać ale dzisiaj nie "słyszałam" sapki,chyba wystraszyła sie odkurzacza haha i sobie poszła :laugh2: gdybym wiedziałą-kupiłabym wcześniej :-)

Teraz ja mam pytanie,czy układacie jeszcze swoje dzieci do snu? Ja przekładałam Laurę na boczki ale teraz jak budzę sie w nocy,widzę że przekręca się na plecki, nie wiem czy jest sens ją męczyć czy dać jej już spać jak chce...nie chcem żeby miała spłaszczoną głowę ale ta kształtuje się chyba najbardziej do 3 m-ca? Chłopców po 3 m-cu nie przekładałam i mają ładne główki,Dawid miał spłaszczoną ale to od urodzenia przez krwiaka podkostnego ale dzieki odpowiedniemu układaniu pięknie się uwypukliła i teraz śladu po spłaszczeniu nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Znalazlam takie inf. odnosnie spania, co mnie uspokaja, bo maly miesci sie w 14h. 12 w nocy i 2h w dzien (4x30min) - czyli min. zaliczone. Rosnie, jest raczej radosny, wiec to raczej nie glod.
"W wieku 2-6 mc, większość niemowląt potrzebuje od 14 -1 5 godzin snu na dobę, z czego potrafi przespać w nocy od 10 - 12 godzin z przerwami na karmienie."
"Cztero-, pięciomiesięczny bobas sypia 4-5 razy w ciągu dnia, po 30 minut do dwóch godzin. W drugim półroczu życia większość dzieci potrzebuje już tylko dwóch drzemek dziennych - przed- i popołudniowej. Niekiedy jednego dnia dziecko śpi w dzień tylko dwa razy, a kolejnego - znów trzy. Takie wahania mogą utrzymywać się do końca pierwszego roku życia i najlepsze, co możesz zrobić, to się im podporządkować. Dzięki temu pozwolisz maluchowi na tyle snu, ile potrzebuje."
 
hejka
jagienka ja nadal klade Maje na boczkach do snu bo ona czesto zasypia przy cycu a ja boje sie zeby cos sie nie stalo jak cos to sie uleje - tak mi mowia,ale tez czesto widz eja jak wstaje na karmienie ze odwrocila sie na plecki
moniek moja Maja chwyta zabawki np te co wisza nad nia gdy siedzi w lezaczku ale inne nie zabardzo co do podciagania sie do siedzenia tez nie bardzo
a tu dowod w buzi ma noge żyrafy i kurczaka
 

Załączniki

  • Obraz 30.jpg
    Obraz 30.jpg
    23,5 KB · Wyświetleń: 27
miriam mi też lekarka mówiła, że czasem takie krótkie drzemki wystarczają i często się zdarzają u takich maluchów. A Ignaś sam zasypia?

Igor przy piersi sporadycznie leży na boku, a tak to leży na plecach z główką w którąś stronę.

Jak u Waszych maluchów bioderka? My w piątek kontrola i ciekawa jestem co usłyszymy...

Maja cudna!:-)
 
reklama
moniek moja Maja chwyta zabawki np te co wisza nad nia gdy siedzi w lezaczku ale inne nie zabardzo co do podciagania sie do siedzenia tez nie bardzo
a tu dowod w buzi ma noge żyrafy i kurczaka

Śliczna jest!! Identycznie robi Laura,tyle że z nogami ulubionej żyrafki i lewka,nasze dziewczyny w zbliżonym wielu są :tak:

karolaola,u nas na pierwszej wizycie było idealnie,kolejna 13 grudnia,też mam nadzieję że wsio ok...
 
Do góry