reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Hejka!

Nocka ok, jakoś zleciała. Teraz moi mężczyźni spią a ja buszuje na bb. Wybieramy się za chwilę do mojej mamy. To będzie pierwsza taka wyprawa, bo aż 50km. No zobaczymy jak sie synek spisze.

Natko na zapalenie zatok jesli karmisz piersią to niewiele pomoże. Ja brłam antybiotyk duomox, afrin do nosa i avamys do nosa i tak nic nie pomogło. # tygodnie mineły a ja mam dalej zielone gluty.

ehtele bardzo fajne te fatałaszki dla dzidziusia :-D

Ciamajdko, kassia181 polecam KATAREK na serio super, mój wujo laryngolog nam polecił, jest tylko problem ze ściąganiem kataru w nocy jesli mieszkasz w bloku, bo włączanie odkurzacza o 3 w nocy może prowadzić do konfliktów sąsiedzkich :angry::-D
A tu sobie poczytaj: http://www.katarek.pl/ kosztuje cos około 50 zeta

Bombusiu z tym autkiem to współczuje, mielismy kiedyś podobnie, ale bądz dobrej myśli, może trafi się coś lepszego.

bogusiu007 nie namawiam nachalnie, ale może jednak spróbowałabyś przetrzymać ten płacz, wiem że to trudne (sami to przerabialiśmy), ale warto, Trochę popłacze, pomarudzi ale w końcu jej mlecio popłynie. No ale mówię na namawiam skoro nie chcesz.

Cium dla wszystkich i miłego dnia!
 
Cześć Dziewczyny! Powoli do Was wracam. Mam dzisiaj lepszy dzień... ostatnio jest ich trochę wiecej, ale też więcej wychodze do ludzi. Jedyne czego jeszcze nie moge sobie wybaczyć to tego że karmię butelką ale niestety inaczej się nie dało. I tylko co najgorsze to w lewej piersi laktacja się wstrzymała a prawa nadal "produkuje", ale w sumie dopiero 3 dzień biorę bromocorn wiec mam nadzieję że się jakoś unormuje wszystko. A poza tym brzuch mnie boli od 2 dni jak na @... ciekawe. A mały ma lekkie zawirowania, tzn jeden dzień lepszy drugi gorszy, poza tym walczymy z kolkami. Niekiedy płacze nawet 4 godziny bez przerwy wieczorem i nic nie pomaga.

A po kazdym jedzeniu jelitka też mu wariują i niekiedy przez to spi przez cały dzień tylko jakieś 4 godz bo nie dają mu usnąć i wtedy muszę go nosić, bujać itp. A Wasze maluszki też są niespokojne po jedzeniu?


Ehtele Adaś jak był na cycu to jadł 15-20 minut, póxniej kiedy mj pokarm zaczął wariować to nawet i 1,5 godz wisiał. A butlę trąbi teraz tak ok 30 minut. A co do głowki to Adaś jak tylko skończył 3 tygodnie to zaczął bardzo sztywno i długo trzymać głowę, a połozna mówiła że on po prostu silny jest... ale mnie teraz przeraziłaś tym że to objaw napięcia ktorego i tak się boję przez to ciągłe "wykręcanie się" w lewą stronę. Ale niestety do pediatry dopiero za ciut ponad tydzień więc wtedy zaczynamy działać i prosimy o skierowanie do neurologa.

Natka zdrówka!!!!!!!!!!

Kasia2506 u nas też podobnie, eMka bierze dopiero choróbsko a ja już się boję żeby małego nie zaraził.

Luizka Ty to masz dopiero maratony po lekarzach. Ale zobaczysz, Piotruś kiedy Ci się ładnie za to odwdzieczy.

Pajka sciągac najlepiej podczas karmienia, ale z drugiej strony to ryzykowne bo co bedzie jak maluszek nie naje się z jednego cyca. To wtedy butla?

Bombusiu my już wyjęliśmy matę mimo że Adaś jest młodszy od Alanka. Poki co nie bardzo go interesuje ale probujemy go do niej przekonać :-) A co do pogody to u nas też doooopa blada.

Cayra a jakie tabsy brałaś?

Lilijanna te herbatki hippa nie są słodzone więc możesz dawać bez obaw, ale nie za dużo ... tak ok 50 ml na dzień. No chyba że karmisz butlą to wtedy można częściej i więcej.



A tak ogolnie to gratuluję wszystki udanych wizyt u pediatrów!!! Niech maluszki rosną zdrowo :-)
 
Niuunia a dajesz jakieś kropelki albo cokolwiek innego na te wariacje? Bo ja dzwoniłam do położnej i mi powiedziała że dawać krople (ja mam akurat sab simplex) co drugie jedzenie po 3 krople (a nie po 5 kropli 3 razy na dzień). I jak tak zrobiłam to było jeszcze gorzej i odstawiłam całkowicie i wprowadziłam tylko herbatkę plantex i widzę lekką poprawę ale z drugiej strony sama nie wiem czy to możliwe że krople mogłyby pogarszać sprawę?
 
