reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
dokładnie! wybierając imię musimy wziąć pod uwagę również przyszłość dziecka. Moim zdaniem imię nie powinno sprawiać problemu naszemu maluszkowi. Przeglądałam ten wątek i trafiłam na trudne imiona np. Konstancja... sorry ale zanim dziecko wypowie takie imię to będzie musiało się nieźle namęczyć;)
 
A ja jestem mamą Dobrochny i Jeremiego. Nie wiem jaka reakcja będzie na synka, bo ma dopiero 2 tygodnie, ale córki imię choć zawsze spotyka się z zaskoczeniem - jest przyjmowane pozytywnie. Przy synku też się wszyscy spodziewali oryginalngo imienia no i się nie pomylili ;-) z tym, że przy wyborze kierowaliśmy się tym, by imię było "normalne" ale rzadko spotykane. Wydaje mi się, że kompromis osiągneliśmy (dla synka był jeszcze wybrany Albert oraz Franciszek, ale to córka decydowała i wybrała Jeremisia).

Wielki plus przy niespotykanych imionach - dziecko bardzo szybko jest zapamiętywane, czy to u lekarza czy w przedszkolu :tak:
 
Jeremi bardzo mi sie podoba jest jeszcze imie Jeremiasz.Nie wiem ktore lepsze ale to imie od dawna chodzi mi po głowie:)
 
U nas Jeremiasz odpadł z powodu zdrobnienia Jeremiaszek - bo się nam nie podoba. Z reszta Dobrochna to inna forma (obowiązująca jako oddzielne imię) od imienia Dobrosława, a Jeremi to inna forma od Jeremiasza, więc nawet jakas analogia jest ;-)
 
Witam, uważnie przeczytałam większość napisanych przez Was imion :-) gusta są różne i jak wiadomo nie wszystkim podoba się to samo... Wg mnie żaden z rodziców wybierając imię dla swojej pociechy nie chciałby jego krzywdy, albo tego, żeby imię się nie podobało :-p jestem w 3 miesiącu ciąży i od kiedy dowiedzieliśmy się, że spodziewamy się dziecka zaczęliśmy się zastanawiać z mężem nad imionami i dla dziewczynki bardzo podoba nam się Nadia :tak: a dla chłopca podobało mi się imię Oliwier ale moja teściowa mnie skrytykowała, że będą na niego mówić Olek no i mi zbrzydło ale teraz sobie myślę, że wcale nie musi być Olkiem tylko Oliwierkiem i kropka! Nie wiem dla dziewczynek jest tyle pięknych imion, a z chłopcami to już gorzej :baffled:
 
Witam :-) wszystkich
To i ja sie pochwale rzadkim imieniem jakie bedzie miala nasza corcia. MIA to jest imie ktore dla niej wybralismy a dokladniej maz z synem wybrali :tak: a mi sie bardzo spodobalo :-).
 
Mata-kow,widze,ze mamy dzieci w identycznym wieku,tzn.moje dwie mlodsze pociechy,Liljana jest z 5 marca,a Antosia z 5 czerwca 2008 :)
 
A ja jestem mamą Dobrochny i Jeremiego. Nie wiem jaka reakcja będzie na synka, bo ma dopiero 2 tygodnie, ale córki imię choć zawsze spotyka się z zaskoczeniem - jest przyjmowane pozytywnie. Przy synku też się wszyscy spodziewali oryginalngo imienia no i się nie pomylili ;-) z tym, że przy wyborze kierowaliśmy się tym, by imię było "normalne" ale rzadko spotykane. Wydaje mi się, że kompromis osiągneliśmy (dla synka był jeszcze wybrany Albert oraz Franciszek, ale to córka decydowała i wybrała Jeremisia).

Wielki plus przy niespotykanych imionach - dziecko bardzo szybko jest zapamiętywane, czy to u lekarza czy w przedszkolu :tak:

No zapamiętywanie to coś na plus jak i na minus.Jak podpadnie raz to szybko też go (ją)zapamiętają.
 
reklama
Do góry