reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Ciamajdko masz racje:tak: Az strach co to bedzie:szok:;-)
trzymam kciuki dacie rade :) a kiedy zamierzacie zamieszkać razem?

To znów ja, zanikająca ciężarówka :p
Mam już wyznaczony termin cesarki, za 2 tygodnie nasz Aleks pojawi się na świecie :)
Ciągle mam ciążę wysokiego ryzyka i ginekolog nie chce czekać na wlaściwy termin. W miarę możliwości (rzadko) zaglądam na forum, ale niestety wypadłam już z obiegu. Opieka nad synkiem, i złe samopoczucie dość mocno ograniczają moje możliwości siedzenia przy kompie. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie.:-)
gratuluje wyznaczonej cc :)

A mnie od rana tak dziwnie ciągnie w pachwinach i czuję niezbyt mocne (ale czuję :() bóle podbrzusza. No spa za bardzo nie pomaga. I nie wiem czy mam się martwić czy jeszcze poczekać. Czy któraś z Was tak ma lub miała?
Jak do jutra nie przejdzie do M. będzie mnie musiał chyba do szpitala zawieźć, bo moja gin. na urlopie :/

Trzymajcie się ciepło!
odpocznij trzymam kciuki aby wszystko było ok :)
 
reklama
pajko pocieszać mnie nie musisz wiem czym to śmierdzi, pracuję w szpitalu więc jak poszłam do niego po ta recepte to od razu mu powiedziałam że wiem że nie za bardzo są szanse na wyleczenie całkowiete, chociaż mówi że ja mam tylko 1 plusik to jest mało czegos tam nie pamietam...powiedział mi to samo co tobie o ile dobrze pamiętam że przy porodzie też mi podadza antybiotyk osłonowo no i mały będzie też musiał dostać antybiotyk od pediatry i będa musieli mu zrobic badania czy go zaraziłam czy nie.ogólnie stwierdził że nie jest to przeciw wskazanie do sn ale pewnie wiąże sie to z dłuższym pobytem w szpitalu czego nie zniosę:(
 
Witam się wieczorową porą:) ale naskrobałyście...

andzia1987 myślę, że warto abyś tę toxo zrobiła sobie prywatnie....mam nadzieje, że wszystko będzie ok. co do lekarza... brak słów

pajkaa ojej współczuję takiego dentysty... ja z kolei mam tak, ze wyleczylam zabki juz jakis czas temu (chyba 2 miesiace temu) - a teraz od kilku dni zaczyna mnie pobolewac zab, ktory mi wlasnie dentystka robila - i w pon musze isc reklamowac....!

ewelinka2106 gratuluje ustalenia daty slubu:) mam nadzieje ze szybko pogodzisz sie ze swoim mezczyzna;)

shiraa gratuluje zaliczenia egzaminow:)) świętowanie jak najbardziej ci się należało:)

cosya ja też nie mam żadnych skurczy przepowiadajacyh:/ moze po prostu jeszcze za wczesnie... nie wiem..

koralowa ja tez mam takie niskie cisnienie, a czesto nawet nizsze np. 90/60 - czy to źle??? ja sie tym nie przejmowalam, bo dobrze sie czuje i nigdy nie narzekam... u nas to rodzinne

ehtele, bomusia, monika - dzieki za trzymanie kciukow za moje golabki:) wyszly ok, nie byl to szczyt moich marzen kulinarnych - tzn w smaku ok, ale troche mi sie rozlatywaly - nie wiem moze je za luzno zwinelam???? jaki macie na to patent??? w kazdym badz razie mezowi i tesciowi smakowaly, mnie rowniez - ale to ich rozwalanie mnie wkurzalo.... moze za dlugo gotowalam (1,5 godziny wg przepisu mojej mamy - ale u niej sie nie rozwalaja)
bomusia skoro tobie zawsze wychodza rewelacyjne to prosimy zdradz nam swoj sekret:))

duralex gratuluje udanej wizyty:) 13,5 kg w tym tygodniu to chyba nie tragedia takze glowa do gory:)

polianna nie przejmuj sie tymi wynikami poki nie skonsultujesz ich z lekarzem... moze to nic takiego i niepotrzebnie sie stesowac...

