reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Ja rowniez jestem siepniowa mamusia. to moja piersza ciaza i juz sie nie moge doczekac kiedy przytule moje malestwo do siebie.
Nie moge w to uwierzyc jak mozna tak dlugo spac. wiecznie jestem zmeczona i spiaca.
ale teraz najwazniejsze jest aby porod sie udal i zeby wszytko bylo w porzadku. pozdrawiam sierpniowe mamusie.
 
reklama
Urszulko
Świetnie, że wszystko w porządku. Jeżeli wszystkie wymiary maluch ma na odpowiedni tydzien to i wagę ma "tablekową" :-)
Położna powiedziała że łożysko na tylnej ścianie czyli będzie bolalo i że mam nisko brzuch. Teraz tylko czekać na poród:-)

A mam jedno pytanie, co to znaczy, że skoro łożysko na tylnej ściance, to będzie bolało? Jest jakaś zasada?:baffled:
 
Dziewczynki idę przygotować się do wizyty… Proszę Was bardzo o trzymanie kciuków jutro, bo wiele spraw związanych z moim wyjazdem ma się rozstrzygnąć, no i paciorka robimy… a ostatnio jesteście superskuteczne:) Ściskam Was i dobrej nocy życzę:)


Ewelinko tulę:) Zaskoczyłaś chłopa i tyle:) Mam nadzieję, że już lepiej:)


Shiraa gratuluję udanych egzaminów i wakacji:)


Cosya nie martw się, u mnie skurcze przepowiadające zaczęły się dosłownie kilka dni temu, a zaczęłam już 37 tc.



Mama Aneta mam nadzieję, że Kuba czuje się lepiej:) Będzie się potem chłopak chwalił blizną…:)


Bogusiu86 nie dołuj, wracaj na szczyty:)


Duralex warto, naprawdę polecam obserwację (normalnie w zeszycie sobie notuj)-trochę to męczące, ale później-bezcenne. Dzięki temu i lekarzowi łatwiej, i ja sama sporo powiązań zauważyłam i teraz unikam. W życiu bym o krzyżowych nie pomyślała, a tak-wróg rozpoznany. Gratuluję wizyty:)


Polianno gratuluję nie posiadania paciorka:) Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pochwalę się tym samym:) Co do reszty wyników-nie martw się na zapas, skonsultuj:)


Ciamajdko puchnę z dumy, wiedziałam, że jesteś babka z jajami:) Pan z Nomi zasługuje na premię:) A fachowcowi powiedz, że ja mam kilka wiertarek, zaraz mu pożyczę…grrr…


Rozalko mnie ostatnio w połowie ktg wyłączyli prąd…:)


Pajeczko dentysta osioł… współczuję…


Jenny my tu nic nie wymyślimy… poczekaj do jutrzejszego usg:) Trzymam kciuki:)


Urszulko gratuluję wizyty:)


Paulina witamy:)
 
Melduje się po USG
Wojtuś jest nadal chłopcem także nie wierze już w moje sny, ma się dobrze, ułożony głowką w dół czego sie nie spodziewałam bo dawał znaki po całym brzuszku. Wszystkie parametry w normie na 32-33 tydz., niestety nie wiem ile waży ale to nieistotne;-)Fajnie bo nic nie placiłam a tak jak się zapisałam prywatnie to 150 zł by mnie to kosztowało.
Położna powiedziała że łożysko na tylnej ścianie czyli będzie bolalo i że mam nisko brzuch. Teraz tylko czekać na poród:-)
gratuluje:tak:

