reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

witam! u nas było od wczoraj mega zaparcie, poszłam do apteki po czopek glicerynowy, a pani farmaceutka powiedziała mi żeby dać śliweczkę ze słoiczka, no to dałam , pierwszy raz. po godzinie była mega kupa. Tylko trochę się boje bo dałam więcej niż zalecają na poczatek, wszamał pół słoiczka, liczę na to że nic mu nie będzie.
U nas szaro buro i ponuro, dość już tej zimy!!!
Pozdrawiam
 
reklama
taka,j. ja wlasnie nie rozumiem czemu te wszystkie renomowane firmy dla dzieci produkuja takie slodkie herbatki. Niedawno kupilam herbatke dla dzieci z apteki, pan z apteki zapewnial, ze bez cukru, nawet na opakowaniu nie bylo nic o cukrze. Zrobilam mu, sprobowalam i jeszcze slodsze niz herbatka "milupa". Ja zaluje, ze wczesniej mu wody nie wciskalam, bo moze teraz wypijalby ja bez problemu. Ale nie poddawajmy sie. Karmimy mlekiem w proszku, wiec takie dziecko powinna dostawac wode. Tylko kiedy on w koncu wypije wiecej niz dwa lyki..

Madziasek, ja dopiero wprowadzilam warzywa takie podstawowe (typu ziemniak, marchewka). Kiedys mu dawalam brokuly, ale tutaj brokuly sa drogie.. Jedna mala rozyczka ok. 25 zl.. Wczesniej wprowadzalam kurczaka, ale pediatra mnie "ochrzanil" ze kurczak po 8 miesiacu.. Za kilka dni bede mu podawac powoli cielecine;-) A ty kupujesz gotowe sloiczki czy gotujesz malemu? Bo dowiedzialam sie, ze jak chce sie samemu gotowac to powinno sie kupowac warzywa/owoce ze sklepu ekologicznego. Tutaj gdzie mieszkam takiego cuda nie ma, wiec gotuje mu zupki z warzyw z supermarketu. Tylko zapewne sa one pryskane, ale coz poczac..
 
Rampampam mój to wypija tak 200-300ml herbatki. Ja na razie podałam rumiankową, uspokajającą, jabłkową z melisą i z dzikiej róży.

Aga u nas też już kulanie się pełną parą, kręci się i kręci, przewraca z brzuszka na plecy i z pleców na brzuszek. Ja daję hipp mleko i mój bardzo lubi ale osobiście nie próbowałam więc nie wiem jaki ma smak.

My jak nic się nie działo do teraz to pewnie nic mu nie będzie. U nas często jest kupa po mojej miksturze owocowej, czasami nie zdąży zjeść do końca i już go kręci.

Shisha dlatego ja póki co jednak się poddałam, boję się, że do zatwardzeń dojdzie, potrzebuje się nawadniać i trudno, na pewno będe jeszcze próbować z wodą ale najpierw chyba będę tak powoli podawać coraz mniej proszku.
 
Zrobiłam trzecie podejscie i zjadł całą butle aż się awanturował jak mu zabierałam więc chyba załapał :)
taka j. spodobało mu się kulanie, tak się tym zmęczył że zjadł i padł przy cycu:)
 
aga ja probowalam bebilon bo najpierw tez to mleko dawalam i jest slodki w smaku mojemu smakowal, ja teraz daje babydream i tez jak probowalam jest dobre w smaku, oo teraz doczytalam ze zalapal to super :)

taka j. to duzo pije tej herbatki, Igorek dzisiaj razem wypil 80 ml chyba i tak jak na 1szy raz nie jest zle no i kupa juz byla lepsza uff, ja mam herbatke rumiankowa z hippa
my ja tez dzisiaj zrobilam zapas sloiczkow sliwkowych i jablkowych tak zeby na wszelki wypadek cos bylo :-)

kurcze Wasze dzieci takie wygibasy juz robia a moj nic :-( czasami zdarzy sie ze (chyba przypadkowo) sie przekreci na brzuszek i tyle :-(
 
Czesc,

bylismy dzisiaj na urodzinach chrzesniaczki meza, wrocilismy na mycia, maz sie ewakuowal z powrotem popic z kuzynem a ja mam wieczor dla siebie, heh chyba z tego szczescia pojde wczesniej spac!

Rampampam dlatego podaje wode w czasie karmienia by zaspokoic malego pragnienie a i pomoc przy kupczeniu ;-) maly takze jada jablka i sliwki ze sloika. Nie podaje kupczych sokow. Wole zetrzec jabko ktore daje bardzo duzo soku i takie mu podawac ;-)

Ewelinka tez mialam takie nocki!
 
Aga gdzies w necie na jakiejs stronie widzialam do kupienia wlasnie takie jednorazowe buteleczki enfamilu (u mnie tez takie mleko w szpitalu podawali). Czesto odwiedzam dodomku.pl i tam kupuje produkty hipp wiec moze tam cos sie znajdzie;-)

My super ze sliweczka pomogla :-)

Shisha sama gotuje malemu, ale mam kilka sloiczkow z rybka bo zrobilam sobie zapas jak byla jakas promocja. Warzywa mam z ogrodkow od mamy, siostry i babci. Jak bylam w ciazy to slabo mi szly prace ogrodowe wiec warzyw bylo malo. Gotuje rozne zupki i wrzucam do zamrazalnika. Ryz do jablka czy zupki tez zamrazam.
Czy masz mozliwosc chodowania swoich warzyw?
A cena za brokul zwalila mnie z nog, masakra jakas.

Czy ktoras juz wprowadzila jogurty???
 
Napisałam sporo ale mi zżarło, może i dobrze bo bym tylko przynudzała. Teraz więc się streszczę. Fajnie napisałyście dziewczyny o tym karmieniu.
Aga - ja wczesniej używałam wody Żywiec Zdrój i gotowałam ją 5 min, a teraz jak dziecko już starsze to używam kranówki i gotuję w czajniku elektrycznym
Taka j. - fajne chłopaki.
 
reklama
Madziasek ja jogurtu nie podaję.

Dzisiaj spałam 2h i najwyraźniej powinno mi to wystarczyć, jestem wściekła i zdołowana. I boję się bardzo, Boję się powrotu do pracy jak będę mogła spać po 2-3h na dobę. Jak ja tam przytomna będę, tutaj mogę sobie gębę podpierać jak zupę robię a tam? Muszę być skoncentrowana przecież. Nie mam sił. Mam doła i jestem bardzo zła.
 
Do góry