reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Witam na otwartym w Nowym Roku... i życzę wszystkiego dobrego Mamusiom, Pociechom jak i reszcie Rodzin ;-)
Mam nadzieję, że więcej czasu będę miała obecnie. Muszę nadrobić zaległości na otwartym, więc siadam do czytania.
 
reklama
Spacerek zaliczony – udało nam się wrócić przed mega śnieżycą na szczęście:tak:
Kiepski humorek sprzed spacerku ustąpił i do wieczora dziecina była przesłodka.

Kunek super, że Emi już po szczepieniu. Szczęściara z Ciebie, że nawet po kiepskim dniu nocka bez zmian i możesz wszystko odespać.:-) U nas też zazwyczaj popołudniami nastaje pora marudy, ale potem niestety w nocy też trzeba wstawać. Choć nie mogę narzekać, skoro mój cyckowy synek jada w nocy tylko raz.
Madlen80 mam nadzieję, że spacer się udał. A TV Kostek nie ogląda wcale, jak tylko jest wlączony zaraz patrzy jak zahipnotyzowany, więc wylączamy go i nam tez to służy.
Sosik97 naleśniki z parówką – młodzież ma swoje prawa.
Nikaa mam nadzieję, że podobna nocka nieprędko was czeka. W dzień Kostek też bywa marudką, wiem coś o tym. A kłopoty ze snem, etc. to moja specjalność. Tylko ja TV nie lubię.
Agata0209
[FONT=&quot]bidulko nie zazdroszczę tych nocek.

Może zajrzę jeszcze później, na wszelki wypadek życzę dobrej nocy!

[/FONT]
 
Hej !
Pierwsze koty za płoty... z nianią jak na razie ok oby tak dalej!
Ale teraz jakoś mamy straszny problem z zaśnięciem- to znaczy z przebudzaniem się- zasnęła ok 19:40- i co 20 min wybucha strasznie głośnym płaczem, którego nie można uspokoić dostaje cyca i zasypia na ok 20 min i tak w kółko-już sie boję nocki!
U nas standardziki- czyli nocka znowu pobudki co 2,5-3 h- a powitanie dnia o 5:00-oj ciężko mi było oczy otworzyć!:szok:
Agata0209 dzięki za info- pierwszy raz słyszę o kaszy gryczanej- u nas pediatra rodzinna(od ulotek Hippa) kazała po 5 miesiącu dać już mleko nr 2-ale jakoś nie mam do niej zaufania-a Amelce coś ewidentnie nie pasuje- dzisiaj nawet po kleiku kukurydzianym zrobiła brzydką śluzowatą kupkę-chyba muszę iść do innego lekarza-a nocek też nie zazdroszcę!
Nikaa rozumiem Twoje doły- ja czasami jestem tak zmęczona że nie mam siły ręką ruszyć-a moja mała też najbardziej na rączkach-i żeby cały czas się nia zajmować- a tatuś jak wraca z pracy to jest tak zmęczony że nie garnie się do pomocy:angry:
Kunek dobrze ze już po szczepieniu-super że Emi tak ładnie śpi nawet beż nocnego nakarmienia
magdabede fajnie że byliście dzisiaj na spacerku- my byliśmy na takim krótkim tzw."pokazowym" ale było tak strasznie zimno że uciekałyśmy predko do domu,ale też mam wrazenia że moja córcia wraca po spacerku w lepszym humorku
uciekam pospać(mam nadzieję):-Dpozdrowionka!
 