Musze Wam opowiedziec moja wizyte bo juz sama nie wiem co myslec.wszystkie pomiary ogolnie ok,tetno malego130-140 wiec tez super.Expresowe badanie Hb11,2 wiec niby lepiej.Badanie MANUALNE w celu ustalenia polozenia dziecka i sie zaczelo,na kazdej wizycie slyszalam nie jestem pewna chyba posladkowo i dzisiaj to samo,a po czym wnioskuja chyba po tym,ze maly ma koscisty tylek i mysla,ze to glowka,polozna stwierdza,ze nie jest pewna ale chyba to glowka jest u gory.Bierze Doppera czy jakos tak a bicie serduszka lokalizuje calkiem nisko praktycznie nie daleko pachwiny co by wskazywalo,ze jednak polozenie glowkowe prawidlowe wiec od nowa macanie,uciskanie i polozna stwierdza,ze nie moze zlokalizowac glowki wiec dostalam skierowanie na Usg na jurto w celu potwierdzenia polozenia:-D.Powiedziala jednak,ze chyba polozenie jest prawidlowe ale glowka wg nij musi byc juz tak nisko w kanale,ze nie moze jej wyczuc?:szok:I O CO CHODZI?Czy mam to rozumiec,ze jezeli tak jest to juz blizej niz dalej?Troche sie martwie bo faktycznie za duzo ruchow ani kopniakow u gory to ja nie czuje wiekszosc raczej w dolnej czesci brzucha ale tak sobie mysle,ze moze maly nie ma podkurczonych nozek tylko wzdluz ciala trzyma tak jak to bylo na usg w 29 tyg.Juz sama nie wiem:baffled:Dodam tylko,ze w momencie czkawki u malego czuje jak czka polewej stronie w pachwinie
nic sie nie denerwuj jutro sie wszystkiego dowiesz:tak:

Witam czwartkowo,
Strasznie dzisiaj gorąco, a jak pomyślę, że w przyszłym tygodniu ma być jeszcze cieplej to już się rozpływam.
Fiuu fajnie że wypad na Kaszuby się udał i wszystkiego naj.. z okazji urodzin.
Ehtele, Milusia gratuluję kolejnej miesięcznicy :)
Ehtele jak zaczęłam nadrabiać posty to myślałam, że kolejny sms będzie z porodówki.. ale jak widzę jeszcze musimy poczekać.
Milusia dobrze, że mąż robi bezbolesne zastrzyki, ale i tak mam nadzieję, że długo ich nie będziesz brała. A co do nieprzespanych nocy to już chyba standard.. ja też nie mogę spać.
Ciamajdka mam nadzieję, że świetnie sobie poradziłaś na zakupach.. .a co do bóli porodowych.. to ja byłam w pierwszej ciąży odważna, bo stwierdziłam, że bóle te nie mogą tak boleć jak bóle kręgosłupa, które miałam po wypadkach samochodowych... szybko jednak zmieniłam zdanie jak zaczęłam mieć bóle z krzyża... ale na szczęście nie każda je ma przy porodzie :)
Pajka współczuję tej zgagi, bo mnie złapała tylko raz i miałam dosyć. Mam nadzieję, że już po wizycie u zębologa i obyło się bez ubarwiania wymiocinami fartucha stomatologa :)
Kasia2506 podobno nieszczęścia chodzą parami.. ale żeby od razu dwie osoby walić po nogach :)
Wuzelek trzymam kciuki za wizytę, a co do obserwacji właśnie się zastanawiałam, czy tego nie zrobić w przyszłym roku.. bo przynajmniej będę mogła jakąś profilaktykę wprowadzić.
Shira gratuluję zdanych egzaminów.

Gratuluję udanych wizyt i trzymam kciuki za kolejne. Ja też jestem po. Kuba waży 2700 i niby gin powiedział, że w normie to lepiej, żeby jeszcze posiedział w brzuchu. Poza tym kazał mi częściej jeść, bo podobno da się to wyczytać z moich wyników, że robię za długie przerwy między posiłkami :) a jak ja mam częściej jeść jak mam już 13,5 kg na plusie :wściekła/y: Co do porodu sn to powiedział, że musi być spełnionych kilka warunków.. między innymi przygotowana szyjka.. a moja jest twarda i zamknięta, także pewnie będzie cc (ma o tym zadecydować za 2 tyg.) - i obawiam się, że tak będzie, bo przy pierwszym porodzie po 18 h rodzenia rozwarcie miałam na 2 palce.
gratuluje wizyty:tak:

wróciłam od dentysty i lekko mowiąc sie w******łam. Koles jest jakis beznadziejny zrobił mi zęba na odpieprz wyobraźcie sobie, ze sie mnie pyta, gdzie ja mam ten ubytek wiec chciałam sie go zapytac kto ma to magiczne lusterko :baffled: no i mu mowie a on no faktycznie jest i się okaząło, ze w tym samym zębie miałam dwie nadłamane czesci ale po tej samej stronie - i wyobraźcie sobie jedną zrobił a drugiej nie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a zorientowałam sioe dopiero jak byłamw domu :wściekła/y:juz mi sie tam wracac nie chce bo kawał drogi tam mam i w jedną strone pieszo pół godziny sie idzieno i oczywuiscie czekałam na wizyte godzine a na fotelu siedziałam 15 minut:wściekła/y: i skasował mnie 80 zł jestem tak wścioekła, ze szok:wściekła/y:

