reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy czerwcówek

ja również wkładam poduszkę między nogi, ale biodra nawalają mi mimo to.. jak śpię na lewym to mnie budzi ból lewego, jak na prawym to budzi ból prawego i tak przekręcam się całą noc.. jak mamy nie być rozlazłe przy takim spaniu? ja też mam sporą rzecz do napisania, a z dnia na dzień to odkładam, bo zawsze mi się wydaje, że w tej chwili nie wymyślę nic sensownego :/

i matko jedyna, zrobiłam głupotę wczoraj, jak nie wiem.. wyciągnęłam wreszcie eMa na pierwsze większe zakupy wyprawkowe.. kupiliśmy matrac kokosowo-gryczany, trochę rzeczy do szpitala, ze 3 pajacyki i kombinezon, proszki do prania (niech będzie ta Lovela - mam wrażenie, że im dalej tym bardziej wisi mi, co kupuję - jakoś tak dość mam już opinii na każdy temat - z każdej strony innych i nie wiadomo kogo słuchać :/) no i komplet kołdra i poduszka i kuźwa fak! w tym całym galimatiasie macania kołderek, która miększa itd. nie popatrzyłam na rozmiar kołdry! i kupiłam 135x100 a mamy łóżeczko 120x60 ! generalnie niby nie tragedia - można dłuższą kołdrę zawinąć pod brzegi materaca - przynajmniej mała nie rozkopie kołdry, ale teraz patrzę, że wszystkie komplety pościeli 135x100 na allegro są w komplecie z ochraniaczami na łóżeczka 140x70, a kupienie osobno pościeli i ochraniacza nie jest możliwe w obrębie jednej firmy (przynajmniej tych które mi się podobają - jeszcze nie zdecydowałam)... no i oczywiście z tych wielkich toreb musiał nam gdzieś wypaść paragon, bo przeszukałam wszystko i nie ma, więc najprawdopodobniej wymienić mi się nie uda.. co za banał....
stwierdzam, że muszę się powoli rozkręcać z tymi zakupami, bo jak kupuję wszystko na raz to widzę, że głupoty robię, jak nie wiem... :/
 
reklama
Powiem Wam ze mi tez sie coraz gorzej śpi.Mimo ze wkładam poduszkę miedzy nogi to i tak nie jest wygodnie.No ale coz.
Kaliiia zdarzają sie takie błędy,nic nie poradzisz.A tak jak mówisz mozesz zawsze podwinać kołderkę i będzie OK,a do tego na dłużej Ci wystarczy.
Ale powiem Ci ze ja znacznie bardziej wole rozłożyć zakupy na raty,wtedy jakoś łatwiej mi do tego podejść i bardziej sie do tego przykładam :)
 
kaliiia ja celowo kupilam te dużą kolderke a mam male łóżeczko. Nie widze w tym problemu. A poscieli i ochraniaczy poszukaj na tych stronach gdzie szyja na zamowienie. Ceny nie sa duzo wyzsze jak dobrze poszukasz a ja zamowilam ochranoacz do malego a posciel do dużego lozeczka;) a i wzory sa duzo ciekawsze wg mnie a nie takoe kolorowiaste;)))
Malinka ja tez wolałam na raty kupowwc bo wtedy sie skupilam na konkretnej rzeczy, ktora chcialam kupic i wydaje mi sie, ze nie nakupilam przez to zbednych rzeczy. Ale to soe okaze dopiero; )
 
hej .. witam po swietach.. matko ile sniegu w gorach bylo no jak w boze narodzenie.. poczytam was jutro albo moze dzis wieczorem.. wizyta u gina zaliczona i wiecie ten moj mlody lezy sobie spokojnie w poprzek brzuszka i zastanawiam sie czy jeszcze sie obruci.. gin w sumie nic mi nie odpowiedzial na ten temat.. to juz 30 tydzien jakby niebylo.. u mnie wyprawki jeszcze zero... moze kiedys kolo polowy maja nas natchnie...
 