ciamajdka skad ty masz tyle sily na to wszystko??? oddaj mi troszke bo mnie sie ostatnio NIC nie chce, prania juz sie zebrala ogromna gora i nie wiem kiedy poprasuje, jak sie zabieram do tego to trzy koszulki wyprasuje i koniec...

jenny83 dobrze, ze bedziesz miala to usg, z twojego opisu to jednak wydaje sie ze glowka juz na dole osadzona, ale lepiej sie upewnic

urszulka202 gratuluje udanej wizyty:)

paulina witaj:)

wuzelek powodzenia na wizycie!!

dziś rozmawialm z kuzynka meza, ktora rodzila rok temu swoja coreczke - jest to jej pierwsze dziecko - i ... dzieki niej mam nadzieje:))
jej porod trwal 45 minut!!!! cały!!! tzn. w ogole nie czula skurczy i siedziala w szpitalu, polozna co chwile przychodzila i pytala czy ma juz skurcze, a ona ze nie, no to w koncu polozna sprawdzila jej rozwarcie a tu ... 10cm (bez zadnego bolu!!!!) no i potem tylko parte.....
czyli miala tylko 2 i 3 faze porodu... JA TEŻ TAK CHCĘ!!!:))

milego wieczoru !!!
 
Ostatnia edycja:
Melduje sie ze jestem cala, zywa i w dwupaku - nadrabiam i odpisuje:)

