reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Dziewczyny wróciłam od stomatologa i trochę się załamałam, bo mi wyszło jakieś 5 zębów do leczenia!!! :wściekła/y:A przed ciążą były wszystkie OK. Aż nie chce mysleć ile kasy na to pójdzie :zawstydzona/y: Akurat wtedy gdy tej kasy brak... ehhh
Macie może w swoich kartach ciąży adnotacje o konsultacjach stomatologicznych i internistycznych? Ja takie mam i muszę mieć podbite, to podobno ma być do porodu SN. Ja zabieram się za obiad i porządki, później do Was zaglądnę.

Ja mam wstemplowaną wizytę, ale mojej dr to nie interesowało jak do tej pory, chyba w tych czasach każda mama w ciązy sama sobie dba o zęby na własną odpowoedzialność, bo kto nam przy porodzie będzie sprawdzał zęby czy też kartę ciązy??? Zawsze mogłas ja zgubić , zaponmieć zabrać itp.
Panienko ja nie mam adnotacji... zastanawiałam się nad tym jak byłam teraz u lekarza, ale muszę zapytam gienka...
wiecie co? ja nie wiem co to jest ból zęba i taki ból głowy bez choroby... każdy mi tego zazdrości...
za to wiem, co to ból stawów, bioder, i ból skóry od łuszczycy...
każdy cos ma...:sorry2::sorry2:

jedna rada, mocno trzymać się podłogi i się nie dać:-D

aha. pytanie... czy Wasze dzieci maja prawdopodobieństwo odziedziczenia jakiś chorób po Was?
U mnie mały nie bardzo ma co po nas odziedziczyć, tatuś zdrowy byk, najstraszniesza choroba (jak dla niego oczywiście) to przeziębienie 3 dniowe ja nie mam żadnych chorób, ale Adrian nabył alergię, nie miał jej na bank od urodzenia, zaczęło się około 7 roku życia, nie ma tragedii, ale bierze wziewy i tabletki, co 3-5 m-cy zagląda do alergologa, miał testy i na żywność nie ma uczulenia, ale na trawę, siano i kurz trochę tak.

Wiecie co....koncowka ciazy wlasnie najbardziej sie wlecze, kiedy juz by sie chcialo urodzic, slyszy sie wiesci co chwile, ze ktoras ma juz malenstwo, a ty nadal nie jedziesz na porodowke. Radzilabym sie wiec az tak bardzo nie nastawiac, ze po 36 tygodniu to zaraz sie urodzi, bo to naprawde roznie bywa. Jedne rodza szybciej, drugie pozniej, nie ma zasady.
Pisze tak, bo sama w ciazy z corka bylam pewna, ze urodze przed terminem, a potem dni mijaly i mijaly, kolejne kolezanki rodzily, nawet te z terminem dlugo po mnie, a ja nie. To bylo naprawde dolujace. Urodzilam pod koniec 42 tygodnia, a lekarka pocieszyla mnie, ze moglam nawet i w 43 rodzic :eek: Takze praktycznie rzecz biorac jak sie dokladnie temu przyjrzec to ja chodzilam w ciazy o caly miesiac dluzej od niektorych dziewczyn, masakra jakas.

Takze lepiej nie nastawiajcie sie psychicznie, ze szybko urodzicie, bo wiem jak to potem "boli" jak nic sie nie dzieje, a chcialoby sie juz tulic maluszka. Lepiej jednak nastawic sie, ze ciaza trwa 40 tygodni i milo sie zaskoczyc jak zacznie sie szybciej. Koncowka ciazy z tym ciaglym oczekiwaniem naprawde potrafi czasami czlowiekowi psychicznie dac w kosc, bo tak bardzo by sie chcialo ;-)

Mam nadzieje, ze zadnej nie spotka tak dlugie oczekiwanie :-) Ja wiem cos o tym i nie chcialabym drugi raz tak czekac, ale wlasnie z tego wzgledu, ze wiem jak sie wtedy czulam tym razem nie nastawiam sie na szybkie rozwiazanie, bardziej, ze moge miec powtorke z rozrywki.:sorry2:

Masz rację, ze tak jest ja też nosiłam 40 tyg. i 2 dni, mama poruszyła kontakty i sie za mnie wzięli w szpitalu, bo bym sobie jeszcze te czopki na bóle brała pewnie z 2 tyg.
Poprostu w 9m-cu jest już nam tak ciężko z tymi brzucholami i sapiemy, stękamy, ze wydaje sie człowiekowi, iz na pewno wczesniej urodzi, a to niestety nie jest od tego zależne, czasami trzeba być SŁONICĄ dobre 9 miechów.
Witam popołudniowo !!!

dzis caly dzien w sumie leniuszkuje w lozeczku czyste szalenstwo ale czasami można - i oczywiscie ciagle coś wciagam -chyba na wage niewejde heheh .

