reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

zastanawiam się czy wybrać imie polskie (Weronika - Veronique), które jakoś będzie wymawiane we Francji, czy francuski odpowiednik polskiego, czy uniwersalne, spotykane wszędzie (Jessica, Vanessa).
Podoba mi się Nel, ale nie wiem, czy chcę aby córeczka miałaby tak na imię.
Dla mnie to, że rodzice są Polakami nie zobowiązuje do dawania polskiego imienia.
Też mieszkam w Fr. My dla synka wybraliśmy imię Marcel z racji iż istnieje w obu językach tak samo pisane. Ale i bardzo mi się podoba.
Ja uważam ze mieszkając za granica nie powinno się nadawać trudnych do wypowiedzenia czy napisania imion w danym języku. Ja mam typowo polskie nazwisko z sz i cz i zawsze stanowi to problem.
Jeśli w przyszłości będę miała kolejne dziecko to również wybierzemy imię bez polskich znaków. Dla dziewczynki podoba mi się Daria.
 
reklama
Też mieszkam w Fr. My dla synka wybraliśmy imię Marcel z racji iż istnieje w obu językach tak samo pisane. Ale i bardzo mi się podoba.
Ja uważam ze mieszkając za granica nie powinno się nadawać trudnych do wypowiedzenia czy napisania imion w danym języku. Ja mam typowo polskie nazwisko z sz i cz i zawsze stanowi to problem.
Jeśli w przyszłości będę miała kolejne dziecko to również wybierzemy imię bez polskich znaków. Dla dziewczynki podoba mi się Daria.
własnie o to mi chodzi, że potem ciagle trzeba literować.
Moje nazwisko jest proste, ale z "ł" w środku, z czego w pierwszy dzień się zrobiło "l", bo nikt nie wie co to za śmieszne " l z krechą"
 
Jarema? ja wiem...dosyc dziwne:sorry2: Swojej corki bym tak nie nazwala.
Jeremi(dzeremi) albo Jamelia(dzamelia) sa takie dosyc,dosyc...ale tez bym tak dziecka nie nazwala :-D Oj,sa rozne gusta po prostu.
Ostatnio znajoma urodzila synka i dala mu na imie ...Stiven :no: pierwszego ma Kevina...

Stiven dziwne...zalerzy jeszcze czy mieszkaj w Polsce czy poza nia...

Jerema to dla chłopca, imie swietne, bardzo mi sie podoba, zadne tam "hamerykanskie" wiec Jerema a nie zaden dzerema
Jeremi bardziej znany i tez bardzo mi sie podoba
Motylicaja bardzo ładny wybor

Stiven i Kevin bez komentarza

dzieki ale ja nie spodziewam sie synka...

tylko jestem Niania...

A co do imienia to go znalazlam na jakims watku jedna PAni dala tak synkowi na imie...


Mnie osobicie bardzo sie podoba Kornelia od dawana i teraz Letycja....

A dla chlopca to bardzo mi sie podba Kordian i teraz tez Leszek...
 
Stiven i Kevin moze sa fajne, ale nie w Polsce, u nas takie imiona tylko moga rodzic problemy, chociazby w tej kwestii, ze wszedzie beda sie dopytywac jak sie to pisze... :)
 
mój synek ma na imię Eryk
bardzo też mi się podobało Oliwier - ale mężowi nie :)))
fajnie też brzmi Erwin, Kevin też super
jeśli chodzi o dziewczynki - mam chrześnicę Livię
a gdyby Eryczek urodził się dziewczynką był by Aurelią :)))
 
Też mieszkam w Fr. My dla synka wybraliśmy imię Marcel z racji iż istnieje w obu językach tak samo pisane. Ale i bardzo mi się podoba.
Ja uważam ze mieszkając za granica nie powinno się nadawać trudnych do wypowiedzenia czy napisania imion w danym języku. Ja mam typowo polskie nazwisko z sz i cz i zawsze stanowi to problem.
Jeśli w przyszłości będę miała kolejne dziecko to również wybierzemy imię bez polskich znaków. Dla dziewczynki podoba mi się Daria.
Tez wyszlam z takiego zalozenia. Mieszkam w Anglii, a moj M jest z Turcji, wybieralismy imie ktore byloby latwe do wymowienia przez obydwie rodziny, no i gdzie mieszkamy. Wybralismy Redan Daniel.
 
Ja mam córkę Jesikę i jestem zadowolona,ze dałam tak na imię.Choc przyznam,ze spotkałam sie z osoba która wysmiała to imie jednak sama ma Kevina!:confused:dziwna osoba:eek:Teraz spodziewam sie kolejnego dziecka i bedzie to najprawdopodobniej Fabian:tak:
 
Jerema to dla chłopca, imie swietne, bardzo mi sie podoba, zadne tam "hamerykanskie" wiec Jerema a nie zaden dzerema
Jeremi bardziej znany i tez bardzo mi sie podoba
Motylicaja bardzo ładny wybor

Stiven i Kevin bez komentarza

mój synek ma na imię Jarema. To było marzenie męża od zawsze. Tak przy okazji, jakby ktoś szukał patrona - patronem Jaremy jest św. Hieronim, imieniny 30 września. Wiśniowiecki świętym nie jest, chociaż podobno proces beatyfikacyjny był kiedyś rozpoczęty.
 
reklama
Do góry