Emila śpi, a mamusia relaksuje się przy piwku:tak::-D
Jakby mi dziecko spało tak jak po dzisiejszym szczepieniu to mogłabym szczepić choćby codziennie :-) a mianowicie 3 razy po 1,5 godziny:szok: normalnie dla mnie szok!! No ale nie próżnowałam, wzięłam kąpiel, zrobiłam pranie i prasowanie i troszkę posprzątałam:tak:

Madlen no kąpiel się udała, ale niestety skóra dalej szorstka jak papier ścierny:dry: chyba nie minie mnie wizyta u dermatologa, ale jakoś się wybrać nie mogę... Mam nadzieję że spacer się udał;-):tak:

Agata współczuję nocek, ale na pewno przyjdzie czas na Twojego bąbla i wreszcie zaliczycie całą przespaną nockę:tak: a ja o gluten zapomniałam dziś zapytać, ale jeszcze mam czas, nie ma co się spieszyć;-)

sosik na pewno będzie dobrze i szybciej wyjdziecie z przychodni:tak:narobiłaś smaka z tymi naleśnikami:sorry2:

Nika ja właśnie też najbardziej suche miejsca mam na dłoniach:-( i też żaden krem nie pomaga, wykąpałam się dziś w emolium mojej Emilki ale też efektów nie widać:dry:

anawawka dziękujemy i zapraszamy do udzielania się u nas;-) zauważyłam że Twoje maleństwo jeszcze mniej ma wagowo od mojej, a myslałam że Emi jest tu najlżejsza:sorry2::-( jeśli mogę zapytać to jaką mieliście wagę urodzeniową?

magdabede no fakt ze narzekac nie masz na co, jak tu niektóre mamy karmią swoje dzieciaczki co 2 godziny w nocy... ja bym chyba nie funkcjonowała - naprawdę podziwiam:tak::tak:

75aga super że z nianią ok:tak: a macie jakąś młoda osóbkę czy starszą doświadczoną panią? A co do lekarza to jesli nie zmienic to zasięgnij chociaż porady innego, na pewno nie zaszkodzi:tak:

alesia jeśli tu czasem zaglądasz to napisz jak tam Ignacy po kuracji furaginą? Lepsze wyniki macie? Mam nadzieję że wszystko ok ;-)

Życzę spokojnej nocki i twardego snu dla dzieciaczków:-)
 
Ostatnia edycja:
Witam wszytskich. U mnie dzisiaj bylo nie spacerowo. caly dzien deszcz padal, tak wiec spacerowania nie bylo.
Dzisiaj corcia spala bardzo dobrze, nad ranem troche pomarudzila, ale potem juz spala ze mna do 1 po poludniu:szok::szok: Tak mnie rano glowa bolala, ze na oczy nie widzialam i tylko czekalam kiedy ona zasnie a ja razem z nia:szok::zawstydzona/y::-):-D
Madlen80 podziwiam Cie za brak telewizora, u mnie od samego rana wloczony, nawet jak slucham radia to wylaczam jedynie glos:zawstydzona/y::-):-D. Corcia oczywiscie wpatruje sie bardzo. Staramy sie aby jak najmniej ogladala:-D:-)
Pozdrawiam wszytskie mamy i zycze milego czwartku:-):-)
 
Właśnie wróciłam po ponad godzinnym odśnieżaniu chodnika przed domem i pochłonęłam mannę z jabłkiem - pychota:tak::tak:
U nas przepiękna zima - wczoraj dosypało górę śniegu, dziś od rana pięknie świeci słoneczko i mrozik chyba mniejszy. Już się cieszę na spacer - może uda się 2 godz:-)
Kostek dziś pospał genialnie - od 20:15 do 5:30 bez miałknięcia - wtedy śpiącego wzięłam go do karmienia, bo myślałam, że mi piersi pękną, i potem dospał jeszcze do 7:30.
My dziś idziemy na mierzenie i ważenie do pediatry - dopiszę potem swoją chudzinę do listy najcieńszych maluchów - pewnie nadal oscylujemy wokół 4 centyla:no:
Anawawka wpadaj i pisuj jak najczęściej. Twoja Haneczka, urodzona notabene tego samego dnia co Kostek, też niezła szprotka. Tylko ona super długaśna!
75aga a te wybudzenia to czasem nie z powodu ząbków?
Kunek na suchą skórę polecam pod prysznic LIPIKAR La Roche-Posay - działa cuda!
Moje dziecię też po szczepieniu odsypiało ponad normę.
Ja też chylę czoła przed mamusiami, które karmią w nocy co 2-3godz. U nas jak są 2 pobudki, to ja już chodzę na rzęsach - na szczęście ostatnio zdarzają się bardzo rzadko.
Kasiek121 w życiu nie spałam do 1 po południu, no chyba że po balandze do świtu, widać dziecina wrodziła się w mamusię. Tak jak i Kostek we mnie - rozsądne ranne ptaszki z nas (rozsądne, bo pobudki 7-8, broń Boże nie 6).
Idę szykować wyjście do lekarza i na spacer- po południu dam znać co i jak.
 
