reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

nice-girl mamy takiego samego misia rosmanowskiego :D
moj tez swiruje z siadaniem, chwyta kołdręi próbuje się podciągać na niej. a jak mu podam palce i się podciągnie to normalnie siedzi prosto, ale nie pozwalamy na to za bardzo bo się boję, że się mały pokrzywi. Tyle, że on wpada w nerwy jak mu nie pozwalamy na te wygibasy
 
reklama
Chciałam Justynie sprawić taką przytulankę do zasypiania, ale siostra mnie ostrzegła. Bo jej córcia spała z taką fioletową pluszową chusteczką, a jak sie zgubiła w przychodni gdzieś, z wózka wypadła, to dwa dni było wycie zamiast spania! Teraz przyzwyczaja dzieci własnie do tetry, ja też daję pieluchę, ale z tetrą na pewno nie jest tak przytulnie jak z króliczkiem... :-)
 
tez kilka razy dałam pieluszkę,ale jak się przykrył na buzię to zabrałam i już nie daję bo się boję...że się udusi,nie wiem może przesadzam ale się boje jakoś.
no ja właśnie też się tego jakoś boję, bo mój nawet jak leżał na pieluszce głową to rano jakoś ta pieluszka na jego twarzy cała się znalazła.

nice-girl mamy takiego samego misia rosmanowskiego :D
moj tez swiruje z siadaniem, chwyta kołdręi próbuje się podciągać na niej. a jak mu podam palce i się podciągnie to normalnie siedzi prosto, ale nie pozwalamy na to za bardzo bo się boję, że się mały pokrzywi. Tyle, że on wpada w nerwy jak mu nie pozwalamy na te wygibasy
też mamy takiego misia i też mamy tak z siadaniem ;-)
happybeti ale Twoja zabawka lepsza, bo zrozumiałam, że ma też jakiś gryzaczek, tak? a gdzie to można kupić? :-)
 
Hm...nie wiem,bo to prezent od cioci,ale zadzwonie do niej zaraz i zapytam:).Ale jak na razie to Amelka woli te szmatkowe części,niż gryzaczek.Może jeszcze za twardy ?


Ona mówi,że z tego,co pamięta,to chyba w Auchan.
 
Ostatnia edycja:
a ja nie wiem, czy sie chwalic...
Wiki już siedzi (4 miechy)
i za nic lezec, podnosi sie...
glowa tak silna!
az sie troche boje...:tak:
w sumie wcale nie chce ,zeby siedzial, boje sie o kregoslup jak cholerka!
 
Chciałam Justynie sprawić taką przytulankę do zasypiania, ale siostra mnie ostrzegła. Bo jej córcia spała z taką fioletową pluszową chusteczką, a jak sie zgubiła w przychodni gdzieś, z wózka wypadła, to dwa dni było wycie zamiast spania! Teraz przyzwyczaja dzieci własnie do tetry, ja też daję pieluchę, ale z tetrą na pewno nie jest tak przytulnie jak z króliczkiem... :-)

dlatego właśnie dostałam dobrą rade od mojego brata, kupować wszystkie takie przytulanki x2 ;) Czasami ciężko bo dostanie się w prezencie, a czasami nie wiadomo co dziecku podpasuje ale jak już widzimy to wtedy szybko do sklepu, a potem najlepiej ostro to wytarmosić bo dzieci na ogół nie chcą wtedy takich nowiusieńkich prosto ze sklepu ;) Rady doświadczonych rodziców hihi :-D
 
dlatego właśnie dostałam dobrą rade od mojego brata, kupować wszystkie takie przytulanki x2 ;) Czasami ciężko bo dostanie się w prezencie, a czasami nie wiadomo co dziecku podpasuje ale jak już widzimy to wtedy szybko do sklepu, a potem najlepiej ostro to wytarmosić bo dzieci na ogół nie chcą wtedy takich nowiusieńkich prosto ze sklepu ;) Rady doświadczonych rodziców hihi :-D
Swięte słowa! A i prać trzeba po kryjomu i dosć często,żeby dziecko nie zauważyło różnicy.A co do gubienia to jest na to sposób,bo przeciez nie zawsze możemy miec duplikat.Jeśli jest to przytulanka taka do spania,to ustalamy od początku zasadę,że zabawka nie wychodzi poza łóżeczko czy pokoik dziecka,nie pozwalamy mu jej ze soba wszędzie nosić.Oszczędzi to nam scen,jak by sie zgubiła.To znów mój nieoceniony dr.Spock:)
 
beti, cóż to za znawca ten dr Spock???????????? zdradź tajemnicę:D moze i ja w jego księgę mądrości się zaopatrzę;D a na temat usypiania dzieci coś pisze???
 
Benjamin Spock,Steven J.Parker-"Dziecko.pielęgnacja,opieka i wychowanie".Chciałam wkleic linka,ale jest tyle tego na aukcjach i w księgarniach,ze najlepiej,jak sama popatrzysz.Tylko zwracaj uwage na drugiego autora,to ma byc Parker,bo to nowsze wydanie.Ogólnie książka -przewodnik przez całe wychowanie,do nastolatka.Oczywiscie trzeba brac poprawkę na niektóre rzeczy,bo są osadzone w realiach amerykańskich,ale i tak bezcenna.A poza tym świetnie sie czyta-dobrze napisana i niesamowicie dodaje pewności siebie i podtrzymuje na duchu:).
 
Ostatnia edycja:
reklama
No ja właśnie kupiłam takiego misia-szmatkę w Rossmannie. Coś koło 16-17zł to kosztowało. No mały się nim trochę bawi,ale i tak pielucha i śliniaki górą. Wygląda to tak:
Zobacz załącznik 320050

Ja właśnie takiego kupiłam mojemu Krzysiowi i bardzo lubi tego miśka.Pieluszkę tez lubi,musze mu zacząć podkładać pod głowę tak jak piszesz,żeby całej nie zakładał na buzię.No i ja daje tylko na dniu do zabawy i przytulania bo wieczorem po kapieli jak jest juz pora nocnego spanka to on sam usypia w łóżeczku,czasem daję monia i zapieram za kilkanaście minut jak juz śpi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry