reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

dzis kolejne odkrycie Leane... zlapala mnie za reke jak jej podalam, a konkretniej za palce wskazujacego, zacisnela swoje paluszki i ciagnie mi reke w strone buzi wiec patrze co zrobi...a ona tym moim palcem najpierw do noska celuje- nie miesci sie!!! no to do buzi se wlozyla i ssie i cmoka i sie smieje:))) drugie odkrycie- wybrala swojego dudusia do spania (tzn lebek maskotki w tym przypadku zyrafka Sophie,i do tego doszyte jest jakby kwadratowa "chsuteczka" i do kazdego jej rogu nozki zyrafki tzn stopki, mojego dziecko "obgryzlo" juz wszystkie nozeczki i trzymalo i mizialo sie do zyrafki z poltorej godziny:))) a ze do zyrafki mozna przyczepic smoczek to juz w ogole..ale bardziej zajela sie zyrafka niz smokiem:))
 
reklama
ja też byłam w szoku madlein i do niczego go nie zmuszałam nie przekręcałam na siłe.... pewnego dnia poprostui patrze a on ciach rozbujał się i obrót. mam nawet filmik, wstawie na youtube i wam dam linka:D
 
madlein niektore dzieci tak maja, ze szybciej wszystko robia i wcale to nie oznacza ze sa lepiej rozwiniete, na pewnym etapie to wszystko sie wyrownuje, ja jestem zdania ze dziecko ma po prostu rozwijac sie we wlasnym tepie- jak przewraca sie w 3 miesiacu to znaczy ze jest na to gotowe, jak zacznie pozniej nic sie nie stanie, jesli za pozno to trzeba bedzie mu troche pomoc cwiczeniami ale nic na sile, dziwie sie rodziciom ktorzy na sile sadzaja dziecko czy wsadzaja w chodzik itp. z glupoty rodzicow pozniej sa konsekwencje do konca zycia, doskonale wiem co to znaczy cierpiec z bolu kregoslupa- juz jako nastolatka mnie bolal i dalej boli,bo kiedys byla moda na "pomaganie "dzieciom-chodziki , sadzanie do zdjecia, nieodpowiednie noszenie, nie chce zeby moje dzieci musialy przez to przechodzic a wiem ze takie przymuszanie dziecka do szybszego rozwoju moze sie skonczyc owiele gorzej, widzialam juz takie dzieci...

czarodziejka u nas tez prawa strona dominuje:(



co do zabkowania to spokojnie dziewczyny , to ze juz cos bialego widac to nic nie znaczy!:) wykluc sie moze dopiero za pare miesiecy, a do tego czasu slinienie swedzenie i bol:( DENTONOX ZEL polecam inne bobozele itp nawet pieniedzy nie ma co marnowac!
 
Ostatnia edycja:
reklama
dzis kolejne odkrycie Leane... zlapala mnie za reke jak jej podalam, a konkretniej za palce wskazujacego, zacisnela swoje paluszki i ciagnie mi reke w strone buzi wiec patrze co zrobi...a ona tym moim palcem najpierw do noska celuje- nie miesci sie!!! no to do buzi se wlozyla i ssie i cmoka i sie smieje:))) drugie odkrycie- wybrala swojego dudusia do spania (tzn lebek maskotki w tym przypadku zyrafka Sophie,i do tego doszyte jest jakby kwadratowa "chsuteczka" i do kazdego jej rogu nozki zyrafki tzn stopki, mojego dziecko "obgryzlo" juz wszystkie nozeczki i trzymalo i mizialo sie do zyrafki z poltorej godziny:))) a ze do zyrafki mozna przyczepic smoczek to juz w ogole..ale bardziej zajela sie zyrafka niz smokiem:))
My też mamy taką przytulankę,tylko króliczka i to jest ulubiona zabawka Amelki,tez daję jej go do spania,pomiętosi,poobślinia i zasypia.A jak słodko wtedy wygląda:).A co do gadatliwości,to usiłuje gadać z cyckiem w buzi-to jest dopiero komiczne:),śmiejemy się,że nie może się zdecydować,co bardziej woli:).
 
Do góry