Kassia181 - rzeczywiscie niezly pulpecik:D mi ginka powiedziala ze taka wage to moja mala osiagnie do porodu....u nas wiec kruszynka. Najwazniejsze zeby zdrowe byly:tak:
Koralowa - :szok: takie eks to tzw. pies ogrodnika - sam nie zezre a drugiemu nie da:-Dno ale najwazniejsze ze wygralas Ty swojego M:p Ehehehe mi tez corcia tak dupke wypina - wysoko pod prawym cycuchem i tez ja za te dupke trzymam:-D
Mallaika - zycze szybkieg remonciku - moja corcia w 32 tyg wazyla tez 1764 g - wiec widze ze nie tylko u mnie kruszynka, ale i tak jest to dobry wynik wg wszystkich srednich.
Bogusia86 - ja jestem tuz obok i u nas tez 40 stopni a nawet wiecej w niektorych rejonach:wściekła/y::szok:
Wuzelku - to ja obstawiam dziewczynke - bo to sie ponoc na przekor sni hihihihi
Pajka - ach te zeby szkoda gadac, ciekawe co bedzie jak bedziemy karmic.....a zgage mam rowniez niemilosierna - nie daj Boze sie na prawym boku polozyc i zoladek ugniatac:baffled:Jest Maalox dla wrzodowcow na zobojetnienie sokow tylko nie wiem czy wolno w ciazy. A wlasnie glin to aluminium....moje tabl. na zgage tez to maja (ginka na recepte wypisala:-( - staram sie nie naduzywac...)Pomagaja tez suszone migdaly - przynajmniej mnie. Aj - wspolczuje akcji z dentysta nic tylko zamordowac z zimna krwia!!!
Shiraa - gratuluje zakonczonej sesji!! U mnie lozysko tez stare...podobnie u MamyANety zdaje sie...tez sie martwie - mam nadzieje ze do 38 tyg wydoli.....U Ciebie 2 tyg wiecej niz u mnie...ehhh no i tak jak Riba tez mam walizeczke na kolkach :-D
Polianno - hmm na tych wynikach nie znam sie....a taki sluz tez mam - normalnie piore majtki w rekach bo pralka nie daje rady jak zaschnie:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:chodze bez wkladek - ginka przestrzegala ze to najlepsze siedlisko bakterii.
Monika8112 - mam nadzieje ze juz lepiej.....Moj M tez sie wkurza jak mu takim tekstem sypne:-pA w weekend na pewno bedziecie sie cieszyc soba:tak:Buziak duzy!
Lea - ja nic nie tluke (a ponoc to na szczescie), za to z uporem maniaka o wszystkim wiecznie zapominam - taka ciazowa skleroza hehehehe. Mam nadzieje ze z M juz zgoda?
Ejj Ciamajdko - twoj T to powinien byc wdzieczny ze to Ty za tym wszystkim latasz....wiec Twoja kartka wazniejsza jak to Ty bedziesz kupowac to przeciez musisz wiedziec co i jak....ehhh ci faceci - wieczne dzieci....A sniadania bym nie robila...po zlosci:p Ja dzis troche opozniona jestem, ale jak piszesz ze beda mebelki to pewno i fotki tez:-)to sobie potem obejrze :))) No i widze zakupy odbebnione - brawo:tak:
Fiuu - spoznione ale szczere - WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
Bombusiu - z tym kubkiem fajny pomysl:tak:(Podkradne ten pomysl na Boze Narodzenie hehe)Moj M ostatnio kupil Matyldzie sliniak z napisem "Kocham Tatusia" :-D:-D:-D
Bonusowa - skurcze H-B nie sa w stanie doprowadzic do rozwarcia szyjki - ja to sie ciesze jak macica cwiczy - bedzie jej lzej jak wygimnastykowana bedzie:-Da bac tez sie boje na swoj sposob - najbardziej tego ze sie bede meczyc ze 20 godzin....
Cosya - u mnie nocka tak jak u Ciebie - z boku na bok i przeklinam te biodra....jak sie obudze na wznak to mi kregoslup wyrywa - tak zle i tak niedobrze. Nie wiem juz jak sie klasc...Co do szpitala to nic nie boj - ja do mojego mam wlasnie 50 km i wiem ze zdaze i jeszcze sie naczekam pewno:-p
Jenny - jak nigdy zazdroszcze tych 15 stopni:tak:powodzenia na wizycie! Ooo i widze ze sie usg udalo na jutro:)))jak jest czkawka w pachwinie to i tam glowa (no i te nogi tez moga byc tak jak piszesz) zobaczysz jutro!!!
Urszulka - gratuluje wizyty!!
paulina llesh - witaj!
Tygrysiatko - ooo juz za 2 tygodnie - gratulacje!!!
Ola - ja tez tak chce jak twoja kuzynka. Dzis kumpela opowiadala mi swoj porod - miala wywolywany, podali jej czopek na rozmiekczenie szyjki i tak sobie lezala az odeszly wody, oxy jej nie podali dopiero na sam koniec jak juz bylo 8 cm zaczelo ja cos bolec no i potem parte.... W sumie bolu 3 godziny...
Ehtele - jak czytalam to az mi sie goraco zrobilo...a tu jescze 10 stron przedemna heheh...no ale doczytalam do konca i widze ze to takie akcje przygotowawcze - oczywiscie trzymam kciuki za jutrzejsze sprzatanie komorki, moze co rozkreci:tak:
Jeeee - nadrobilam i odpisalam mam nadzieje ze mi posta nie zezre.
Moj M podlapal fuche u tych znajomych co ten basen maja i wczoraj znowu moczylam dupsko:))))Dzisiaj juz jednak sam pojechal, bo mnie po tym plywaniu cosik w kregoslup wlazlo i mialam nocke do kitu. Na weekend jednak znowu planuje sie wymoczyc. Dzis podobnie jak Ciamajdka zaliczylam 3 wielkie sklepy w poszukiwaniu komody....oczywiscie nie ma takiej jak bym chciala grrr. Kupilam za to moskitiere, lampke nocna i klapki - zawsze cos do przodu. A to ze nogi (baa salcesony) same do d...y wchodza to juz nie wspomne.
Sciskam was wszystkie mocno i uciekam bo jeszcze obiecalam Mkowi ugrillowac kielbaske na jutro.
Buziaki i dobrej nocki. :*
 
Witam dziewczynki:-)

