reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

A ja się pochwalę, że moje leniwe dziecię w końcu dzisiaj zaczęło obracać się z pleców na brzuch.

witaj w klubie:) Leane sie obracala ale musialam dotknac chociaz paluszkiem zeby finela od dzisiaj bez mojej pomocy sama fika:) do raczkowania jeszcze niet, nogi jej sa strasznie szybkie ze mama moja mowi ze jak zacznie biegac to ona sie wypisuje z gangu:) ale co z tego jak lapki wyciaga nogi zasuwaja a dupa w miejscu??? dosiega cos co z boku gdzies lezy ale nie pojdzie po to "cala" tylko lapuchy i plecy rusza. cwiczy wstawanie zl ezenia do siadu, jak lezy calkiem na plasko to nie da rady ale jak ma poduszke tylko pod glowa to pare razy sie jej udalo. a do wstawania z siadu to moge zapomniec:p
 
reklama
od dwoch dni calkiem sprawnie z predkoscia blyskawicy raczkuje. Siedzi i siada juz zupelnie pewnie ew jak sie oborci za siebie za mocno lub w gore spojrzy to bec. WSTAJE sam :D:D:D przy meblach i potrafi tak chwile postac:) w lozeczku stanie to jzu standart slodko to wyglada. mowi mama baba nie i bula:D ale wszystko nieswiadomnie raczej. jak zlapie lyzke to sam ladnie ja oblize w buzi, zaczal cmokac jak chce jesc. wciaz czekam na pierwsze slowo i probuje nauczyc czesc, papa lub piatki;p
 
U nas tak jak u Strip tylko nie wstaje jeszcze sam, chociaż podciaganie przy szczebelkach nieźle mu idzie no i "zasób słów" inny :) Najbardziej rozbraja mnie to cmokanie jak głodny. A dziś udało sie zrobić kupe do nocnika, oczywiscie nieświadomie ale oswajamy sie z tym sprzetem powoli.
 
lolisza juz na nocnik??:szok:

Noo próbujemy. Póki co częściej nocnik jest u Franka na głowie niż Franek na nocniku ale dzis sie udało - dzięki Bogu bo juz miałam stresa ze kupa bedzie na podłodze... :)

DSCN2310.jpg
 
Lolisza super fotka, my też właśnie będziemy kupować nocnik i oswajać ją :-)

Oliwka od kilku dni raczkuje do przodu, poza tym dziś pierwszy raz wstała przy fotelu sama a ja jak głupia przestraszyłam się i ją też i był bęc. Ale ją to nie zniechęca i wspina się dalej. W łóżeczku wstaje sama i stoi trzymając się brzegu albo szczebelków, już jeden potrafiła wyciągnąć spryciula... poza tym naokrągło gada, mama czasami, dadadadada, oj tata, dziadzia, jajajajajaj, bababa, ba (jak coś spadnie).
 
no to moja staje sobie sama bo coraz czesciej sie puszcza i nie upada. Chodzi tylko trzymajac sie konców paluszków. Papa robi ciagle do kazdego i do tych z TV tez. Nie mowi nic konkretnego typu baba, mama :no: zabków tez jeszcze nic. Ciagle tylko zasliniona:tak:
 
reklama
Pudzianek dzisiaj pierwszy raz sam usiadł w łóżeczku, potem uklęknął, a później wstał, opierając się o pozytywkę którą ma w łóżeczku. opuściłam łóżeczko na sam dół.
 
Do góry