reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Witam!

Moje corunia ma na imie Mia. :-)

Bardzo podobalo mi sie zawsze imie Kira, ale tu, gdzie mieszkam conajmniej dziwnie by sie je wymawialo...

 
Verita, a moze Gracia? mam przyjaciolke z Surinamu o tym imieniu.
Mary-beth, a jak by sie wymawialo? w Holandii KYRa :)
 
Ja mam Filipa i Oskara. Filip był pierwszym Filipem w naszej miejscowosci. OSkara narazie tez.

Jak wybieralam imiona to chcialam zeby sie nie powtarzało za duzo, ale tez nie takie ze nikt go nie wymówi.

w rodzinie mojej i meza jest Brajan ( niewiem jak zapisany..podejrzewam ze tak ) , Miszella,Martin, Wawrzyniec,Victoria,Kornelia,Nadia,Gracjan,

wsrod znajomych naszych i naszych dzieci jest Henryk ( 29 lat ),Bruno ( drugie imie), jego brat Amadeusz,ich ojciec Sylweriusz i kuzyn Emanuel, Blazej, Alan i amelia ( mają 20 i 15 lat- kiedyś było to zaskoczenie dla starszych babc..),Kevin ( lub Kewin), Stanisław (30 lat ), Ludmiła,Klaudiusz,Ernest ( 35 lat),




Kiedyś na ulicy slyszlam jak kobieta do syna Paskal wolala. A innym razem na placu zabaw nad morzem byli chlopcy.. Walter i Tytus.Z tymi imionami to pierwszy raz sie spotkalam..

Ja tez mam dosyc mało spotykane imie. Nigdy nie cierpialam z tego powodu, nikt mnie nie przesladował i nie wysmiewał.
 
Renata wiesz ze Kornelia i Gracjan tez sa w mojej rodzinie? Tez juz nastolatki. Wogole mam stycznosc z tak dziwnymi i orginalnymi imionami ze w zasadzie malo ktore jest w stanie mnie zaskoczyc i w tym problem. Trafilam na stronke z 50 tys imion i wszystkie przejrzalam. Ciekawe niektore ale ciezko wybrac imie ktore brzmialo by dobrze i w Polsce, i po angielsku i do tego jest orginalne. Pocieszam sie ze mam jeszcze ok 3 miesiace :-)
 
Witam wszystkich!
Co do imion, postanowiłam postawić na oryginalne. Mój narzeczony ma na imię Iwo, a jego brat Nicolas. Syn kuzyna Iwa (Borys) ma na imię Dymitr. Ich kuzynki dziecko śliczna córeczka Lisa ;)

Iwo uparł się na hiszpańskie imię dla córki. :-0
Ale czy to na pewno dobry pomysł?
 
my dalismy naszej corci imie Nadia,dlatego,gdyz geneza imienia jest od nadzieji i imie to jest krotkie i wszedzie wymawia sie je tak sami.Mieszkamy w uk i polskie imiona sa i tak przeistaczane na angieslkie,a jak nie ma odpowiednika to je tak kalecza,ze czasami trudno sie zorientowac,ze mowia do Ciebie,wiec zeby nie bylo problemu dalismy Nadia,przynajmniej nie beda znieksztalcac:)
 
reklama
My napewno nie damy polskiego imienia ale tez nie chce zeby bylo wydziwiane. Podobaja mi sie tez hiszpanskie wloskie nawet francuskie jakies ktore bedzie dobrze brzmialo za granica. Ze jestesmy zwiazani z 3 krajami europejskimi musimy sie naglowkowac jakie dac :-D.
 
Do góry