reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

U nas dziś znów przepiękny dzień – na drzewach szadź jakiej tej zimy jeszcze nie było:-)
Nocka w wykonaniu Kostka nie najgorsza, choć pobudka po 7 :no:, co już dawno nie miało miejsca. Za to ja nie mogłam spać i od 4 (po karmieniu) do rana przewalałam się po łóżku:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Miejmy nadzieję, że dzisiejszy dzień da wytchnąć!
Kostek powitał go mega kupą. Ostatnio przestawił się na kupkę co 2-3 dni i zawsze jest to kupa gigant. Jeszcze niedawno miałam dość kupek 2-3 razy dziennie (często na przewijaku), ale teraz chyba wolałabym powrót do dawnych zwyczajów. Mega kupa zawsze ląduje nie tylko w pieluszce, ale i na ubranku:angry: i trzeba wszystko zmieniać, a z ubieraniem u nas ostatnio coraz trudniej. Szczególnie zakładanie rękawków budzi poważny opór!
Sosik97 gratulacje dla Zosieńki, smok bardzo ułatwia życie!
Schani nie wiem jak się to ma wagowo, ale standardowo dziecię jeździ 1 rok w 1 foteliku (mój jest do 13 kg więc na pewno mej chudzinie wystarczy), potem mniej więcej 2i3 rok w kolejnym (pewnie do 18 kg) i potem kilka lat w ostatnim (tu chyba decyduje wzrost, czy nadal trzeba używać fotelik czy nie). Sensownie więc byłoby kupić ten drugi fotel – nie wierzę w cuda 1 fotel dla 2 i 8-latka (9-36 kg), chyba więc taki 9-18 będzie dobry – może Hania jeszcze trochę pojeździ w pierwszym, by przesiąść się do 2 powyżej 9 kg. Z tego co wiem dziecko wyrasta z fotela, gdy główka zaczyna wystawać i nie jest chroniona – nóżki mogą wystawać.
75aga oj znamy takie koszmarne dni, znamy! Mam nadzieję, że wypoczęłaś w nocy. Daj znać co i jak z nianią – ale na pewno wszystko będzie ok. Głowa do góry!
Kasiek 121 współczuję nocki i dnia, ale wczoraj wiele maluszków było raczej w nastroju nieprzysiadalnym, więc widocznie taki dzień… Miejmy nadzieję, że dziś będzie lepiej:tak::tak:
Fajnie, że termin chrztu już ustalony, my czekamy do wiosny.
U nas kolęda już była i było super przyjemnie i bardzo ekspresowo. Ksiądz przemawiał tubalnym głosem a Kostek spał w najlepsze i nic sobie z tego nie robił:-)
Pozdrawiam, kuchenny bałagan wzywa.
 
reklama
witam
kolęda przebiegła ok, tylko Moniki nie było, bo jeszcze nie wróciła ze szkoły, nad czym bardzo ubolewała :szok:, dzieciaczki dostały po obrazku ( to się nie zmieniło kasiek) i Przemek swój oczywiście od razu wpakował do buzi :-D
schani info o kolędzie w internecie to juz faktycznie znamiona XXI wieku
 
Uff... My nareszcie po szczepieniu:-) jupiiiii:-D wróciłyśmy, Emilka pochłonęła kaszkę i smacznie sobie śpi, zapewne za sprawą szczepionki:tak:
Wczoraj za to dała popis... od godziny 17 miała chyba wzdęcia, brzuchol wielki, jeść nie chciała, i strasznie głośno prukała:sorry2: na szczęście o 22 zasnęła czyli nocka bez zmian tyle że nie dawałam jej już jeść na śpiocha a i tak spała do 8;-)

kasiek to zycze aby ten pokarm zniknął i nie potrzebna była żadna terapia lekarstwowa:tak: super że macie termin na chrzciny;-)