Witam. I w końcu doczekałam się prawdziwej zimy. Wczoraj po południu napadało tyle śniegu, że nie wiem jak dzisiaj będę pchała wózek, ale dam radę. Jest w miarę ciepło, teraz -11, ale na pewno temperatura jeszcze spadnie, świeci słońce nie widać żadnej chmurki, po drzewach widzę, że nie wieje zbyt mocno, idelana pogoda na spacer:tak::-) Aleńka cały czas ma katarek, ale wydaje mi się, że to od suchego powietrza, bo po przyjściu ze spaceru nie ma prawie w ogóle a pod wieczór i rano trzeba używać fridy. Od wczoraj kładę mokry ręcznik na kaloryfer i zobaczymy czy pomoże.
Schani też ostatnio zastanawiałam się nad fotelikiem, ale mamy do 13 kg wiec na razie poczekamy, wydaje mi sie, ze ta wagę Ala osiagnie na jesien, ale zobaczymy, wydaje mi sie ze jeszcze troche i bedzie jej niewygodnie. tez zastanawiam sie pomiedzy 9-18, a 9-36 i jeszcze widzialam 9-25.
75aga to super, że niania ok. najważniejsze zeby mala czula sie z nia dobrze
Madlen mamy 2 telewizory, ale jak jestem sama z Aleńką to ich nie włączam bo nie miałabym nawet okazji żeby coś obejrzeć, wolę włączyć sobie muzykę i pobawić sie z Alą albo popisać na BB:-)
miłego dnia!!!
 
WItam mamusie nie pokazywałam się wczoraj bo mnie głowa strasznie bolała cały dzień i musiałam przemyśleć pare spraw min to że w poniedziałek zadzwonili do mnie z pracy z kadr z propozycja powrotu juz do pracy na pełny etat w Lublinie(a ja od dziś na wychowawczym) Do tej pory zatrudniona jestem na 1/2 etatu i miejsce pracy poza Lublinem 20 km i bardzo chciałam cały etat w Lublinie tylko od kwietnia no może marca a oni dzwonią i od już tak z zaskoczenia i jeszcze oczekują ze podejmę decyzję natychmiast a ja nie mam nawet nikogo do dziecka na oku a rodziny w pobliżu brak żeby ktoś się mógł małym choć na okres znalezienia opiekunki zjąć. Szkoda że mnie wcześniej o takiej możliwosci nie poinformowali. Tak więc zadzwoniłam przed chilą i odmówiłam powiedziłam że od marca kwietnia bardzo chętnie ale jeszcze nie teraz. Musze w przyszłym tyg udać się na rozmowe z Panią Prezes bo o prace w moim zawodzie nie tak łatwo i nie chciałabym żeby mi wszystko przepadło. Dało mi to do myślenia co do poszukiwań niani dla Miłosza które właśnie postanowiłam rozpocząć. Serce mi się kraje na samą mysl że będe go musiła zostawic z zupełnie obca osobą ale wyjścia nie ma. Mam prośbę napiszcie na co zwracać uwagę w rozmowach z kandydatkami na nianie bo ja zupełnie nie mam w tej kwesti doswaidczenia.
Do tego wszytkiego mały strasznie marudny ostatnio i noce cięzkie pobudki co 2 godz z zegarkiem w ręku przez to sobie nie wyobrażam powrotu do pracy i funkcjonowania w niej. Do tego po każdej pobudce nocnej mam problem z zaśnięciem, a śpie strasznie czujnie od zawsze i dosłownie wszytko mnie budzi.
No to się wyżaliłam pomarudziłam
Przepraszam ze wam nie odpisuje ale mały się budzi. Może później dam rade poodpisywać.
Miłego dnia wszytkim Mamusiom i ich Dzieciaczkom
 