Anecia wiesz co kiedyś podawałam tylko 2 dni 2 razy po 10 kropli potem zapomniałam ale i był spokój ale dziś znów podałam i zobacze na rezultaty. Niby sab trzeba regularnie stosować ;/ tylko po co dawać niepotrzebnie albo stwierdzić, że już nie trzeba ;/ ja czekam z utęsknieniem kiedy się te jelitka wkońcu unormują, bo czasami się zastanawiam czy ten jej płacz to jelita, złe mleko czy poprostu tak beksa z niej

Jutro mamy zaproszenie na imieniny ale nie chce mi się, bo pewno nic nie posiedzę a się namęczę - no ale chociaż na godzinkę będę musiała, żeby znowu dzikusem nie zostać :p
 
weroneczka dzięki za pocieszenie he he , NIEWIELE POMOŻE , az ty niedobra
ja się zastanawiam właśnie czy sobie nie wziąść bioparoxu bo mam w pudełku na leki jakiś niewykorzystany , w ciąży tez go brałam i pomogło , wiem wiem że powinnam to skonsultować z lekarzem ale normalnie mi sie nie chce , nie mam nawet jak sie do niego dostać


anecia
fajnie że u was lepiej i przestań sobie już zawracać głowę tym karmieniem !!! nie dobijaj się , choć doskonale cie rozumiem bo sama bym się wkurzała
na te wzdęcia spróbuj nasze kropelki ESPUTICON
 
Niuunia jak to spałaś???? to Ty jeszcze o 9.00 spisz???????:szok: no to zazdraszczam kochana:-D
weroniczka, natka, ale że jak to urządzenie do nosa działa, bo ja ciemnota dalej nie kumam, prosze mi napisać,...paplasiam:-:)zawstydzona/y:
Ehtele mieliśmy kupic Renaut taki był sssssliczny, ale był i juz go nie ma buuuuu:(:no:
Anecia daj spokój kochana z tymi cyckami!!!!!! najwazniejsze, zeby synek czuł sie bezpieczny i kochany, a na mleku modyfikowanym tez sie wychowa mądry chłopczyk, głowa do góry Mamcia:):happy2: a te wieczorne płacze to albo kolki, albo odreagowuje cały dzień, tak dzieci mają , ja juz z Alankiem to przerobiłam, teraz jest o wiele lepiej, ale wył nam przez miesiac,:baffled: ja wyłam,:szok: ale jakoś powolutku sie uspokoił, ma jeszcze jazdy, ale bujaczek go uspokaja i moje kolana heh:-D

Znów pada:(((:)angry::wściekła/y::no:czyli jak sie maluch wyspi to czas na matę:))))
 
Anecia1111 mój synuś też kolkowy, ale w miarę łagodnie to chyba przechodzi, w sumie jeden dzień lepiej a w drugi gorzej :baffled: Mojego uspokaja suszarka do włosów :-D grzeje nią brzuszek chwilkę a później nie wyłączam, chyba ten dźwięk na niego działa? Noi daje mu krople seputikom.

A mnie coś boli prawa pierś :zawstydzona/y: Nie wiem co się dzieje? czy od nadmiaru pokarmu czy mnie zawiało czy co :zawstydzona/y: ehhh
Ok idę kończyć obiad, póki mały śpi.
 
reklama
Witam wiiiiiitam :-D:-D:-D

Mam dziś mega wypasiony humor, po meksykańskiej nocy (przespanej jedynie 4 godziny). Mały coś nie chciał spać mimo, że nakarmiony, przewinięty, u mnie w łóżku, głaskany. Mąż spał w drugim pokoju. W końcu nie wytrzymałam, obudziłam go i kazałam zająć się dzieckiem, bo ja już nie miałam siły,. Kurczę, dla mnie nieprzespana noc to najgorsza kara... Ale już jest ok, odespałam :-)

Miałam dziś iść na basen, ale niestety awaria ogrzewania i zamknięte :/

Szymuś miał usnąć, ale wypada mu co chwilę smoczek... :/

Panienko, a czy pierś Cię voli cała czy tylko w jednym miejscu?? Może masz zastój pokarmu??

Anecia, super, że u Was już lepiej :-) Te tabletki to AZALIA -w życiu już tego badziewia nie zażyję...

Niuunia, z tym mleczkiem do kąpania to ciekawe... Ale może warto spróbować?? :-) A co te kobity mówiły na ten temat? Bo nie oglądałam...

Ola - o tym krochmalu to też słyszałam, w pierwszym miesiącu życia Szymka często mu robiłam do kąpieli, traz już kąpie w płynie NIVEA.

Ciamajdko, ten pas chyba możesz już stosować... Daje efekty??

Ehtele, fajnie, że Olek zainteresowany matą i zabawkami :-) Również czekam na fotki ;-) Śliczne ubranka kupiliście :-)

Pajka, niezły zapas mleczka juz masz ;-)

Bogusia007 - na pewno super wyglądasz w nowej fryzurce :-) Też by mi się przydało...

Miłego dnia :-)
 
Do góry