reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pojedyncze Mamusie- Rozmowy Mam Jedynaków

reklama
Widać lenistwo na całego, niema to jak dlugi wekend:tak:
Jaki fajny bobasek, i duzy chlopiec!
Mamuśka24 ja to nie rozumiem dlaczego u nas niema tych implantów, pare moich znajomych w UK je ma i bardzo sobie chwali,tez bym chciala...
Nie kazdy jedynak to samolub itd. Takie dzieci wg mnie szybciej sie uczą, maja mame i tate tylko dla siebie, czerpią 100% rodzicielskiej milości i wiele innych zalet. Ja moze, moze kiedys zdecyduje sie na drugie dziecko, niewiem moze po 40 hihi, bo nie wyobrazam sobie miec 2 na raz i na raz zajmowac sie i tyle samo czasu poswiecac itd. U mnie w domu bylo nas 3 i tak na dobra sprawe mama nie dala rady sie roztroic, zawsze ktores mialo zal, ze a teraz do mnie choc poczytaj, a teraz do mnie, i tak obskoczyc w nocy 3 łóżka z bajka, dotrzec do kazdego zanim zaśnie.. Napewno jest to możliwe i do wykonania, ale niewiem czy teraz by mi sie chcialo. Moj prawie 9 latek ma tyle spraw do obgadania wieczorem, te 20 min czytania, potem ew czyta dalej sam. No jakbym miala jeszcze do kolejnego leciec to niewiem czy by nie zasnelo, czy nie poczulo sie odrzucone..
Takze jak dla mnie to moze kiedys, kiedys drugie. Ale jesli juz to chcialabym zeby bylo sprawiedliwie, obydwoje zeby wychowyaly sie jak jedynacy.
U nas dzis słonko i jedziemy na wieś do znajomych, oj jak ja uwielbiam takie klimaty. Po ciuchu tutaj marzymy i taki postanowienei noworoczne mamy zeby w tym roku takze zaopatrzyc sie w dzialke i jakiś domeczek:-)
Fajnie pomarzyc co?? Ale co tam!
 
Ostatnia edycja:
cześc Monika co do implantów to tez dziwi mnie że wpolsce jeszcze ich nie ma, ja ogólnie uwazam je za najlepszy sposób antykoncepcji, nie musisz pamietac zeby wziaśc tabletke , a przy moim urwisie zawsze zapominałam wiec to dośc wygodna sprawa.
co do samolubów ja też myślę że jedynak nie musi być od razu samolubem ale ma prawo czyms się nie podzielić z innymi, każde dziecko nie zależnie od trego czy ma rodzenstwo czy nie ,chce czuc ,że posiada coś tylko swojego .
PS: dzieki za podsunięcie dodatkowych argumentów, na pewno wykorzystam w rozmowie z moim M.
pozdr
Monia skąd jestes dokładnie ,bo ja też z lubelszczyzny
 
Witam! U mnie kompletny brak czasu :eek:
W piątek byliśmy u znajomych, a wczoraj był mój brat z żoną i moim 2,5 letnim chrześniakiem.

Fanta zdrówka

Anula słodki synek, wszystkiego naj na te pół roczku :-)

Mamuśka 24 jak dla mnie to czy jedynak będzie samolubem zależy w głównej mierze od rodziców i sposobu wychowania. Jak dla mnie dziecko, które ma kilkoro rodzeństwa równie dobrze może zostać samolubem.

Monika-ka widzę, że mamy podobne podejście do sprawy ;-) Ja tez chcę dać jak najwięcej córci i nie chodzi mi tu o rzeczy materialne tylko o całą mnie. I nawet jakbym miała jeszcze kiedyś drugie, to tez będę miała dwoje jedynaków :tak:
To życzę oby marzenie w końcu się spełniło :tak:

Ja niedawno wstałam, ale rosół juz się gotuje. Jeszcze dzisiaj mamy spotkanie przedkomunijne dla rodziców.
 
Witajcie

Cieszę się że znalazłam ten wątek,mam nadzieję że mogę do was zaglądać i czasami coś naskrobać ;-)
Jestem mamą Alana który 1go stycznia skończył 5 lat.
Na chwilę obecną nie planujemy kolejnego dziecka,może za rok a może za dwa a może już wcale...
Sama mam dwóch braci i wiem jakie to świetne uczucie ale zastanawiam się także czy jeżeli mojego dziecko będzie miało być jedynakiem czy nie będę tego żałowała i czy syn nie będzie miał do mnie żalu?


Pozdrawiam was:)
 
Agnieszka.kk to czy syn nie będzie miał do Ciebie żalu nie wiadomo. Niestety ale musimy podejmować pewne decyzje za nasze dzieci, które mają wpływ na ich całe życie, jest tak z wychowaniem w danej wierze, zgodnie z naszymi przekonaniami, czy nawet w wyborze szkoły. Takie jest życie. Ważne żebyś Ty uważała, że robisz wszystko żeby Twoje dziecko było szczęśliwe i chcesz dla niego jak najlepiej.
Ja sama się nad tym zastanawiałam. Ostatnio po prostu zapytałam córkę czy chciałaby rodzeństwo, bo już jest na tyle duża że rozumie wiele rzeczy. I odpowiedziała mi, że nie chce mieć rodzeństwa ;-)
 
hejo powekendowo:)

Wczoraj iałam gości na obiedzie.moja psiapsiółka z rodziną wpadła na spóżnionego mikołaja . przez 3 godziny trójka brzdąców doprowadziła moje apartamenty;-)do ruiny ,krzyki ,płacz ,piski -ech to nie na moje nerwy . takie wizyty utwierdzają mnie w przekonaniu że Oskar pozostanie jedynakiem,
dziś błogi spokój ale sprzatałam jak szalona od rana to pobojowisko bo mieliśmy dziś kolende. Oskarek mój był grzeczniutki (jak zawsze ) pokazywał kaznodziei zabawki i ładnie sie przeżegnał .
potem dorwał kropidełko i szalał wyganiając djabła ze wszystkich kontów. kurka siedział u nas księżulek 20 minut ,kawki sie napił ciacho zjadł i poszedł ...zasiedział sie chłopina.

ide teraz nadrabiać bo trochu naskrobałyście.

witam nowe mamuśki :tak:
 
WRACAM !!!!

ale pisać będę tylko popołudniami ale będę

co u mnie - w wielkim skrócie

życie osobiste pokręcone jak dawniej

Boo ostatnio mi się pochorował poważnie ... mamy 2 zapalenie układu moczowego w ciagu miesiąca
jakieś nieprawidłowości w obrazie usg nerek ( ale lekarze JESZCZE nic nie chcą powiedzieć )
do tego ma cofające się jąderko


a ja aktuanie sama mam zapalenie pęcherza i cewki moczowej

wesoło nie ?

 
reklama
rox zdrowka



u nas dzis snieg, ponizej widok z mojego okna, zkoda ze mala nie moze isc na dwor- ospa, ale juz strupki na szczescie


URL=http://imageshack.us/photo/my-images/846/niegu.jpg/]
niegu.jpg
[/URL]
Uploaded with ImageShack.us
 
Do góry