reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

aga moj tez na cycu jest w nocy bo w dzien juz nie chce, i zjada kaszke na noc, choc nie zawsze i popija cycem a czasem sie uda mm lub soczkiem a budzi sie roznie, czasem 2 3 razy a czasem tylko raz, najdluzej pospal do 5 rano od 22, a ile dajesz tej kaszki?? moze daj mu pic po kaszce?? mi jak zjadl kaszke i napil sie potem soczku z woda to spal dlugo bo moze sie budzi bo chce mu sie pic, a moze dlatego ze intesywnie rosnie i poprostu potzrebuje mleka matki, moje jak postalo w lodowce to 1/3 mleka to byl tluszcz wiec moze to jest mu potrzebne
 
reklama
Ja u nas nie zauważyłam wielkiej różnicy odnośnie samego mleka czy kaszki, jedynie co choć troche go dłużej (chyba) trzyma to taka kaszka z nestle 5 zbóż z lipą czy coś takiego, to jak mu do mleka dodam 2 troche kopiaste łyżki stołowe tej kaszki to śpi dłużej, o godzinę czy maksymalnie o 1,5 godziny no ale zawsze coś. Bo, że zacznie spać całą noc to już wiem, że on tak już nie będzie spać więc na to już nie liczę.

Ewelinka od 22 do 5 rano??????? Szok jak pięknie, to musiało być rewelacyjne spanie!!
 
Wlasnie to jest źle, ze mm nie mozna gotowac. W zasadzie nigdzie nie jest napisane, ze nie wolno wiec juz nie wiem... mysle, ze kaszka manna by dluzej przetrzymala. U nas tez nie ma znacznej roznicy czy dostanie kaszke czy mleko z tym, ze ja kaszke daje rano z owocami i z łyżeczki. Na noc mleko. Od paru dni ostatni raz daje ok. 22-23 ciej i przesypia mi cala noc do 5-6 stej. To jakis tydzien trwa. Raz mi sie wybudzila i podalam wode. Pampers byl mega wielki ale jakos wytrzymala.
My mamy ten problem, ze Zuzia jest duza. 13 kg to jednak troche jest. Mysle, ze najgorsze dla niej jest wlasnie to jedzenie w nocy dlatego walcze...
U nas chyba burza bedzie
 
Patrycjal a mój ma 8,5 kg i już nie daję rady go ponosić to ja nie wiem jak Ty sobie radzisz, szacunek dla Ciebie!!
 
witam z niejakiego Poznania, miało słonko być , a kropi od rana. Mały śpi, ale się awanturował...
fajnie macie z tymi kaszkami, mi nie udało się jeszcze podać kaszki z butelki, tylko z łyżeczki i tylko owsianka albo orkiszowy, owocowe odpadają, nie chce i koniec.
Co do wagi to Kayo ma 8900, kurczę jest już co nosić, nie wiem od czego on tyje, owoców nie, kaszki nie, dobrze że obiadek chociaż ładnie je.
A jeżeli chodzi o spanie to u nas nie ma chyba nic wspólnego z jedzeniem, raz wypije na noc 90 i śpi do rana, a wczoraj 150 ml i do 1.30, ale potem do 7 ładnie kimał. Na noc daje mu mleko bebilon 2 na noc( z kleikiem ryżowym) .
Kupiłam wczoraj wawelski ryżowe po 7 miesiącu, od razu 2 wciągną, chyba będę mu dawała zamiast chrupek.
Mam pytanie do mam, których dzieci jeszcze nie raczkują: co porabiacie z dzieciaczkami w dzień, bo mój jest strasznie niecierpliwy i nie umie się niczym zająć, chwila na macie i już znudzony, chwile posiedzi i już na rączki chce, nie wiem już co z nim robić.
 
My mój raczkuje a i tak ciągle znudzony :) Coś weźmie do ręki i wyrzuca i tak wszystko, niczym się nie umie zająć nawet na 20 sekund, słowo daję! Ja starszemu też dawałam bebilon i spał mi całe noce i się zastanawiam czy by nie spróbować z tym mlekiem, wiem, że brzytwy się chwytam i pewnie to nie ma znaczenia. Dziecko podobno tyje najwięcej od kaszek i mleka, głównie kaszki mają za zadanie "paść" dzieci. Nie wiem czy to prawda.
 
aga ja to mam teraz noworodka bo budzi się do 3 razy w nocy,kiedyś kładłam ją ok 22 i spała do 6 dostawała tylko cyca a teraz je kaszki obiadki owoce na noc cyc i się budzi tyle razy.Jak podaję picie to nie pije musi być cyc.

my2013 ja kładę Helenę na matę tam się obraca i zabawi na krótko, później wkładam do bujaczka i daję jakieś zabawki bardzo lubi jak się siedzi przy niej, staram się jej nie nosić bo ciężka:-D
 
reklama
taka j czasem mi takie niespodzianki robi ale niestety rzadko, a twoj jest napewno na 50 bo moj wazy tyle co twoj a jest mlodszy i jest ponizej 50 centyla, troche sie martwilam ze spadl troszeczke i ze nie je, bo nawet na buzi sie szczuplejszy zrobil, a twoj je chyba ok a malutko przybiera
 
Do góry