Nika, magdabede no jakoś muszę sobie dawać radę... choć te 20 min to sie nie codzienie zdarza (wczoraj tak było) zazwyczaj oprócz tego mamy jeszcze 2 razy po 20 min:-D rano jest w miarę ok, Emi bawi sie sama na macie bądź w leżaczku, albo w łóżeczku grzechotkami:-) kryzys przychodzi koło 16-17, wtedy pomagają tylko rączki, a ja mówię sobie że jeszcze tylko kilka godzin do 20-21 i dziecko będzie spało całą noc - to dodaje mi siły:tak::-)

gusiaczek ja nie wiem czy te numerki są tam na stałe czy tylko teraz jak te zwolnienia grupowe były to wprowadzili, bo ja pierwszy raz byłam:tak: ale w sumie dobrze, dają tyle numerków ile osób są w stanie przyjąć i się nie czeka w niepewności czy zdążą Cie dziś przyjąć czy nie;-)

olich chcę się zarejestrować bo nie mam ubezpieczenia z racji tego że już nie studiuję ani nie pracuję, a jak znajda mi jakąś pracę godną uwagi to czemu nie, może pójdę wczesniej do pracy niż zamierzałam:tak: a co do dokumentów to u nas potrzeba wypełniony formularz, dowód osobisty, ostatnie świadectwo ukończenia szkoły (orginał plus ksero), decyzję o nadaniu nip-u jesli masz (org plus ksero), jeśli pracowałaś to wszystkie umowy, nawet zlecenia czy o dzieło, a takich trochę mam:-) (też org plus ksero). Właśnie jedna umowa mi sie zgubiła, ale może znajdę to jutro spróbuję znowu tam uderzyć:tak:

Joasia ja z moją kruszyną dalej w gondoli i do końca zimy się raczej nie przesiądziemy do spacerówki, no chyba że jakimś cudem Emi strasznie urośnie:-)

Co do kolędy to u nas w sobote, wiec mam jeszcze trochę czasu aby ogarnąć mieszkanko:tak:

Uciekam skorzystać ze spania Emilki i doprowadzic swoją skórę do porządku, bo ostatnio mam strasznie suchą aż taka chropowatą:zawstydzona/y::-( nie wiem nawet od czego, mam nadzieję że nawilżająca kąpiel pomoże i że Emi nie postanowi sie zaraz obudzić:-);-)
 
Witam,
u nas nocka niezla :tak:, maly obudzil sie na jedzonko tylko raz kolo 4, ale potem nie chcial usnac szybko. Za to do 9 pospal :-D
sosik97 super , ze Zosia ciagnie juz smoczka :-D oby tak dalej :tak:
Schani koleda w internecie :-D
A co do fotelikow, to chyba tez bedziemy musieli niedlugo zmienic, ale mam nadzieje ze jeszcze na 3 miesiace wystarczy... my mamy taki do 9 miesiecy niby, ale nie sadze, ze wystarczy na tak dlugo. I jeszcze nie wiem, jaki nastepny kupimy.
75aga powodzenia z niania :-D oby sie sprawdzila :tak:
kasiek 121 mam nadzieje, ze dzisiejsza nocka bedzie lepsza :tak:
magdabede u nas ostatnio kupki tez sa co 2-3 dzien, wczesniej byla 1 dziennie. Tez sa duze, ale na szczescie rzadko kupa laduje na ubranku. Jednak wolalam jedna kupe dziennie:tak:
Kunek mam nadzieje, ze Emilka pozwolila i kapiel sie udala :-D

Mam nadzieje, ze dzisiaj uda nam sie zaliczyc spacerek. Deszcz dzisiaj pada i mi to osobiscie nie przeszkadza, ale Wiktorek strasznie nie lubi pod folia jezdzic i dostaje szalu wtedy :wściekła/y::-D Chyba tylko raz sie udalo normalnie pospacerowac w czasie deszczu...
 
Hej hej ja tylko na chwilkę bo mała maruda domaga się rozrywki.

75aga - dziś byliśmy na szczepieniu i co do glutenu to po skończeniu 5 miesiąca mamy dodawać łyżeczkę kaszki mannej do butli raz dziennie wymiennie z kaszą gryczaną. Powiedziała, że tą gryczaną to podawać tak: zmielić na sucho nieugotowaną kaszę, uprażyć na patelni i wsypać 1 łyżeczkę do mleka. Pierwszy raz o czymś takim usłyszałam. A po skończeniu 10 miesiąca zrobimy próbę prowokacyjną czy dalej jest skaza. Mleko zmieniamy na następne jednak po skoczeniu 6 miesiąca.