Chciałam się z Wami przywitać.
U mnie doszedł od dwóch tygodni nowy problem ciążowy, cały czas czuję odrętwienie trzech środkowych palców w prawej ręce, a po nocy nie mogę ich zgiąć.
W ogóle prawa noga też mi bardziej puchnie niż lewa.:confused:
Dzisiaj jadę po wyniki z posiewu.
I jeszcze mnie martwi fakt że mała znacznie obniżyła swoją aktywność.
Aha macie też kłucia tak jakby w pochwie.To jest uczucie jakby ktoś od wewnątrz wbijał igłę, szybko to mija ale mam to od dwóch dni zwłaszcza wieczoerm:confused:
Mam wizytę we wtorek, niemogę się już doczekać.


Miłego dnia i gratuluję udanych wizyt;)

Pajka mnie w pierwszej ciąży męczyła bardzo zgaga, nic nie pomagało.Ale za to synek urodził się z bujną czarną czuprynką;)
Milusia ja takich oznak wdzięczności za dobrze zrobiony zastrzyk nie miałam;)
 
Dzin dybry!!!!
chyba pierwszy raz jestem tak wczesnie na BB , ale dzisiaj mase spraw do zalatwienia ... Sprawdzam tylko czy u was wsio ok i czy jeszcze w dwupakach:-)
Za dzisiejsze wizyty trzyam mocno kciuki!!!!!!!!!!!!

Sytuacja z M nadal napieta ale odzywac do siebie sie odzywamy bo wlasnie dzis tyle do zalatwienia mam nadzieje ze dam rade bo juz jest skwar na dworzu:szok:
w planach jest szpital tzn zameldowanie sie na porod jesli beda mieli czas bo ostanio nie dalo rady bo tyle porodow mieli zobaczymy mam nadzieje ze dzisiaj sie uda.
Pozniej do Ikei musimy jechac po ostatnie drobiazgi.
no i zamierzam dzisiaj zrobic ostatnie zakupy do torby szpitalnej troszke mi jeszcze brakuje a i cus na wyjscie ze szpitlala dla malego. no i trydycyjnie zakupy bo w lodowce juz swiatlo tylk.

Aha i mam do was kochane interesa :zawstydzona/y: poniewaz mam okazyje na przesylke z Polski chcialam was zapytac jaki plyn zamierzacie kupic do higieny intymnej po porodzie , jesli juz o tym gdzies bylo to przepraszam i prosze mi tylko podpowiedziec gdzie, ja czytalam ze duzo dziewczyn chwali sobie ten plyn Bialy Jelen , oprocz tego Tantum Rosa bardzo prosze was o porade w tej kwestii.

No to ja uciekam zycze milego dnia oby nozki jak najmniej puchly!!!!!!! ;-)
 
i ja się witam! dzis pierwsza nocka od niepamiętnych czasów bez chodzenia na siku:)

sierpień ja mam drętwienie środkowego palca ale w lewej ręce, już od miesiąca.rano jak wstaje to taki ból jakby był złamany już sie zastanawiałam czy gdzieś nim nie przywaliłam, jak go rozruszam to i tak jest cały dzień obrzęknięty.co do kłucia w pochwie to też się zdażają, ale mnie bardziej bolą teraz moje narządy zewnętrzne jakby mi ktoś z bejsbola przywalił, są tak jakby opuchnięte i jeszcze te kości w miednicy:( bez komentarza !

widzę że większość z nas narzeka że tu ja boli a tam strzyka więc to są nasze uroki!

miłego dnia, wizytującym powodzenia.
 
Sierpień8 Możesz czuć mniej ruchów dziecka - pod koniec ciąży, jak już ciasno bardzo, a dziecko ustawia się w wybranej przez siebie, zakładamy że najwłaściwszej, pozycji, to nie szaleje już jak wcześniej. Nie wiem, jak z kłuciem, mnie boli, ale to bardziej ciągnący ból, jakby wszystko spuchło i juz miało dość:) Drętwienia też miewam - od puchnięcia, ale w Twoim przypadku poszłabym do lekarza, lepiej sprawdzić. Mi zalecili badania pod kątem zatrucia, ale tylko dlatego, że mnie mdliło:) Zadzwoń, zapytaj, będziesz spokojniejsza.
 
