reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród SN czy CC?

Stwierdziam z chłopakiem ze chcemy przywitać synka z radością a nie w bólu i krzyku przeciez dziecko denerwuje sie i cierpi razem z matką przy znieczuleniu nie jest takie zmęczone jak bez.
Modle sie zeby w tym szpitalu co robia platne zzo bylo miejsce bo inaczej bieda
kase odkładamy:tak:
 
reklama
trzeba bylo pani powiedziec ze kiedys dziewczyny w polu rodzily i duzo z nich umieralo, dzieci byly duze i wiele kobiet nie bylo w stanie ich urodzic. Ta pani powinna historie poczytac, chyba nie chcialabym zeby ona byla moja "nauczycielka" ... taki czlowiek nie powinnien miec zdania, tylko byc neutralny.
Ta Pani to położna i pracuje w tym szpitalu razem ze swoimi koleżankami z "wieloletnim doświadczeniem"
:oo:
 
MADZIARA a to prywatny szpital? czy panstwowy? to jest takie narzucanie woli pacjentowy, demokratyczny kraj chyba tylko w nazwie.
Ech, u nas problem polega na tym, że:
1. NFZ nie refunduje ZZO przy porodzie na życzenie, tylko ze wskazań medycznych
2. Szpitalom teoretycznie nie wolno pobierać opłat za takie świadczenia
3. Jest za mało anestezjologów w szpitalach i często nie mają czasu na zajmowanie się kobietami rodzącymi, bo np w tym czasie są operacje
 
Poród w wodzie to też dobry pomysł - tak mi się zdaje... tylko nie wiem do końca czy tak dobrze uśmierza ból jak znieczulenie :confused: a każda rodząca moze rodzić w wodzie? Ja naprzykład miałam słabe skurcze i jak brałam kąpiel to położna kazała mi wychodzić po 30min bo, jak twierdziła, mogą mi zaniknąć skurcze hmm...
U nas w szpitalu też jest mało anestezjologów do ZZO, mój lekarz mi powiedziała że to inny anestezjolog co robi CC dlatego nie ma go zawsze w szpitalu... ehh to tak jakby nie mieli u dentysty strzykawek i przy rwaniu zęba robili to na żywca :-)

kurcze ja chyba jednak zdecyduje się na CC - jak mi lekarz da wybór - a coś mi się zdaje, że mi da.
 
mi sie wydaje ze porod w wodzie jest super dla osoby ktora ma kontrole nad swoim cialem, czyli ktos kto cwiczy yoge lub tanczy. Slyszalam tez ze niektore kobiety chcialy rodzic w wodzie ale jak do niej wchodzily czuly sie jeszcze gorzej i szybko z niej wychodzily.
Ja wole znieczulenie ;-)
 
reklama
No my żyjemy w takim kraju, że ból porodowy ma być i już :no: Masakra...
Ale ja za cholere nie chce cc ani żadnego nacinania i na tym mi najbardziej zależy. Przy przyjmowaniu do szpitala napisze drukowanymi literami że nie wyrazam zgody na nacinanie. Pewnie będą mi wmawiać, że konieczne, że taki przypadek że trzeba i takie tam ale nie chcę i już. Dlatego chcę mieć opłaconą położna która o to zadba. A znieczulenie... no miło by było sobie ulżyć ale jakoś boję się takich rzeczy- igła milimetr nie w tą stronę i pozniej problemy. Wolałabym żeby mi dali jakiegoś rozśmieszacza i tyle (moja siostra rodziła w finlandii gdzie sobie możesz wdychać przez maseczkę ile chcesz i podobno bólu nie łagodzi ale ma się go gdzieś heh)
 
Do góry