reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

reklama
happybeti, no to super, bardzo silna musi być :) i tak normalnie po przescieradle czy po czymś pełznie??? qrcze to moja jeszcze "zacofana" ale kiedys nadejdzie ten dzień.
tak czasem czytam osiagniecia Waszych dzieci i podziwiam!!! porównuję, ale wiem że każde dziecko rozwija sie indywidualnie i trzeba cierpliwości
 
happybeti hehe chcialabym zobaczyc ten lodolamacz:p super to musi wygladac, jeszcze nigdy nie widzialam pelzajacego niemowlaka, moja starsza corcia nie pelzala
 
moja za to jak miala miesiac zaczela uprawiac wspinaczke wysokogorska po mnie po mojej klacie i brzuchu, wypinala dupke i odpychala sie nogami i wylazila do samej szyi:) po plaskim tez probuje ale trudniej jest niz po mamusi:))) teraz jest juz wprawiona we wspinaniu ale po plaskim nadal ciezko ale sie odpycha i idzie do przodu -a ile sie przy tym nagada i nawkurza to mozna boki zrywac:)) obraca sie tez na mojej klacie lub meza z brzuszka na plecki ale na plaskim lezenie na brzuszku ja wkurza:) za to lubi jak sadzam ja sobie na kolanie przodem do mnie bo wie ze bedzie "rozmowa" z mamusia w 4 oczy:)))

a tak z innej beczki- czy jest mozlwie zeby dziecko nie raczkowalo tylko z siadu po prostu wstalo i zaczelo chodzic?? mam kolezanke ktora twierdzi ze jej syn nie raczkowal tylko mial faze siedzenia a potem po prostu wstal i zaczal dreptac... mi to jakos dziwnie brzmi zeby dziecko nei raczkowalo tylko od razu chodzilo...
 
ja znam taki przypadek ze dziecko siedziało po tem sie przemieszało tylko na dupsku dochodziło do czyisc nog i wstawała. Szwagierka sama sie dziwiła ze nie raczkuje i teraz jak Mariem skonczyła rok to normalnie chodzi i raczkowania nie zalicyła
 
o kurcze a jednak mozliwe... no wlasnei jej syn niby na dupencj siedzial i tak tez sie przemieszczal a potem wstawal i opierajac sie np o wersalke czy mebel przemieszczal sie... myslalam ze ona mi bzdury wciskala...
 
happybeti, no to super, bardzo silna musi być :) i tak normalnie po przescieradle czy po czymś pełznie??? qrcze to moja jeszcze "zacofana" ale kiedys nadejdzie ten dzień.
tak czasem czytam osiagniecia Waszych dzieci i podziwiam!!! porównuję, ale wiem że każde dziecko rozwija sie indywidualnie i trzeba cierpliwości
Po takiej cienkiej pikowanej narzucie popyla.A co do porównywania i oceniania,to...ja uważm,ze każde dziecko jest wyjątkowe w tym,co robi- jedne sprytnie radzą sobie z grzechotkami,inne sie turlają,jeszcze inne cos innego robia i własnie to jest fajne,bo dzieki temu nasze dzieci nas zaskakuja swymi wyczynami.A silna to jest,choc dość drobna (5700),w kąpieli to takie mostki robi,pupa tylko chodzi w górę i w dół:).Chętnie bym Wam pokazała,niestety,nie bardzo umiem wrzucać na You Tube,poza tym mamy dosć stary aparat i filmiki na nim są krótkie,zaledwie 20 sekund.
 
reklama
Co do przejścia odrazu do chodzenia to możliwe. Ja byłam takim dzieckiem. Suwałam się na tyłku siedząc, o raczkach mowy nie było.
 
Do góry