reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

Asiorek 3mamy kciuki z Fifikiem!!!;)

Koronka,moj tez tak mocno glowke wygina jak spi ;p i my tez niestety walczymy z zoltaczka.Poziom 13.7 byl w piatek,ale na buzce ani ciele az tak tego zazolcenia nie widac.Znajoma pediatra twoerdzi ze to moze byc zoltaczka karmiacych piersia a ta utrzymuje sie nawet do 6 tygodnia.Dzisiaj Maz wyniosl do smieci wielka reklamowke pieluch ze slowami ze to tylko z ostatnich 20 godzin!w nocy zmienialam mu pieluche 8 razy bo tyle sie zalatwial wiec mysle ze nawet jesli ma te zoltaczke to jakos ona mu nie przeszkadza funkcjonowac bo i jedzenie i wyproznianie na poziomie hard ;p wiec jesli i Twoja je dobrze z piersi to nawet bym nie dawala mm.Ja bardzo walcze zeby nie karmic mm,poki co sie udaje,zobaczymy jak dlugo ;)
 
reklama
Malinka, mi wreszcie po 5 tygodniach zaczynają się goić a pomogły mi muszle laktacyjne. Wkłada się je do stanika między karmieniami i sutki sobie odpoczywają, stanik ich nie podrażnia, mogą sobie oddychać. Od razu po jednym dniu widziałam różnicę. Poza tym te muszle zbierają mleko, które można zlewać do butelki :)
Nunka, do pupy dobry jest Babydream z Rossmana.
 
Asiorreek daj znać jak u Ciebie, jakby co to kciuki dalej zaciśnięte.
Czoperka nie słyszałam o tych wkładkach, mi pomogło pryskanie octaniseptem, ale ja już miałam stan zapalny. Teraz nareszcie karmimy się bez bólu i nakładek (jedynie w nocy stosuje nakładkę na jednej piersi bo mała rzadziej je a jedna z piersi jak się napełni to mała brodawki nie może złapać i musi być nakładka, mogłabym odciągać trochę przed karmieniem ale w nocy każda dodatkowa minuta snu na wagę złota)
Dzisiaj mój skarbuś cały czas śpi, nareszcie moja dieta bez mleczna zaczęła działać małej zeszła wysypka, skończyło się stękanie i jęczenie, kupki dalej lekko ze śluzem, ale nie ma go tyle co na początku, a i ulewanie też jest rzadsze.
A do pupy alantan również polecam i zapobiegawczo przy każdej zmianie pieluszki lepiej na stałe coś stosować, ja stosuję sudocrem.
 
Ja do tej pory stosowalam jedynie zasypke Altek czy jakos tak.Teraz odkad ma odparzenje to tormentiol ale widze ze w skladzie jest cynk wiec bedzie wysuszal :/ dobrze ze rodzina medykow to chrzestna poratuje mnie jakas mascia specjalnie na recepte robiona dla noworodkow w szpitalu.A do trgo czasu polecala zwykla oliwke,wiec sprobujemy.

Inzagata skad wiedzialas zeby diete bezmleczna stosowac?moj maly tez jeczy i steka jak chce sie zalatwic ;( i nie wiem od czego to.Myslalam ze moze od tego odparzenia ale pewnosci nie ma a pije dosc duzo bawarki wiec moze to tez od mleka?
 
reklama
Asiorek - powodzenia!

My stosujemy Linomag, Alantan i Sudocrem doraźnie. W razie odparzenia Tormentiol doraźnie.

Ja miałam dietę bez mleczną a młody i tak stękał i tak się prężył jak robił kupę. A w szpitalu jadłam jogurty naturalne i nic mu nie było. Mnie się zdaje, że to jelitka niedojrzałe tym bardziej, że to wcześniak. Niedługo na pewno się poprawi :)
 
Do góry