reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

A my czekamy na Kubusia, imię bardzo długo wybierane bo miała być córcia - Julia albo Wiktoria a jak się dowiedziłam że bedzie chłopak to jakoś tak wszystkie męskie imiona przestały nam się podobać hihi
 
reklama
Hej wszystkim :)
Ja dopiero spodziewam się dziecka ale już wymyśliłam imiona dla bobaska :) Chłopczyk Będzie miał na imię ALAN a dziewczynka MALINA :).. Chociaż ogólnie jestem przekonana, że to będzie dziewczynka imię dla chłopca też się sprzyda bo przecież nigdy nic nie wiadomo :)
Przeczytałam prawie wszystkie Wasze posty noi muszę stwierdzić, że Wasze imiona są piękne Każde JEST WYJĄTKOWE na swój sposób :) Chociaż muszę przyznać, że o niektórych kąpletnie nie miałam zielonego pojęcia :) O Malinie też nie miałam pojęcia ale przeglądając spis imion zakochałam się poprostu :) chociaż Mój narzeczony nie jest do końca przekonany ale to tylko kwestia czasu i argumentów :) hehe :)
Co do tego jak niektórzy z Was to nazywają "Krzywdzeniem Dziecka" to muszę powiedzieć, że każdy człowiek ma inny charakter i inny gust prawda? więc dla jednego imię Julka będzie krzywdzące a dla drugiego skrzywdzicie dziecko imieniem Genowefa albo Pheobe niewiem jak to się dokładnie pisze ale czyta się FIBI. A co do wyśmiewania w szkole no nie wiem ale po 1 tak jak już pisałam każdego gust jest inny a po 2 istnieje coś takiego jak toleracja i równość więc dużo zależy od wychowania dziecka i jeśli dziecko bd się nabijało z kogoś tylko z powodu imienia to jest to kwestia w dużej mieże wychowania.
A po 3 i chyba najważniejsze dziecko powinno się KOCHAĆ ZA TO, Że poprostu JEST a NIE za To Jakie IMIĘ Nosi!
Ja tam ogólnie nie chce aby Moje dziecko było następną Justynką, Ewelinką Czy Kamilkiem na placu zabaw czy w szkole, lecz żeby było wyjątkową osobowością i rozpoznawalną:)
Mówię Wam słuchajcie własnych racji bo ludzie obgadują ale tak naprawde dlatego, że zazdroszczą i wolą patrzeć na cudze dziecko niż na własne taka prawda :) Pozdrawiam wszystkie Mamy :):*
 
ja mam siostrę Malwinę, ale często wołamy na nią Malina, Malinka:) Każde imię ma dla kogoś jakieś znaczenie, dlatego jest taka różnorodność w nadawaniu ich... Nie powinniśmy z tego powodu nikogo krytykować. Pozdrawiam
 
Jej.... ale pięke imiona i nadal mam mętlik w głowie :eek: . Trudniej jest mi z dziewczynką bo tyle imion mi się podoba, że nie mogę się zdecydować. Dla dziewczynki podoba mi się imię:
Lea, Elena, Eliana, Milena, Mia, Martyna, Diana, Wiktoria, Oliwia, Liliana, Noemi.
Prawdopodobnie odpadnie imię Oliwia (już jedna dziewczynka na piętrze ma tak na imię, a ciekawe ile na osiedlu :) ),
Eliana (mieliśmy kociaka o imieniu Elian i mąż nie chce tak nzawać córeczki :) ),
Liliana niestety nie podoba się mężowi chociaż mi bardzo,
Noemi (mieliśmy koteczkę o imieniu Naomi i mężowi też niestety kojarzy się z kotem...)
Z imieniem dla chłopca myślę, że będzie łatwiej bo jak na razie podobają mi się Leon i Dorian
 
No zobaczymy jak to będzie :-) Jak będzie chłopczyk to dużego problemu nie będzie za to przy dziewczynce będzie burza mózgów.
 
reklama
Caramell twój synek ma bardzo oryginalne imię. A ja zapomniałam napisać, że podoba mi się jeszcze imię Wiktoria :). Może nie jest rzadko spotykane i oryginalne, ale mi się podoba :)
 
Do góry