reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

hej. Maly znowu zasnal o 20 i na pierwsze karmienie obudzil sie o 3:)teraz lezy w lozeczku i gada i proboje lapac clowny z karuzeli heh pełen ubaw.
Bombusiu - problem w tym ze do busa nie da rady wozka wziasc....bo tez o tym myslalam ...wiec ja juz sama nie wiem co zrobic...


no wlasnie dzwonilam po raz setny chya na masaze wreszcie zwolnilo sie miejsce:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
riba no włsnie ja tez mam pełno ciuszków , których Alan w ogóle nie załozył, a szkoda, bo poprostu nie zdazył, letnich nakupiłam jak głupia, a przeciez wiosna sie nie urodził, zeby to wszystko ponosic
Luizka no tak do busa wózek nie wejdzie, to nie masz wyjscia jak ciepło opatulic malucha i wziasc go w nosidełko, jakos musimy sobie radzic, ja w jedna strone mam autobus niskopodłogowy, a w druga to na chybił trafił ....niestety:((((
 
witajcie
weronczka, navrita relacja z rozmowy z poradnią laktacyjną na odpowiednim wątku

a ja byłam wczoraj konsultować małego z tym przechyłem główki , pediatra powiedzila że wg niej za nudno mu było z lewej strony bo główkę obraca ladnie , więc przykurczu nie ma , ale na wszelki wypadek mam go skonsultować , wizyta u neurologa prywatna 100 zł za 3 tyg , a treaz odwracamy uwage mu bardziej na lewo
pozdrawiam
 
my juz po badaniu taki sympatyczny lekarz :) super jak zobaczył Sebusia mowi o jakie maleństwo a ja myślałem, ze to większy pacjent :) rozebrałam Sebka imowie Sebus nie sikamy a doktor do niego Ty mozesz co innego gdybym to ja albo mamusia się posijkała :p stawy biodrowe są w porządku :) jedna dobra wiadomość oprócz kupek żółtych :) no i mamy na wizytę kontrolną przyjechać za 6 tygodni.

pajkaa to super ze robi zolte kupki!!!!!!!! ja tez zaczynam od dzis klasc Nikole na brzuchu tak czesto jak tylko to mozliwe- juz raz lezala ale doslownie 15 sekund bo zaczela tak plakac ze zaczela sie ksztusic. ja juznie wiem co robic, ale nie poddam sie. trzymam za siebie i za ciebie kciuki abysmy daly rade:))))))))

Kasiu damy radę moj Sebek dostaje wścieklizny jak go kładę:)
 
Hej dziewczyny :-) melduję się, że żyjemy i nie damy rady Was nadrobić ale myślami ciągle jesteśmy tu. Z grubsza widzę, że podnoszenie główki nie tylko mnie nurtuję, bo mała też nie za bardzo chce podnosić a jak leży na brzuchu to jest aria a czasem zdarzy się, że się położy i uśnie ze zmęczenia. Poza tym zimno brr
 
No wrócilismy, fajna pani rehabilitantka , bardzo miła.:-)
Alanek jak "wszedł" na salę i zobaczył pełno kolorowych zabawek to zaczął sie smiac i gadac, no ale ja zaczęły sie cwiczenia obciążajace lewą stronę to juz nie bardzo mu sie podobało i na koniec sie rozryczał, no ale nie było najgorzej. Wiem juz jak mam z nim cwiczyc, aby głowe kierował na lewo, ponadto kupiłam kilo kaszy, mam wsypac do poszewki od jaśka i kłaść mu z prawej strony pod jego podusie, aby miał blokade głowy, jesliby przesuwał ten kg kaszy, dosypać następny. Co dalej......dostałam taki fajny malutki kołnierz,w srodku jest rozkruszony styropian i zakładać mu na szyje to wtedy znów ma blokade, pokazała jak przewalać go z pleców na brzuszek tylko lewą stroną. Dalej....pani rehabilit. pokazała mi wspaniałe cwiczenie własnie na podnoszenie głowy maluszka jak lezy na brzuchu tylko kurcze jak ja mam wam to opisać, zebyscie mogły ćwiczyć hmmmm.
Ja maluch lezy na brzuszku to stoisz za nim tyłem i jego rączki CAŁE bierzesz w swoje dłonie i unosisz powolutku do góry tak , aby rączki były wyżej od leżącego dziecka i nie ma bata musi przy tym podniesc głowe, to jest własnie dla maluchów, które nie chcą podnosić główki, moze któras Mamusia skorzysta.
Ogólnie powiedziała, ze dobrze, ze juz przyszłam to to rozmasujemy, pocwiczymy,bo teraz ma rehabilitacje 8 m-cznej dziewczynki gdzie rodzice teraz dopiero zauwazyli przykurcz na zdjęciach od chrztu,:szok: ze mała cały czas miała głowe w jedną strone .......pochwaliła ALanka za podnoszenie główki i powiedziała,ze jest b. duzy,:-D ze takiej wielkosci dzieci to do niej przychodzą 5 m-czne :baffled:hmmm:-p
Jak usnął po 12.00 tak cały czas spi:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki , bo mi sie jeszcze przypomniało.....właśnie pani rehabilit. powiedziała, zeby nie panikować, zeby cwiczyc musowo w domu kładzenie na brzuszku + to cwiczenie co opisałam, ale w tym "wieku" maluchy mają prawo byc jeszcze leniwe, poprostu trzeba je zachecac i cwiczyc, muszą sie przyzwyczaic do zabawy na brzuszku, także nie denerwujcie sie Mamuski, z takimi maluchami mozna jeszcz wieeele zrobic, bo są elastyczne!!!!!!!!! :)))
 
Do góry