reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Połóg

reklama
no ja tez nie przepadam za ogumieniem no ale cos uzywac trzeba, a z kumpelą ostatnio rozmawialam (bierze jakies tabletki) i mowi ze wszystko ja wku....a więc ja chyba jednak nie chce nic brac skoro sa tego takie efekty, a poza tym nie mam pamieci do tabletek
 
ja mam ustawiony stały budzik w telefonie typu "weź tabletkę weź tabletkę" :-D i nie da się zapomnieć, a jeśli są dobrze dopasowane tabsy to nie ma takich skutków, skoro kumpela ma takiego nerwa przez tabsy niech to powie lekarzowi to zmieni je na bardziej dopasowane np. z mniejszą ilością hormonów
 
Ja brałam pigułki z niewielką ilością hormonów, a i tak miały ogromny wpływ na mój nastrój. To zależy też od organizmu. My zrezygnowaliśmy z hormonów, lecimy na gumkach póki co ;-)
 
Kobitki, nie mam czasu z Hanulą czytać całego tematu, ona w dzień mi prawie nie sypia i chyba zęby idą, bo marudna jak nie wiem co. Ale to na inny rozdział... Czy któraś z Was tez jeszcze nie dostała @ po porodzie? Gdzieś czytałam, że to możliwe, więc się nie zamartwiam, ale chyba czas się do lekarza wybrać, bo odkąd skończyły się te połogowe upławy ani kropelki nie widziałam... A póki co się zabezpieczamy, więc kolejnego maluszka w drodze być nie powinno ;)
 
agabre ja nie dostałam jeszcze @, ponoć nawet i do pół roku może nie być a czytałam o przypadkach że i 2 lata kibitki nie miały (ja bym tam poprosiła :)) co wcale nie znaczy że nie ma płodności, taki psikus :)
 
agabre wiele z nas nie dostało jeszcze okresu. Jeśli karmisz to może to potrwać naprawdę długo, koleżanka karmiąca dostała okres po 9 miesiącach:)

Ja brałam wcześniej tabletki przez 6 lat, ale bardzo zmniejszyły moje libido. Nie wiązałam tego początkowo z tabletkami ale jak tylko odstawiłam wszystko się zmieniło. Teraz gin przepisał mi cerazette ale ni wykupiłam... i nie wiem czy wykupię. Gumek szczerze nienawidzę. Chyba wolę drugie dziecko:)
 
reklama
ja juz sama nie wiem czy to taki bardzo malo obfity okres czy to plamienie od tabletek ale boli bardziej niz na okre :baffled: tak karmie piersia tylko wiec mam teraz zdziwko spodziewalam sie pozniej, a tamponow gin powiedzial bym lepiej przez kilka okresow nie używała
dziwne mamusia, ja pytałam mojej gin to powiedziała, żeby przy pierwszym okresie tylko ni używać wiec teraz ju mogę...

mamusia może to faktycznie tylko plamienie bo jak czytałam po necie to dziewczyny w większości przypadków pisały że pierwszy okres po porodzie jest długi, obfity i bolesny (super już się nie mogę doczekać....), wiadomo że nie ma reguły ale dużo było takich wypowiedzi...
ja miałam pierwszy po 8,5 tygodnia od porodu,nic mnie nie bolało, i był taki bardzo standardowy, pewnie dlatego drugi dwa tygodnie później dostałam i był dość obfity i długo trwał, a od dzis mam trzeci okres po kolejnych 3 tygodniach..taki nieregularny, ze hej, nie wiedziałam jak liczyć te dni na kolejny okres przez ten pierwszy i szybko zaraz drugi, bo moja gin powiedziała, ze to może nie być drugi okres tylko oczyszczanie sie jeszcze macicy....
toteż dopiero od dziś zaczynam brać tabletki anty....chociaż zastanawiam się głęboko, bo jak narazie to do tej pory tylko raz nam się zdarzyło po porodzie w czwartek ostatnio...
 
Ostatnia edycja:
Do góry