reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

Miciurka u nas to tez stroj wyjsciowy ale w iinej czesci Holandii:-)
A zapytaj czy moze dac ci skierowanie na bad a ty sama sobie zaplacisz. Ja na szczescie mialam w PL robione.

Shisha a jak idzie z karmieniem?
 
reklama
Doriq, przez ostatnie kilka dni wiekszosc mleka maly je z butli.. (mm+moje mleko odciagniete). Nawal sie skonczyl i piersi zrobily sie miekkie w dotyku. Mam nadzieje, ze nie trace pokarmu.. Bo jednak zalezy mi, zeby chociaz troche maly pojadl z mojego mleka, a nie tylko te w proszku. W miedzyczasie przystawiam go caly czas (pol godziny przed podaniem butli), ale dziecko mi sie prezy i placze. Nie wiem czemu wypluwa moje mleko:baffled:chyba z nerwow.. Do tego nie potrafi zlapac sutka, a jak juz zlapie to koniuszek.. Kupilam specjalne butelki niby imitujace piers z tomy tipee (nie polecam..), ale mleko mu splywa po policzkach i jak juz mu naleje np. 100ml to wypija 50 ml, a druga polowa laduje mu na brodzie..
Nie wiem juz co mam poczac z nim i moim pokarmem, chyba brakuje mi pomyslow. Nie chce odpuscic, bo jak odpuszcze to bede sie winic..:-( Nie ma tutaj kogos takiego jak doradca laktacyjny. Rodzina daleko, a ja jestem sama z tym wszystkim..:-(
 
Ostatnia edycja:
witam! po badaniu już jestem i po ktg. Skurcze na poziomie 40 % , więc żadne! szyjka króciutka, rozwarcie nadal na opuszek. Cieszę się, że lekarz sprawdził wszystkie przepływy i obejrzał łożysko- jest ok. Powiedział, że może rozkręcić się za tydzień, albo za godzinę. Mały ładnie przybrał : pół kilo w półtora tygodnia- waży 3 kilogramy
 
A jeszcze mam pytanko do dziewczyn , które są w takim terminie jak ja: macie czasami tak, że dziecko nie daje wam spokoju cały dzień prawie, a potem następnego dnia mniej się rusza? Pozdrawiam
 
My dobrze, że mały ładnie przybrał. Ja mam tak ,że moja czasem bardzo szaleje, a ostatnio jakoś mniej się rusza.
Shisha, pewnie z nerwów, nie wiem czy Ci tam mówiły położne, jak dziecko jest zdenerwowane, to trzeba je uspokoić i dopiero próbować podawać pierś. A może są dostępne takie nakładki na brodawki? Ja początkowo przez nie karmiłam.
Maksy to fajne chłopaki, wkurza mnie jak ktoś mówi,że to imię dla psa, przecież Maksymilian to piękne i stare imię. W zasadzie to zwierze można nazwać każdym imieniem ludzkim
 
My, moje Dziecko też tak ma, że czasem szaleje w brzuchu cały dzień, a kolejnego spokojne, że aż zaczynam się martwić. Ale byłam 3 razy na ktg i zawsze wychodziło bardzo dobrze. Na usg też ok. Mam wrażeni, że jak te upały ostatnio były, to mniej ruchliwy był..Nie wiem, czy Maluszki w brzuchu też odczuwają te temp?
Shisha, ja się nie znam, to będzie moje pierwsze Dziecko, ale uważam, że najważniejsze, żeby się nie poddawać i próbować karmić. Na pewno nie jest łatwo, więc podziwiam i trzymam kciuki.
 
Cześć
Jestem po wizycie. Musiałam na nia jechać do innego miasta. Na ktg skurcze szerokie i pod 80%. Rozwarcie bez zmian. Mam czekać. Termin za 4dni a tu nadal w dwupaku. Pierwsza ciąża się szybciej zakończyła ..
Kolejna wizyta za tydzień.
 
Czesc dziewczyny :-D
Kolejny meczacy dzien, maly cyca oproznia i dalej glodny wiec nie mamy wyjscia i dokarmiamy...
odwiedzila mnie polozna, pogadalysmy, zdjela szwy, kurcze tak mnie zszyli ze strasznie bolalo :wściekła/y:
jutro wizyta kontrolna na patologii noworodkow, trzymajcie kciuki ;-)

Kamu dzieki za podpowiedz z wystawianiem na slonce ;-)

Shisha tez mam problemy z karmieniem a moj Mikus w nocy spi jak aniolek :-D

Maciejkaa gratki udanej wizyty ;-)
 
Ostatnia edycja:
Miciura ja także nie miałam żadnych objawów paciorkowca, doktor pobrał mi wymaz bo ponoć to obowiązkowe w ciąży i po 4 dniach wyhodowali te świństwo.

My mój synek także ma dni, że wierci się niesamowicie a i są takie gdzie mało co się rusza. Na tym etapie nasze dzieci mają mało miejsca w brzuszku więc są mniej ruchliwe. Mój mi wczoraj w nocy nogi w żebra wkładał, ach co za nieprzyjemne uczucie :baffled:
 
reklama
Mam do was pytanie, co uzywacie na rozstepy?? cos mi sie zaczyna robic wokol pepka ale nie sa czerwone, widac je pod swiatlo bo sie skora bardzo blyszczy i widac na niej kreski, i jak przyblize skore z dwoch stron to wtedy to wyglada jak rozstepy, jeszcze 2 tyg i sie boje ze sie zrobi ich duzo wiecej, od 4 miesiaca smaruje sie kremami przeciw roz. a teraz kupilam bio oil ale boje sie ze nic to juz nie da
 
Do góry