reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

Oj słodkie te dzieciaczki i każda nawet najmniejsza nowa umiejętnośc tak niesamowicie cieszy. A ja rano miałam mega super niespodziankę. Biorę Przemka za łapki żeby go podciągnąć i poćwiczyć podnoszenie główki (jak leży na pleckach to sobie z tym nie radził),a on sam 2 razy mi podniósł główkę zanim go w ogóle podciągnęłam!!! Tak się cięszę, bo wcześniej to jak się go podciągało to główka przyklejona do pleców. I potem jeszcze mąż z nim się bawił i on sam jeszcze 2 razy podniósł :) No i doszłam do wniosku że on to chyba trochę leniuszkiem jest, bo np po tych 2 razach jak sam podniósł bez żadnego podciągania to go jeszcze raz podciągnęłam i głowa znów na plecach wisi. A przecież pokazał że potrafi. Więc albo jest leniuszkiem, albo nie zakumał wcześniej, że tak można robić, no bo mięśnie ma widać w porządku i jest w stanie się podnieść:)
 
reklama
u nas też. jak jest w półleżeniu na klanach to do siadu sam ciągnie, a za ręce się spina ;p tak samo jak leżu na łóżku to odrywa plecy i główkę jakby chciał usiąść, a za rączki nie przepada. neich sam trenuje ;p
 
Natolin, u nas podobnie - Justynka jak kładę ją u siebie w zgięciu brzucha, opartą głową o moje uda, nogami do piersi, to sama się podnosi, stęka, miny strzela takie że pękam ze smiechu, ale ona daje radę! I uwielbia jak ją sadzam (trzymając, na razie na krótko) i jak moze obserwować swoje nogi! UBÓSTWIA SWOJE STOPY! :))))))))))))) Potrafi leżeć i rozmawiać z nimi godzinami :))))))))
 
a tu nasz Łukasz pijący sam mleczko DSC00629.jpg
Łukasz lubi się podnosić jak się go chwyci za rączki. Sam w ogóle tak rzuca swoja pupką, nóżkami... Też podnosi główkę do góry jakby chciał usiąść. Uwielbia też odbijać się od wszystkiego nogami, np od wanny podczas kąpieli, od mojego brzucha, poduszki, byleby móc tym tyłeczkiem zarzucić i przesunąć się odrobinkę.
 
GRATULACJE DLA ŁUKASZKA! :-) Justynka też już sama pije z butelki :-) Kontroluję ją, owszem, ale poważnie zaczynam myśleć o butelce treningowej z uchwytami zeby było prościej....
 
Też myślałam o butelce treningowej,ale chyba jeszcze poczekam z tym bo czasem mam wrażenie że moje dziecko już jest takie duże a potem sobie myślę że on skończył zaledwie 3 miesiące. :)
 
Też myślałam o butelce treningowej,ale chyba jeszcze poczekam z tym bo czasem mam wrażenie że moje dziecko już jest takie duże a potem sobie myślę że on skończył zaledwie 3 miesiące. :)

Fakt, z jednej strony czas ta szybko leci, a z drugiej... Wszyscy mówią o moim dziecku że jest jeszcze takie małe. Dam jej czas na to zeby mogła być jeszcze trochę maleńka :-)
 
reklama
no w koncu moge sie pochwalic ze moje dziecie sie naumial przewracac z brzuszka na plecki -dwa razy a za trzecim ryk bo dupa ciezka:))) no i dzisiaj na moich kolanach sama usiadla!!! nie mialam jak fotki strzelic a szkoda! siedziala chwile tak z 5 sekund i zaczela sie gibac. no i co mnie smieszy- jak zmieniam pieluche albo ubieram spodnie to mloda podciaga nogi pod klatke piersiowa co ulatwia mi robote:)))
 
Do góry