Ostatnio zauwazylam ze jak zaszybko chodze dostaje po jednej i drugiej stronie brzucha skurcze i po chwili robi mi sie mokro wczoraj tak mialam i ze strachu polcialam na miescie do toalety bo myslalam ze krwawie niewiem czy to normalne ale fakt sie przestraszylam jak bede niebawem u ginekologa bede mosiala mu powiedziec. Wam tez tak sie zdarza?

Kochanie idź na kontrol koniecznie ja tak miałam i to nie był dobry znak. Mam nadzieję, ze tylko popuszczasz poprostu mocz, tak się zdarza też w ciązy, bo jest ucisk na pęcherz,ale lepiej sprawdź szyjkę, życzę, aby było b. dobrze.

Ja poszłam z mamcią na buszowanie w "Bublandii" i kupiłam sobie spódnicę taką jak indyjskie coś, normalnie nówka nie śmigana za 12 zł i drugą na lato w gumkę do kolan za całe 4, 50 zł- to poszalałam finansowo.

Ehtele pozostałe pierogi musisz ugotowac na chwilę i mozesz zamorozić, ale kazdą kluskę osobno(mam taką szufladkę płaską do tego w zamrażarce) i dopiero jak zamarzną to do woreczków popakowac, ja tak robię:)
 
reklama
Ja mam wstemplowaną wizytę, ale mojej dr to nie interesowało jak do tej pory, chyba w tych czasach każda mama w ciązy sama sobie dba o zęby na własną odpowoedzialność, bo kto nam przy porodzie będzie sprawdzał zęby czy też kartę ciązy??? Zawsze mogłas ja zgubić , zaponmieć zabrać itp.

U mnie mały nie bardzo ma co po nas odziedziczyć, tatuś zdrowy byk, najstraszniesza choroba (jak dla niego oczywiście) to przeziębienie 3 dniowe ja nie mam żadnych chorób, ale Adrian nabył alergię, nie miał jej na bank od urodzenia, zaczęło się około 7 roku życia, nie ma tragedii, ale bierze wziewy i tabletki, co 3-5 m-cy zagląda do alergologa, miał testy i na żywność nie ma uczulenia, ale na trawę, siano i kurz trochę tak.



Masz rację, ze tak jest ja też nosiłam 40 tyg. i 2 dni, mama poruszyła kontakty i sie za mnie wzięli w szpitalu, bo bym sobie jeszcze te czopki na bóle brała pewnie z 2 tyg.
Poprostu w 9m-cu jest już nam tak ciężko z tymi brzucholami i sapiemy, stękamy, ze wydaje sie człowiekowi, iz na pewno wczesniej urodzi, a to niestety nie jest od tego zależne, czasami trzeba być SŁONICĄ dobre 9 miechów.


Kochanie idź na kontrol koniecznie ja tak miałam i to nie był dobry znak. Mam nadzieję, ze tylko popuszczasz poprostu mocz, tak się zdarza też w ciązy, bo jest ucisk na pęcherz,ale lepiej sprawdź szyjkę, życzę, aby było b. dobrze.

Ja poszłam z mamcią na buszowanie w "Bublandii" i kupiłam sobie spódnicę taką jak indyjskie coś, normalnie nówka nie śmigana za 12 zł i drugą na lato w gumkę do kolan za całe 4, 50 zł- to poszalałam finansowo.

Ehtele pozostałe pierogi musisz ugotowac na chwilę i mozesz zamorozić, ale kazdą kluskę osobno(mam taką szufladkę płaską do tego w zamrażarce) i dopiero jak zamarzną to do woreczków popakowac, ja tak robię:)

BOMBUSIA !!!!!!!!!
mi raczej wydaje sie ze popuszczam mocz, ale lepiej to sprawdzic siostra ktora tez jest w ciazy to mowila ze to normalne fakt juz ciagle mysle co u niej bo termin ma na 18 maja .....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
jednak wyjde na chwile na powietrzebo oszaleje w tym domu a trzeba z lekka sie dotlenic fakt wyjde na prawdena chwilke bo w sumie tylko na male zakupy ale to zawsze cos
 
Bombusiu widzę, że nie tylko ja miałam dziś udane łowy w ciucholandach:)

Oj tak Wuzelku, a we wtotek jestem umówiona z moją psiapsiółką na buszowanie po takich extra sklepach, bo ona to ma nosa na te sprawy, ale idę własnie za ciuszkami dla Alanka, u mnie na osiedlu jest sporo dużych i naprawdę fajnych tego typu "marketów" hi hi ona juz mojemu maluszkowi różności nakupiła i tylko wysyła mi mmsy:) kochana jest:)
 
Witam was dziewczynki :)
Pogoda dziwna potwornie duszno juz juz ma padac i nic ja czuje sie fatalnie poce sie jak swiniok stopy mi puchnął z upału niech pada przynajmniej bedzie czym oddychac.

U mnie nie wiadomo jak bedzie z alergią ja nie mam na nic alergii najgorsza choroba u mnie to grypa i przeziebienie kosci stalowe nigdy nic nie zlamane ale mój P alergia na wszystko niestety. Zobaczymy jak maluszek przyjdzie na swiat czy wiecej genów mamusi odziedziczy czy tausia :) (nie chce byc nie skromna ale w tym przypadku to chyba lepiej mamusie :))).

W końcu mi przyszla pościel jest prześliczna :) dzisiaj zabieram się rozłozenie jej do lozeczka a jak mi sie uzbiera pokazna kupka ubranek to wrzucam wszytko do pralki hehe 7kg pralka to trzeba nazbierac ale potem jak bedzie dzidzi to pewnie wygodnie bedzie mam nadzieje przynajmniej. Jak juz zaloże do lożeczka to zrobei foto.

Od soboty musze opracowac sposób na te ruchy chociaz wczoraj próbowałam i nie wiem jak liczyc bo ja mam wrazenie ze moj malec ciagle sie rusza. wczoraj lezalam imoj malec ruszal sie bez przerwy przez 5 min noi co mam to jako jeden ruch ujac w sobote bede meczyła te ruchy hehe.

Jestem zryrana musze do pracy ciagle chodzic a dzis jestem tak wykonczona ze mi brzucholek ciagle twardnienieje i jeszcze zapomnialam wziasc dzis magnezu.

Wy sie tez tak pocicie? tragedia
Jak wróce z pracy ok 20 to musze pomoczyc nogi bo z goraca mam wrazenie ze mi puchna.

pozdrawiam was :)
 
Witam was dziewczynki :)
Pogoda dziwna potwornie duszno juz juz ma padac i nic ja czuje sie fatalnie poce sie jak swiniok stopy mi puchnął z upału niech pada przynajmniej bedzie czym oddychac.

U mnie nie wiadomo jak bedzie z alergią ja nie mam na nic alergii najgorsza choroba u mnie to grypa i przeziebienie kosci stalowe nigdy nic nie zlamane ale mój P alergia na wszystko niestety. Zobaczymy jak maluszek przyjdzie na swiat czy wiecej genów mamusi odziedziczy czy tausia :) (nie chce byc nie skromna ale w tym przypadku to chyba lepiej mamusie :))).

W końcu mi przyszla pościel jest prześliczna :) dzisiaj zabieram się rozłozenie jej do lozeczka a jak mi sie uzbiera pokazna kupka ubranek to wrzucam wszytko do pralki hehe 7kg pralka to trzeba nazbierac ale potem jak bedzie dzidzi to pewnie wygodnie bedzie mam nadzieje przynajmniej. Jak juz zaloże do lożeczka to zrobei foto.

Od soboty musze opracowac sposób na te ruchy chociaz wczoraj próbowałam i nie wiem jak liczyc bo ja mam wrazenie ze moj malec ciagle sie rusza. wczoraj lezalam imoj malec ruszal sie bez przerwy przez 5 min noi co mam to jako jeden ruch ujac w sobote bede meczyła te ruchy hehe.

Jestem zryrana musze do pracy ciagle chodzic a dzis jestem tak wykonczona ze mi brzucholek ciagle twardnienieje i jeszcze zapomnialam wziasc dzis magnezu.

Wy sie tez tak pocicie? tragedia
Jak wróce z pracy ok 20 to musze pomoczyc nogi bo z goraca mam wrazenie ze mi puchna.

pozdrawiam was :)

ja też zauważyłam że się mocniej pocę:( ale ponoć to normalne w ciąży!
stopy też puchną ale bardziej jak jest gorąco wtedy moczę sobie w soli do stóp, a ogólnie co wieczór odczuwam mega zmęczenie nóg jakby mi ktoś ołów do nich przywiązał:(
 
i nie uwierzyciejuz wrocilam takie to bylo krutkie wyjscie na powietrze leniwa cos dzis jestem :( rowiez i ja sie szybko poce a nogi juz czesto daja mi o sobie znac a o kregoslupie to juz niewspamne co wieczor moj men mosi mi troszke pomasowac bo ciagle stekam ;)


zaraz ide przygotowywac obiadek dla mojego mena dzis cos mnie naszlo na golabki frytki isalatke z kapusty pekinskiej z warzywkami oliwki i ser feta mniam....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Pajeczko no to teraz będę czekała na + 500 tygodniowo:)

Właśnie wróciliśmy do domku, jejku jak mnie się nic nie chce,,,,,,muszę iść jeszcze po jakiś chleb na kolacje.
Kobietki mam do was pytanie, czy wy też musicie śmigać co 2 tyg po L4, nie da się tego jakoś ulepszyć?

Kolumnea ja nie zauważyłam pocenia, ale jest mi na przemian zimno i duszno....no i puchnięcie nóg:(
 
Do góry