reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

dObry wieczór '.
patrycjal szczepionki nie powodują autyzmu, chodzi tylko o to żeby nie szczepić dziecka jak ma tzw. Skok rozwojowy, czyli jak akurat czegoś się uczy, np chodzić ,wtedy trzeba przesunąć szczepionkę o pare dni albo tygodni, bo podana nie w ten czas mogłaby zachamować rozwój , albo go spowolnić. A ta na Odrę, świnkę i różyczkę jest paskudna pod tym względem że gorączka może wyjść nawet po tygodniu. Ale chyba warto, zwłaszcza jak mam się chłopca bo świnka dla jajek niebezpieczna, a znowu różyczka dla dziewczynki. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie i ja Twoje szanuje.
Mój dzidziuś spał dziś w dzień 3 godziny jak nigdy, ale i tak padł o 20.30.
Pytanko do mam karmiących mm : czy podajecie inne mleko na noc ? Bo ja jestem na bebilonie i kupiłam teraz 2 ale jest też 2 na noc, niby bardziej sycące i nie wiem czy je kupić czy tylko jeden rodzaj mu dawać w dzień i nocy.
Dobrej nocy!
 
reklama
hej ho..
a mi w tamtym roku przeskoczyla cyferka z przodu na 30 eh. ale wcale sie tak staro nie czuje hehe a mezusiowi niedlugo 35 stuknie.

Co do szczepionek to tylu jest zwolennikow, ilu przeciwnikow, ja pewnie zaszczepie na ta odre, swinke i rozyczke, choc z duzymi obawami.

gratki 7 miesiaca dla Madzi i wczorajszego 6 tez dla Madzi:-)

Patrzylam na pogode i ma byc coraz cieplej w najblizszym czasie, suuuuper:) my w piatek jedziemy do kielc, do rodzinki meza:-)
 
My, tu raczej nie chodzi o skok rozwojowy, tylko o skladniki szczepionki mmr. We Wloszech udowodniono w sprawie sadowej, ze chlopczyk zachorowal wlasnie po niej. Wyplacono odszkodowanie ale zadne pieniadze nie zrekompensuja takiej choroby...wierzyc, nie wierzyc? Cos musi byc na rzeczy.
Ja podaje enfamil 2 i nie widzialam wersji nocnej. Zaraz bedzie 1 karmienie
 
Cześć dziewczyny!
Właśnie nadrobiłam zaległości. u mnie teraz jak na wariackich papierach, starsza przyniosła niespodziankę z przedszkola i mały sie rozchorował. Strasznie mu furczy w nosie, osłuchowo czysty jak na razie, robię inhalację, podaję Flegaminę i Mucofluid do nosa. A przez ten zapchany nos to zrobił sie marudny, jeść nie chce. Jeszcze chyba nigdy tak nie czekałam na wiosnę, niech już w końcu przyjdzie i pogoni te choróbska. A w przyszłym tyg. mamy szczepienie, ale pewnie bedzie przełozone. Ostatnio też na tydzień przed szczepieniem mały dostał kataru. Jakiegoś pecha chyba mamy.
Spokojnej nocy!
 
Witam z kawusia ;-)
maly wciaga chrupka bo cyckal o 2 w nocy i chyba glodomorek sie budzi :-)

dzieki dziewczyny za wszystkie gratki!!!

przypomnialo mi sie ze ktoras cos o orbitreka pytala, ale nie pamietam o co konkretnie wiec napisze ze moja siostra po pierwszym synku cwiczyla codziennie i szybko wage zgubila a i najmlodsza do niej cwiczyc chodzila i tez ladnie schudla po ciazy ;-)

co do szczepionki to kurcze teraz jestem zakrecona, bo skoro tyle zlego o niej pisza itp to szczepic czy nie, wybadam co i jak u pediatry w rodzinie meza siostry! Ale przeciez na okolo szczepia, w mojej rodzinie tez szczepili i nic sie nie dzialo.... A tak w ogole to mozna ta szczepionke odpuscic albo tylko np na swinke sama
zaszczeic?

udanych wypadow do rodzinek dziewczyny!!! My za tydzien w sobote jedziemy do mojej rodzinki na tydzien jupi jupi

Basiu my peewnie z uwagi na kase nie szczepilibysmy na pneumokoki a tak mamy finansowana przez urzad miasta, pewnie z uwagi na azoty...

Taka ja wspolczuje goraczku u Kubusia. Jak nocka?

Aurelia zdrowka zycze! My juz od tygodnia walczymy z katarem!
 
Hej hej my tez przy kawce
Dzieki Madziasek to ja pytalam o orbitrek ;-)
Dziewczyny u Was tez tak jest, ze Wasze dzieci chca jesc wszystko co Wy? My nie mozemy nic przy malej jesc ani pic bo wyciaga raczki i sie wydziera
 
patrycja, u nas też Mikołaj chce jesć to co my. Czasem muszę się przed nim chować ;)

a co do szczepienia na świnkę, odrę, różyczkę to zaszczepię, ale być może opóźnię szczepienie. Starsze dzieciaki szczepiłam, starszą zgodnie z kalendarzem, a młodszą dopiero w dwa lata. I młodsza mi po niej gorączkowała, właśnie tak po tygodniu. A jak było ze starszą to już nie pamiętam.

Dziewczyny, kupiłam płytę Chodakowskiej, jak przyjdzie ,zaczynam ćwiczenia :) Mam nadzieję, że znajdę tylko czas :/
 
reklama
Dzień dobry :-)

Sebuś bawi się na macie w sypialni a mama zajada śniadanko przy kompie :-) Dzisiaj jedziemy z Sebusiem w odwiedziny do koleżanki i jej dwu leteniej córeczki, pewnie pójdziemy na spacerek a później kawa w domu.

Co do szczepień to my szczepimy na te podstawowe na nfz, na pneumokoki (31 marca druga dawka), meningokoki dopiero po skończonym roczku jedną dawką, w 7 miesiącu na ospę.

Takaj jak tam Kubuś po nocce, miał gorączkę?
 
Do góry