Witam piątkowo,
Jeszcze nie ma 8, a już słońce daje na maksa..yuk..
Ciamajdka chciałabym bardzo, żeby tym razem poszło jak z płatka.. ale do dziś pamiętam, co odpowiedziałam lekarzowi, który po 18 h przyszedł do mnie i zapytał, czy się zgadzam na cc... powiedziałam mu "Rób Pan co chcesz, ma Pan jeszcze pół godziny, a potem się pakuję i jadę do domu. Pierdzielę nie rodzę" :). No i oczekuję zdjęcia z tego całowania stóp bez zginania kolan :):):)...
Pajka zawsze możesz sobie zrobić spacer do pana stomatologa i nadrobić niedociągnięcia co do ubarwienia mu fartucha :).
Andzia ja miałam robione toxo już 3 razy i zawsze IgG z IgM.
Bombusia zaczynam się przyzwyczajać do tej myśli, bo obawiam się, że moja szyjka będzie miała w głębokim poważaniu mój poród sn :)... ale jak mówisz.. jak trza to trza.
Jenny jak czujesz czkanie w pachwinie to dzidzia jest głową w dół. Moja dzidzia jest główką w dół od dłuższego czasu, a kopniaki czuję w różnych miejscach :)
Martitka no właśnie z tymi upałami to nie wesoło, ale teściowa jak widzę na medal :).
Urszulka gratuluję wizyty.
Paulina witamy w naszym gronie i napisz nam coś więcej o swojej dzidzi.
Wuzelek jeszcze raz trzymam kciuki. A co do notowania, to będzie ciężko, bo ja zalatana jestem, ale się postaram :)
Monika niektórzy to mają szczęście :) a możesz napisać, co masz w tym wniosku o macierzyński, bo u nas chyba takiego nie ma ..
Fiuu to badanie na paciorkowca jest istotne, bo jeśli go masz to dziecko po porodzie powinno dostać antybiotyk.
Ehtele podobno z azotynów w moczu... że niby wskazują na zbyt długie przerwy między posiłkami..
Tygrysiatko to będziesz lipcową sierpniówką :)
Ola dzięki za pocieszenie co do wagi.. najbardziej wkurzyło mnie to, że przez ostatni miesiąc przytyłam prawie 3 kg.. SKANDAL :) ale muszę z tym żyć... przynajmniej do rozwiązania :):) a kuzynka to szczęściara.
Navijka zazdroszczę tego baseniku.
Sierpien osłabienie ruchów to chyba normalne na tym etapie ciąży .. większość z nas odczuwa raczej ocieranie niż ewidentne kopanie.. a drętwień współczuję.
 
reklama
witam się kobietki!!!

cały czas Was podczytuję, ale co rusz wynajduję sobie jakieś zajęcia - idealne dla ciężarnej :p będziecie mnie bić po dupci, nie ma co ;);) w środę w ramach lenistwa, o którym pisałam, posprzątałam łazienkę na błysk, zrobiłam 3 prania a następnie je wyprasowałam - dzięki czemu Frank może się rodzić bo już będę miała go w co ubrać...
wczoraj natomiast postanowiłam pomóc mężulkowi i w tym skwarze malowałam drewnochronem pergolę, jaką sobie mężulek zbudował ostatnio na drewno (bo my kominkiem ogrzewamy hacjendę i sezonujemy) pomalowałam mniejszą połowę i skapitulowałam :D namęczyłam się i nawąchałam co niemiara ale nie umiałam sobie odmówić - uwielbiam malować drewno! taki ze mnie dziwoląg...

co raz częściej łapią mnie skurcze przepowiadające - obawiam się że tym razem poród nie będzie w granicach normy bo niestety te przepowiadające boleści idą z okolic krzyża, a każda rodząca wie że to najgorsze co może być... przy Olku podczas porodu miałam tylko kilka krzyżowych przy kryzysie 8. centymetra - teraz chyba się od tego dziadostwa zacznie :|
 
Do góry