Witam,
nasza dzisiejsza nocka byla juz naprawde przesadzona :wściekła/y:Maly obuzil sie na karmienie o 1.30 i potem zamiast spac, postanowil... sie bawic! ale oczywiscie nie sam, tylko ciagle nas wolal. Walczylismy z synkiem , zeby usnal do 5!!! A ja z tego wszystkiego zasnelam dopiero o 6... na szczescie pospalam potem do 9.30, ale mimo wszystko to juz bylo przegiecie :szok: Rozumiem, ze synek sie budzi bo ma potrzebe przytulenia, ale cos takiego, to juz przechodzi ludzkie pojecie :crazy::-D

Wczoraj spacerek sie nie udal, maly w dalszym ciagu nie akceptuje folii :no: Ale dzisiaj sloneczko swieci, wiec nadrobimy zaleglosci :tak:

75aga mam nadzieje, ze u Was nocka byla lepsza :tak: Dobrze ze dzien z niania udany - oby tak dalej :tak:
Kunek fajnie, ze kapiel sie udala! A co do suchej skory, to ja mam strasznie dlonie suche i nie moge sobie z tym poradzic... skora mi popekala i z swedzi i piecze...:szok: moze to cos innego sie zrobilo... ehhh...
magdabede, gusiaczek_p zazdroszcze sniegu :-D nie lubie zimna ogolnie, ale snieg zawsze mi sie dobrze kojarzy :tak:
Jo_asia mam nadzieje, ze uda sie z praca zalatwic tak, zebys mogla pracowac od marca /kwietnia. Szkoda by bylo zeby przepadla taka szansa. Mam nadzieje, ze szybko znajdziesz dobra opiekunke. Ja nigdy nie szukalam niani, wiec nie mam w tej kwestii doswiadczenia, ale mysle, ze wazne jest to, jak dziecko reaguje na dana osobe :tak: Nasze dzieciaczki juz coraz starsze, wiec coraz wiecej sa w stanie nam przekazac :tak:Zycze powodzenia!
 
reklama
Witam ;-)
My już po spacerku, mrozik jest ale wyszło też słoneczko, i odrazu więcej wózków spaceruje, nawet gondolowych:tak:

kasiek spać do 1 po południu, ja to bym chyba czuła się gorzej niż po nieprzespanej nocy:sorry2:

magdebede a ten lipikar to jest jakiś żel pod ten prysznic czy co to jest?

gusiaczek my też mamy problem z suchym powietrzem, zastanawiałam się nawet nad nawilżaczem ale stwierdziłam że jakoś przetrzymamy sezon grzewczy:tak:

Joasia trzymam kciuki aby się udało coś załatwić z tą pracą, rzeczywiście trudno podjąć decyzję w danej chwili, i zostawić dzidzię z dnia na dzień skoro miałaś inne plany, no ale miejmy nadzieję, że znajdziesz jakieś sensowne rozwiązanie. Ja w sprawie niani nie pomogę, mogę tylko życzyć powodzenia:tak::tak::tak:

Madlen współczuję nocki, mam nadzieję że to jednorazowy wybryk i dzisiejsza już będzie przespana:tak:;-)

Miłego popołudnia wszystkim !!

A i jeszcze chciałam zapytać... czy dalej pierzecie w tych proszkach dla niemowlaków (o ile wogóle ich używałyście), bo właśnie zastanawiam się nad zmianą na normalny proszek ale nie wiem czy to nie za wcześnie? A jeśli już zmieniać to na taki z serii "sensitive" czy odrazu na taki zwykły?
 
Ostatnia edycja:
Do góry