reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pojedyncze Mamusie- Rozmowy Mam Jedynaków

Melduje z zyje! :zawstydzona/y:
I głupio mi bo sie nawet nie zdazyłam zadomowic a juz znikłam na kilka dni:( ale to tylko i wyłacznie z braku czasu. Postaram sie poprawic:) obiecuje... hehe
Ten tydz miałam goracy bo przyszła nowa lodówka i trzeba było oporzadzic wszystko plus małe porzadki w kuchni (juz hurtem załatwiłam kuchnie i mam spokuj przynajmniej do swiat) :-) Na net brakło czasu i siły. Dzis tez juz jestem padnieta bo byłam u mamy i lepiłysmy pierogi:) z 200 wyszło! Jeszcze musiałam miec oczy dookoła głowy bo moje dziecko do spokojnych nie nalezy i utrzymac go w jednym w miare bezpiecznym pomieszczeniu bez drzwi trudno. Wiec latałam za nim jak głupia zeby sobie krzywdy nie zrobił (najgorsze to niezabezpieczony kominek :szok: masakra :szok: jak sobie wyobraziłam jego raczke siegajaca do szyby a potem odklejajca sie skóre to az mi sie niedobrze zrobiło i nie mogłam smyka na sekunde z oczu spuscic).
Teraz juz zmykam i zycze miłych snow!
Odezwe sie jutro to poodpisuje na posty (mam sporo zaległosci):tak:

Pa!
 
reklama
witam znowu po przerwie trudno za Wami zdazyc, nie mam czasu na regularne pisanie, ale podczytalam dwie ostatnie strony i widze, ze tematyka swiateczna :-) oj ja tez czekam na swieta :-)

Zyta swieta w UK jak wszedzie, kazdy obchodzi po swojemu jak lubi, ale generalnie jest juz od dwoch tygodni szalenstwo ''Christmas party'' ktore organizuja miejsca pracy dla pracownikow, cala masa jarmarkow swiatecznych gdzie mozna kupic wyroby swiateczne i nie tylko, poczuc atmosfere i zapach swiat. Szkoly, koscioly i organizacje charytatywne organizuja wszelkiego rodzaju imprezy gdzie mozna nabyc roznosci i wspomoc biednych czy potrzebujacych czy poprostu pomoc zebrac pieniadze szkole do ktorej chodzi Twoje dziecko np. itp. generalnie panuje idea ''kochajnmy sie i dzielmy sie'' ;-). Szalenstwo zkupowe jak wszedzie, osobiscie w tym roku wszystkie zakupy robie on line i wiem od znajomych, ze tez w wiekszosci wypadkow wybieraja te forme, zamiast biegac w tloku po sklepach :-). w grudniu popularne tu sa party w gronie znajomych, sasiadow, przyjaciol gdzie serwowane jest m.in. grzane wino(mulled wine) i mince pie. Choinki w domach ubieramy dosyc wczesnie okolo 2 tygodnie przed swietami. Probowalam ubierac poxniej, ale atmosfera swiateczna sie udziela i ubieram tez wczesnie ku uciesze mojego dziecka zreszta;-). Osobiscie nie mam totalnie tradycyjnej wigilii tuataj ale jemy 24 grudnia wieczorem kolacje staram sie robic tradycyjne polskie potrawy (nie dzielimy sie oplatkiem) u nas w wiekszosci kosciolow odbywa sie pasterka, ale osobiscie tez nie bylam planujemy w tym roku isc gromadnie z sasiadami:-) w zeszlym roku bylismy w pierwszy dzien swiat u zaprzyjaxnionej rodziny na obiedzie i byl tradycyjny indyk nadziewany, brukselka, pieczone ziemniaki, pieczona pietrucha i marchew a na deser tradycyjny ''christmas pudding'', strzelalismy sobie z crackersow i siedzielismy przy stole w smiesznych koronach, bylo wesolo i swiatecznie. w tym roku idziemy w pierwszy dzien swiat na obiad do restauracji z przyjaciolmi i ich rodzinami (oj bedzie sie dzialo) a w drugi dzien swiat idziemy do teatru na swiateczne koledy. W drugi dzien swiat robimy party u nas :-) Osobiscie nie uwazam, ze nie ma tu atmosfery swiatecznej, ze tylko zakupy i zakupy, jest inaczej niz w Polsce, na pewno nie tak religijnie, ale tu swieta tez maja swoj urok, wszystko zalezy od tego pewnie jak sie je zorganizuje i z kim pewnie;-) ale generalnie jest milo i rodzinnie (pomio, ze rodziny tu nie mam oprocz M i Ali). Tak wiec moje swieta sa troche polskie troche angielskie i bardzo mi sie to podoba :-). Mam nadzieje, ze na same siweta popruszy chociaz troche sniegu, ale nie za duzo, bo niestety ten kraj z wieksza iloscia sniegu sobie nie radzi, ale to inna bajka;-) dobrej nocy dla Wszystkich:-)
 
