reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Relacje z wizyt lekarskich czyli co słychać u maluszka

reklama
Dziewczyny a na podstawie jakiego parametru wasi lekarze określają wielkość dziecka? U mnie ostatnio były trzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej każdy zupełnie inny i potencjalna waga różniąca się ponad 300 gram
 
Hm, ja w zasadzie nie wiem, bo mój mi nie mówi. W ogóle o wadze małej powiedział teraz, bo miałam usg te 3 prenatalne.
 
Długość dziecka to 7 razy kość udowa a wagę oblicza usg na podstawie tego wszystkiego. Brzuszek , główka itp.

Igi [emoji173]33 tc
 
o nie wiedzialam, ze dlugosc x7 kosc udowa, to moja ostatnio 40cm miala ♡ a co do wagi to jest obwod brzuszka/wymiar 2ciemieniowy glowki/dlugosc kosci udowej/obwod glowki ale jak konkretnie to obliczaja to ciezko stwierdzic :D
 
Asiunia, u mnie też te 3 parametry mierzy - glowa, brzuch i kosc udowa i na podstawie tego wylicza ile waży dziecko. Ale to usg na którym pracuje mój lekarz bardzo się myli, kuzynki córa miała ważyć 3.5kg bylo 2.8kg a koleżanki syn miał być przeciętny a ważył prawie 5kg. Więc to chyba bardziej czary mary ;)

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mamakulka to wychodzi na to że mój synuś ma już ponad 50 cm :) Kurcze to urodzi się chyba mega długaśny jak został dobrze zmierzony... ale pomiar był wykonywany dwukrotnie i raz wyszło 71 mm a drugi 72 kość udowa :)
 
Do góry