Pa
 
witam
kasiek pewnie Natalce ząbki nie dawały spokoju ,oglądałam zdjęcia jest przeslotka.
schain nie moge jakie postępy ta wasza parafia wprowadzila a ja latam co tydzien do tablicy inforacyjnej i sprawdzam kiedy kolęda i jeszcze oprocz tego mam kilka adresow znajomych jak ich kolej daje cynk:-D,a co do fotelika zgadzam się z opinią magdabede że sensowne kupić z opcją 9-18 kg i najlepiej jaiejs dobrej firmy z atestami ,slyszalam że maxi-cosi (nie wiem czy dobże napisalam) są najlepsze ale niesty drogie, nas też czeka ten zakup ale chyba po chrzcinach jak kaska splynie,zobaczymy .
kunek nas to czeka 15-tego już się boje, poprzednio w przychodni spędzilam 1,5 godz bo miała zaczerwienioną roczkę i byla na obserwacji ciekawe jak się teraz skonczy.
madlen, ciekawość swiata silniejsze ,wcale się Wiktorkowi nie dziwie:-)

spadam bo Moje starsze dziecię zażyczyło sobie nalesników z parówką i jak tu schudnąć,a troche dzis tu siedze :szok:
 
Witam z zasniezonej Łodzi!

Dzisiaj zalapalam megadola bo Oliwka dzisiaj jest strasznie marudna.
Wczorajsza noc byla super a dzisiejsza zgodnie z przypuszczaniami juz nie byla taka fajna. Oliwka zostala wykapana przed 20, o 20 butla, zjadla tylko 100 ml, a usnela przed 22. O 24 dalam jej na snie mleko, wypila tez tylko 100 ml i obudzila sie o 4:20. Wypila 150 ml i spala tylko do 6:20, po czym godzinne zabawianie i zasnela po 30 ml mleka, spala godzinke.
Od kilku dni Oliwka nie umie sie obejsc bez moich raczek, a mnie juz kregoslup siada. Czasami brakuje mi pomyslow do zabaw. Wszelkie proby odlozenia malej koncza sie zawodzeniem.

75AGA. MADLEN80.KASIEK121 wspolczuje nocki. A ja tu sie uzalam
MAGDABEDE u Ciebie megakupa a u nas megasiku po nocy. Nie wiem dlaczego ale juz 3 raz zdazylo nam sie, ze siku przelecialo przez pieluszke a uzywamy Huggisow 3.

KUNEK super ze jestescie w koncu po szczepieniu. Ja tez mam ciagle sucha skore a rece to masakra-kilka razy dziennie smaruje kremem i nic nie pomaga.
 
Nikaa nie wiem czy Cię to pocieszy ale Twoja koszmarna noc to u mnie standardzik, mnie więcej o takich porach budzi się Antek i też czasami pije takie porażające porcje w stylu 60ml. Nigdy jeszcze nie przespał nocy :baffled:
 
AGATA0209:zawstydzona/y:pocieszylo. To wszystko przez to, ze ja od czasow ciazy mam klopoty ze snem. Trudno mi zasnac jak zostane wybudzona ze snu. Wczesniej jak nie przespalam 8-10h bylam nie do zycia. Czasem przerasta mnie natlok obowiazkow, a wczesniej wiodlam takie beztroskie zycie-tylko praca , dom, i przyjemnosci -TV (jestem a w zasadzie bylam telemaniakiem) lub kino.
 
reklama
Nikaa moja nocka nie byla taka zla w porownaniu do Twojej :tak: Co do beztroskiego zycia, to mysle, ze kazdy czlowiek za tym teskni czasami :tak: Ja tez teraz czesciej wspominam czasy kiedy liczyla sie tylko zabawa:-D No, ale tak to juz jest - latka leca, jest sie doroslym i obowiazkow przybywa, zwlaszcza jak pojawiaja sie dzieci :tak:Za to teraz taka Pociecha w domku wynagradza wszelkie zle rzeczy, ktore nas spotykaja :-D
Co do telewizora, to tylko na zdrowie Ci wyjdzie jak bedziesz mniej ogladala :tak:Wyobraz sobie, ze ja od 2 lat zyje bez telewizora:szok: i jest mi z tym calkiem dobrze :-D Stwierdzilismy z mezem ze nie jest nam do zycia potrzebny, przynajmniej poki co :-D :-pA filmy ogladamy na komputerze - jak juz czas znajdziemy :tak:. Przynajmniej jestem spokojna o malego, ze nie oglada zadnych bzdur ;-) Ma tylko kilka bajeczek ok 20 minutowych z Baby Einstein, ktore raz dziennie mu puszczamy :tak:Bajki te sa dla takich wlasnie niemowlaczkow jak nasze :-D
Glowa do gory - zobaczysz, ze bedzie dobrze :tak:
 
Do góry