W końcu zrobiło się tłoczniej :-)

Rox wracaj do nas nawet jak Ci się chce bejbika;-) PS. niezły numer wywinęłaś ostatnio :-p

Marcysia ja też jak mam chłopa w domu to nie przesiaduję na BB ;-)
A teraz mam więc będe na chwilę wpadać.

Różyczka ależ Ty masz czarne myśli :szok: Ale racja trzeba mieć oczy dookoła głowy

Iskierka to całkiem niezłe Święta Ci się zapowiadają.
U nas teraz też już święta kręcą się wokół zakupów i prezentów. Coraz mniej tej prawdziwej atmosfery :no:

Zmykam do obowiązków ;-)
 
iskierka55 pisze:
witam znowu po przerwie trudno za Wami zdazyc, nie mam czasu na regularne pisanie, ale podczytalam dwie ostatnie strony i widze, ze tematyka swiateczna
biggrin.gif
oj ja tez czekam na swieta
o wlasnie zapomnialo sie o nas;-):tak:Iskierka chyba nie doczytalam lub nie pisalas,masz meza Polaka czy...
dawno nie zagladalas tu do nas i musze przyznac,ze zapomnialam ja o tobie,ze w ogole z nami pisalas:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::-(popraw sie;-):-)
widze z twojego opisu,ze w uk jest przepieknie przed i wczasie swiat,az zazdroszcze bo tu to gdyby nie dekoracje wcale bym nie wiedziala,ze swieta...:-(a w Polsce to jak pisala Edysiek zgadzam sie z tym co napisala:tak:
zmykam do obiadu...u nas dzisiaj watrubka...:-p
potem sie odezwe....
Pozdrawiam wszystkie z osobna...:tak::-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Rox wracaj do nas nawet jak Ci się chce bejbika;-) PS. niezły numer wywinęłaś ostatnio :-p


chcieć nie znaczy móc :-) wiec spokojnie jestem mama jedynaka i tak pozostanie :-)

a co do numeru :-D no cóż...ja już tak mam :-D nic na to nie poradzę, że nawet w smutku do głowy wpadają mi szaleńcze pomysły i żarty :-) :evil:
 
o wlasnie zapomnialo sie o nas;-):tak:Iskierka chyba nie doczytalam lub nie pisalas,masz meza Polaka czy...
dawno nie zagladalas tu do nas i musze przyznac,ze zapomnialam ja o tobie,ze w ogole z nami pisalas:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::-(popraw sie;-):-)
widze z twojego opisu,ze w uk jest przepieknie przed i wczasie swiat,
nie mam meza wogole ;-) mam partnera i jest Polakiem :tak:nie obiecuje poprawy, ale bede sie starala czesciej pisac, doba dla mnie za krotka niestety:tak: Pamietam swieta w Polsce jako dziecko byly pelne tradycji, sniegu, pasterka cala rodzina razem u babci ach to byly czasy.. bezcenne wspomnienia :tak: Milej niedzieli dla Wszystkich :-)
 
andzia111 a dlaczego tak dlugo szla ta paczka?dobrze ze w koncu dotarla na wskazany adres;-)
:-p;-):tak::-)

a niepisałam ??? zamówiłam ,następnego dnia zapłaciłam i czekałam tydzień,dwa ,na meile nieodpowiadał,nieodbierał telefonów , minął wrzecień,pażdziernik w listopadzie sie wk.... i wytoczyłam mu spór , adekwatny komentarz wystawiłam . tydzień po wytoczeniu sporu koparka doszła . ale tyle nerwów co mi gościu napsół !!! a i nietylko mnie w bambuko chciał zrobić teraz ma ponad 100 negatywów !!!
 
reklama
Do góry