reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

U nas też jeszcze troche ulewanie jest, po mleku, podobno im potem więcej innych posiłków to ulewania mniej, zobaczymy.
 
reklama
Cześć,

u nas już cieplej się zrobiło -4, zaczęłam też podawać małemu żółtko i nową kaszkę z serii zdrowy brzuszek z lipą.

My ja podaję mięsko tak co 2gi dzień i raz w tygodniu rybkę :)

All me wodę podawałam też na początku z łyżeczki ale jak kupiłam niekapek to najpierw dałam małemu się nim pobawić (woda żywiec i trochę ciepłej z czajnika były już w środku) i pokazałam ze z tego dzióbka można pic wtykając mu go do buzi a potem włożyłam w rączki uchwyty i sam już pił :) co do ilości to nie wiem ile wypija, zawsze pilnuję by była woda w niekapku.
Nie daję mu herbatek ani soczków. Chrupki kukurydziane też mu daję i nie liczę ile sztuk zjada :)
 
dziewczyny a czy ten katar wodnisty to nie jakaś alergia?
czy Wasze maluchy też mają zatkany nos w nocy?

Grinula gratki 6mcy!!!

Basiu ja rybkę już podaję raz w tygodniu :)
co do ulewania to u nas Mikołaj nie ulewa po jedzeniu! zdarzało mu się po mm ale rzadko!
 
Ostatnia edycja:
Bardziej doświadczone mamusie mam pytanko :-) chciała bym zacząć podawać Kacprowi kaszki na śniadanie, ale nie wiem jakie:zawstydzona/y: Chodzi mi o to czy mają być mleczne czy bezmleczne? Dodam, że wieczorem je mleczną kaszkę z glutenem.
 
Talaaa nie jestem doświadczona :laugh2:ale zaczynałam od kleiku ryżowego lub kukurydzianego i dodawałam do tego jabłko lub banana albo jakiś inny owoc.
Potem była kaszka malinowa mleczna lub jakaś inna na dzień dobry z nestle a teraz już kaszka glutenowa z serii zdrowy brzuszek np ze śliwką lub kaszka truskawkowa z owocami (maliny, truskawki, czarna porzeczka)

co do cukru w kaszkach to są takie bez dodatku cukru z bobovity
wklejam zdjęcie kaszek które używałam lub będę używać np z jogurtem z tabelką skadnikową :)
DSCN0222.jpgDSCN0221.jpg
ze śliwką i lipą maja naturalnie występujące cukry i nie są dosładzane :)


właśnie znajomi rozpalili ognisko, idziemy piec kiełbaski :)
 

Załączniki

  • DSCN0222.jpg
    DSCN0222.jpg
    31,9 KB · Wyświetleń: 32
  • DSCN0221.jpg
    DSCN0221.jpg
    42,1 KB · Wyświetleń: 35
Ostatnia edycja:
Madziasek co do kataru wodnisty jest owszem alergiczny, ale rowniez wirusowy - oba sa przezroczyste. Bakteryjny jest zielonkawo zolty. Jesli dziecko w nocy ma zatkany nos to najczesciej winne jest zbyt suche powietrze w domu. Powtarzam, co mi ostatnio tlumaczyl lekarz.

Moja mysia dalej ma katar.

Kaszki podajemy ryzowe mleczne wymieszane na wpol z tartym jablkiem. ale zaciekawily mnie te, o ktorych piszecie.
 
Witajcie! U nas dzisiaj cieplutko, spacerek był długi. Pierwszy raz jedliśmy banana i smakowało. Po przeczytaniu postów odnośnie kaszek zakupiłam dzisiaj kaszkę bobovity bez dodatku cukru. Pozdrawiam serdecznie, miłego wypoczywania
 
Dziewczynki czy Wasze szkraby pokasluja z uwagi na duza ilosc sliny??? Mikolaj ma jej tyle ze jestem w szoku!!! Ciagle mu leci z buzki heh
 
reklama
Do góry