reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomniejszamy się :)

witam chce sie pochwalis nowa dieta od wczoraj schudlam 2kg a praktycznie caly czas jem, ze wzgledu na to ze karmie piersia ja jem praktycznie tylko miesko i ryby mniej nabialu, jestem na tej diecie od wczoraj, bylam u dietetyka(pozwolil mi nania mimo karmienia:-)) poniewaz mam coraz wieksez problemy ze stawami, niewygladam na gruba mam figure klepsydry i nawet nienosze wielkiego rozmiaru bo mam 40-42 ale do swojego wieku i wzrostu powinnam wazyc ok 20kg mniej,

aha pytalam sie jeszcze dietetyka o wplyw bialaka na dziecko ale moje odzywianie niema wplywu na ilosc bialka w moim pokarmie zreszta kobieta karmiaca ma wieksez zapotrzebowanie na bialko, a tak kumulujac bialo ktore zjadam niejest ctego tak duzo.


niekazda karmiaca niestety moze ja stosowac napewno nie mamy ktorych dziecmi sa alergicy ale innym polecam


" DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.


Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.



MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ


W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .



MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA


Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.


MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny


MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości.
 
Ostatnia edycja:
reklama
to jest sama woda, ona szybko zleci ale potem idzie juz wolno bo potem idzie tluszczyk, moja mama na tej diecie schudla 15 kg w 5 miesiecy, ale znam osoby ktore zrzucaja szybciej chodzi o to ze kto ma wiecej do zrzucenia wiecej traci, ja ma m 20 kg nadwagi wiec spada mi szybcie te ktore maja mniej chudna mniej i wolniej
 
Ostatnia edycja:
witam chce sie pochwalis nowa dieta od wczoraj schudlam 2kg a praktycznie caly czas jem, ze wzgledu na to ze karmie piersia ja jem praktycznie tylko miesko i ryby mniej nabialu, jestem na tej diecie od wczoraj,


uważam ze to bardzo dobra dieta:-) dziękuje że ją wstawiłaś
zaczynam od dzis- startuje z wagą 72 kg:szok::szok::szok::szok::szok:

poniewaz jużnie karmie niestety:-( zastanawiałam sie nad kopenhaską (wiem że to głupie) ale dla mnie to stanowczo za mało jedzenia- jest po prostu niebezpieczna, szczególnie w taki upał

aniołek - mam nadzieje ze nam pomoże ta dieta
a ty ile ważysz???
 
zuziunia kopenhadzka odradzam bylam na niej po pierwszej ciazy i wyladowalam w szpitalu co prawda schudlam 4kg ale pod kroplowka w szpitalu przytylam 6:baffled:

wstyd sie przyznac po ciazy zamiast chudnac ja tylam i dietke zaczelam z waga 75,9 a mam 159 cm normalnie wstyd dzis zaczynam trzeci dzien i...waze 72,9kg woda odparowywuje i to widac tez po cm -4 w biodrach jestem mile zaskoczona ta dieta i naprawde polecam, tak jak pisalam walka z tluszczykiem zaczyna sie w II fazie i to juz wolniej idzie ale czytlam w necie ze dziewczyny w 3-4 miesiace gubily 20kg
 
a u mnie cos drgnelo bez diety:-):-) spadlo do 61 kg, i jak sie pomierzylam, to przez miesiac mamy: 9 cm mniej w biodrach, 10 w brzuchu, tylko cycki constans, a to wszystko przy normalnym odzywianiu, tylko cwiczenia dwa razy dziennie, wsmarowywanie specyfikow oraz dluuuuugie spacery, a raczej szybkie marsze:-):-):-)
 
reklama
Do góry