Shiraa próbowałam tego owocowego tez niestety nie moge zbiera mnie na wymioty :-(
Cosya skórcze przepowiadające nie musisz czuć bo mozesz miec bezbolesne;-) a to, ze napina Ci sie brzus to moze znaczyc że własnie masz skurcze B-H ;-)tylko bezbolesne.
Riba ja na zgage mam przetestowane wierz mi wszystko : jogurty naturalne, mleko, renni, siemie lniane i inne domowe specyfiki teraz juz nic nie pomaga mały coraz wiekszy skopuje mi żoładek i nie ma innej rady.Moze ten syrop pomoze
Duralex teraz to żałuje, ze go nie obrzygałam :-p
można sie wk.....,współczuje:tak::tak:

Witajcie brzuchatki.:-) Dopiero teraz do was zagladłam. Jakis ciezki dzien dzis. Ciepło i fajny wiaterek wiec na polku fajnie przyjemnie. Ale duzo naskrobałyście:szok:

ehtele Ty chyba pierwsza się wypakujesz. Super byleby nie za wczesnie. Mnie rano tez skurcze złapały, dosc bolesne były az się przestraszyłam. Wystepowały co 12 minut. Ale po czasie się uspokoiło na szczęście.
fiufiu własnie ostatnio myślałam o Tobie. Coś mi ciebie barkowało. A Ty sobie w najlepsze z wakacji korzystasz.:-) Korzystaj, korzystaj :tak: I najlepszego z okazji wczorajszych urodzin!
Bombusiu fajny pomysł z tym kubeczkiem :tak: u nas niestety czegos takiego niema:no:

Wczoraj z A bylismy u tego ksiedza. I 16 października o 15.00 bede mezatką:-D Wszystko poszło w miare sprawnie. Oczywiscie proboszcz kazał nam przyjsc za 3 tygodnie zeby nas wyspowiadał. czy ja wtedy bede w stanie?!:szok: Zobaczymy.. My z A nie mieszczamy jescze razem. Dopiero jak urodze to sie do mnie wprowadzi. Narzaie mieszka u rodziców bo z tamtad ma blizej do pracy. Ale jak juz przyjechał to został do dzisiaj. Wszystko było ok az do rana. Jak juz pisałam rano miałam skurcze dosc bolesne. Usiadłam bo na lezaco jakos nie mogłam wytrzymac. A sie pyta czemu juz wstaje. Wiec mu mówie ze mam skurcze i mnie boli.. A on.. "No nawet nie mów" I.. śpi dalej:szok: Ja normalnie w szoku:szok: Nie spodziewałam sie:no: I później sie juz jakos dogadac nie moglismy:no: Pojechał.. rostawlismy sie w gniewie. I ani ja do niego nie dzwonie ani on:no: I tak cały dzien mam do d..py!!:wściekła/y:

Ale na pocieszenie zamówiłam z siostrą pizze. I ostatnio siostra dostała fajny basenik z fontanną. O coś takiego:BASEN OGRODOWY Z PRYSZNICEM 1000L *BK* (1095017763) - Aukcje internetowe Allegro
I sobie dupska moczymy:-D
gratuluje :tak::tak:

Wracam do Was :] niestety na weekend znowu zniknę, bo jak się okazuje im więcej wolnego czasu człowiek ma tym mniej jest go dla siebie.
Wczoraj do drugiej w nocy świętowałam swoje urodziny więc teraz jestem martwa. Dzisiaj czeka mnie od 13:00 kanałowe (pierwszy raz cieszę się z leczenia zęba :-D)
Nasz wypad na Kaszuby- super, tyle, że muszę po tych wakacjach odsapnąć, bo ciągle w biegu byliśmy, coś zwiedzaliśmy, oglądaliśmy, a wieczorem jak kaczki z odstrzału zasypialiśmy.

O ehtele;p widzę, że pojawiają się u Ciebie przepowadające :) to dobrze :) ciąża już donoszona więc nie ma czym się stresować, lepiej rodzić już niż jak ja i większość tutaj, kulać się do sierpnia i dłużej :) miłego dnia Wam życzę ;-)
wszystkiego naj naj:tak::tak::tak:

Ja rowniez jestem siepniowa mamusia. to moja piersza ciaza i juz sie nie moge doczekac kiedy przytule moje malestwo do siebie.
Nie moge w to uwierzyc jak mozna tak dlugo spac. wiecznie jestem zmeczona i spiaca.
ale teraz najwazniejsze jest aby porod sie udal i zeby wszytko bylo w porzadku. pozdrawiam sierpniowe mamusie.
witamy:tak::tak::tak:
 
witam wieczorowa porą!
dziewczyny cięzko was nadrobic po całym dniu nieobecności:(

polianno cieszę się że wyniki ok.

ciamajdko za te zakupy podziwiam, nie zdecydowałaby sie w tej chwili na takie wycieczki:) dobrze że z T. juz sie dogadaliście i tak jak dziewczyny pisza wy jak takie dwa wulkany, aaaaa i oczywiście chciałabym to widzieć jak sięgasz tymi rękami do podłogi! ha ha ha

fiufiu super że wakacje udane, i że już jesteś z nami. wszystkiego najlepszego z okazji urodzin,spełnienia marzeń, grzecznego synusia:) szybkiego porodu i wszystkiego naj

ehtele ale mnie przestraszyłaś tymi skurczami, a juz myslałam że pojechałas na ta porodówkę.pewnie Kiniusia będzie pierwsza bo ona przeciez juz za 2 tyg.cc

paulina-witaj!

urszula super że wizyta udana!

pajka na zgagę nie pomogę ,na szczęście mnie ta przypadłość omija szerokim łukiem:)

mama-aneta dobrze że u Kuby skończyło sie tylko 4 szewkami a nie jakimś wstrząśnieniem mózgu!

duralex -tobie tez gratuluje udanej wizyty:)

lea ja tez tak mam że jak sie położę na wznak i chcę wyprostować nogi to mnie kurcze chwytają w łydki.

pati teraz to my chyba wszystkie na tej końcówce takie śnięte chodzimy, a do tego pogoda robi swoje:(

ola jak tam gołąbki? ja nigdy nie robiłam sama bo za bardzo za nimi nie przepadam, chociaż mojej teściowej mi smakują:)
coysa mi też brzuch twardnieje parę razy dziennie, ale jakiegoś specjalnego bólu nie odczuwam.

ja dzis pół dnia spędziłam w poznaniu, odwiedziłam koleżanki z pracy od których dostałam mała wyprawkę kosmetykową dla Bartusia:) odwiedziałm pania kadrowa wręczyła mi wniosek na macierzyński wytłumaczyła co i jak, żebym nie musiała po porodzie śmigać do pracy tylko wyślę pocztą:)
mąż dzwonił wraca jutro:) jupi!!!!!!!!!!!!!!!!
a i wreszcie do sklepu w którym robię zakupy dowieziono piwo bezalkoholowe na moje zamówienie:) kupiłam 2 jedno wypiłam prawie duszkiem ze soczkiem malinowym, a po drodze znalazłam telefon:) ha ha ha sony ericsson ja to mam szczęście!

wszystkie was pozdrawiam , bez wyjątku:) przeczytałam zaległe 12 stron ale nie pamiętam co miałam wszystkim odpisać!
 
Położna powiedziała że łożysko na tylnej ścianie czyli będzie bolalo i że mam nisko brzuch. Teraz tylko czekać na poród:-)
ej ej ej jak to?:confused::baffled: ja mam na tylnej ścianie i to niby dobrze, ale zeby bardziej bolało? jezusiczku:dry:

Ja rowniez jestem siepniowa mamusia. to moja piersza ciaza i juz sie nie moge doczekac kiedy przytule moje malestwo do siebie.
Nie moge w to uwierzyc jak mozna tak dlugo spac. wiecznie jestem zmeczona i spiaca.
ale teraz najwazniejsze jest aby porod sie udal i zeby wszytko bylo w porzadku. pozdrawiam sierpniowe mamusie.

witaj, no widzisz... i tu se możemy pogadać, fajnie, że zajrzałas na ten wątek tak jak prosiłam.. prosze dopisz sie do listy mam sierpniowych jeśli masz zyczenie - o tu https://www.babyboom.pl/forum/sierpien-2010-f324/lista-sierpniowek-34382/ a ja dopiszę Cię do "pełnoprawnej" listy... napisz nam więcej o sobie, bo wiesz..-my tu stare wygi znamy się na pamięć:)

Monika wow... no masz szczeście:-) ja w życiu znalazłam tylko 2 pięciozłotówki co koło siebie leżały:)

aha - ja spię na prawym boku, bo na plecach jest mi strasznie ciężko, aż czuje jak kanapa pod pupą się zapada... a na lewym boku mnie dusi... a na brzuchu z wiadomych względów odpada.. chociaż powiem Wam że jakieś 3 noce to lepiej spię...:tak:
 
Ostatnia edycja:
Przyłączam się do pytania o łożysko na tylnej ścianie- o co kaman?
Ciamajdko jak nadal potrzebujesz "porady prawnej" to pisz
Wizytującym gratuluję wizyt :)
I moje pytanie: Wszystkie macie te badanie paciorkowca, a ja NIE MAM ;/ mój lekarz zalecił mi brac co 2,3 dzien feminellę vagi C, a z badań tylko morfologię i mocz- może mam się do niego odezwać, że mną się nie zajmuje?

Zgaga mnie tylko czasami dopada i działa na mnie jogurt naturalny.

Znowu mam zalatany dzień- w weekend intensywnie pracuję, mam imprezę plenerową i muszę ogarnąć stoisko, a Jasia nie ma, bo się na weselu będzie bawił... :)

Dziękuję za życzenia!
 
Witam wieczorkiem dziewuszki:tak:
Melduję, że skurczy brak:-D:-D choć raczej powinnam dodać taką minkę:no::no: bo przecież ja chcę urodzić:-p

Ciamajdko tylko spokojjjjniiiie... 1, 2, 3, 4, 98, 12958 - dotrwasz do końca remontu:-) A Twoja relacja z wizyty w sklepie godna dobrego reportażu...może czas się przebranżowić z bankowca na dziennikarza hihiih:-p:-p Z nową sierpniówką to Wy się znacie?

duralex gratuluję udanej wizyty niejadku:-):-) Kubuś zdrowo rośnie a mamusia coś się zaniedbuje...:-) Swoją drogą ciekawe z jakiego wyniku takie wnioski:sorry2:

polianna bardzo się cieszę, że paciorek Cię ominął...:-Di trzymam kciuki za resztę wyników, oby za 1,5 tygodnia były już unormowane...


Pajkaa rozumiem:no: Twoją złość - normalnie sama bym szału dostała!!!! Co za niekompetencja:wściekła/y: Ty musisz tracić swój czas i siły bo on nie było dokładny...i to w stanie ciężarnym kolejna podróż do dentysty Cię czeka:wściekła/y: Współczuję:no:

martitka-26 najgorsze jest to, że okna już umyte...w mieszkaniu takie większe porządki zrobione...A w sumie jeszcze komórka nie była wysprzątana hihihiih tak jutro to zrobię:-p:-p No i jutro takie normalne przed weekendowe sprzątanie...no cóż czekamy cierpliwie;-);-)

urszulka202 gratuluję udanej wizyty - no i plus nie płacenia jest wielki...:tak::tak:

Wuzelek ja już zaciskam - zaciskam i ręce sinieją:-):-):-) Czekam na wiadomości...

Paulina witaj:tak:
 
fiufiu dobrze by było żeby ci ten posiew zrobił to trzeba do 37tyg.zbadać, jakby ci sie cos przypałętało to może wywołać wcześniej poród lub możesz później zarazić dziecko, ja niestety tak mam, właśnie zaczęłam antybiotyk co by sie cholerstwa pozbyć:(
 
reklama
Riba_1 z A nigdy nie mieszkalismy razem. Młodzi jesteśmy :tak:
Bombusiu pytasz w jakim miescie mieszkam. To takie male miasteczko nie daleko Nowego Sącza. Niewiem czy się orientujesz?! ;-)
paulina lleshi witaj :tak: napisz cos wiecej o sobie :tak:
Monika gratuluje znalezionego telefonu :tak:

Piszecie duzo o tych badanich na posiew. Ja od początku ciazy nie miałam robionych zadnych innych prócz: morfologia, mocz, glukoza. I sie chyba nie zapowiada. Gin mi nic nie mowił o tym :no: a sama nie zapytałam :no:

A ja dalej nie w humorze:no: buuu I jesc mi się chce!:confused: Na nic nie mam ochoty:confused:
 
Ostatnia edycja:
Do góry