Ja zamówiłam swój ochraniacz na zamówienie i nie jest kolorowy cały szary i gładki. A pościel też mam tą większą A łóżeczko małe to żaden problem A nawet zaletą na dłużej starczy nie martw się Kalia na zapas bo nie masz czym doprawdy ;)
 
i matko jedyna, zrobiłam głupotę wczoraj, jak nie wiem.. wyciągnęłam wreszcie eMa na pierwsze większe zakupy wyprawkowe.. kupiliśmy matrac kokosowo-gryczany, trochę rzeczy do szpitala, ze 3 pajacyki i kombinezon, proszki do prania (niech będzie ta Lovela - mam wrażenie, że im dalej tym bardziej wisi mi, co kupuję - jakoś tak dość mam już opinii na każdy temat - z każdej strony innych i nie wiadomo kogo słuchać :/) no i komplet kołdra i poduszka i kuźwa fak! w tym całym galimatiasie macania kołderek, która miększa itd. nie popatrzyłam na rozmiar kołdry! i kupiłam 135x100 a mamy łóżeczko 120x60 ! generalnie niby nie tragedia - można dłuższą kołdrę zawinąć pod brzegi materaca - przynajmniej mała nie rozkopie kołdry, ale teraz patrzę, że wszystkie komplety pościeli 135x100 na allegro są w komplecie z ochraniaczami na łóżeczka 140x70, a kupienie osobno pościeli i ochraniacza nie jest możliwe w obrębie jednej firmy (przynajmniej tych które mi się podobają - jeszcze nie zdecydowałam)... no i oczywiście z tych wielkich toreb musiał nam gdzieś wypaść paragon, bo przeszukałam wszystko i nie ma, więc najprawdopodobniej wymienić mi się nie uda.. co za banał....
stwierdzam, że muszę się powoli rozkręcać z tymi zakupami, bo jak kupuję wszystko na raz to widzę, że głupoty robię, jak nie wiem... :/

Ło matko olej to i zostaw większą albo kup drugą i już:-)

hej .. witam po swietach.. matko ile sniegu w gorach bylo no jak w boze narodzenie.. poczytam was jutro albo moze dzis wieczorem.. wizyta u gina zaliczona i wiecie ten moj mlody lezy sobie spokojnie w poprzek brzuszka i zastanawiam sie czy jeszcze sie obruci.. gin w sumie nic mi nie odpowiedzial na ten temat.. to juz 30 tydzien jakby niebylo.. u mnie wyprawki jeszcze zero... moze kiedys kolo polowy maja nas natchnie...

Ja też do ostatniego dnia będę jeszcze kupowała rzeczy.
A jeśli chodzi o zmianę pozycji to ponoć do 36 tygodnia dziecko ma czas.
 
karina i ginger o widzicie! no to może nie wyszło tak źle.. zadzwoniłam do firmy Remi z allegro i okazało się, że jeśli im ładnie opiszę co i jak to uszyją mi mix zestaw.. więc w sumie nie taka tragedia.. no ale.. tak czy inaczej nauczka na przyszłość, żeby spokojniej robić zakupy (i trzymać paragony w razie czego).. szkoda wywalać kasę dwa razy, a w sumie w ferworze wybierania łatwo przeoczyć jakieś istotne kwestie techniczne :tak:
 
Ja też mam większą kołderkę niż materac łóżeczka ale mało kiedy synek z niej korzystał, ochraniacze miałam założone i szybko je zdjęłam bo nie widziałam co się dzieje jak spał a wolę jednak mieć "oko" na dziecko np w nocy jak śpi. Tym razem tylko będzie materac, kocyk i rożek, ochraniaczy nawet chyba nie założę.
 
wiesz z posciela to nie ma tak zle. ja mam po 1 ale raczej bede kupowac nowa wieksza bo w tej strasznie sie odkkrywa a u mamy jest wieksza i tam nigdy problemu nie bylo. teraz bedzie lato to nawet kocyk ci starczy przykryc czy rozek a pozniej bedzie juz wiekszy i nie bedziesz miec problemu z pilnowaniem w zimie czy oby na pewno jest przykryty.. z teoskiem kilka razy w nocy wstawalam go przykrywac..
 
reklama
Witka :)

Ja mam trzy kołdry - dwie małe i jedną większą. Przypuszczalnie jak młody był większy to zakupiłam już do większego łóżka ale nie jest typowa 200 x 90 tylko mniejsza. I tak zapewne dzieciaki pod kocykami będę spać albo pieluchami. Przez te pierwsze miesiące w lecie.

Co do łóżeczek to dla mnie zawsze turystyczne będzie lepsze. Żadne ochraniacze niepotrzebne, bo miękkie boki ma. Widać dzidzię przez tą siatkę. Może swobodnie stawać a i wychodzić w późniejszym wieku bokiem. Jedyne co to dokupuję materacyk osobno bo na dłuższą metę takie turystyczne jest niewygodne bo jak sama nazwa wskazuje ma służyć na wyjeździe czyli nie za długo. Ale jak się włoży materacyk to jest pico bello :) A na wyjazd można materaca nie brać i korzystać z tego co jest w wyposażeniu. Łatwo się składa i można zabrać ze sobą. Poza tym jest lżejsze i łatwiej je przestawiać.

Ja wyprawki też nie mam - dla siebie do szpitala nie mam dosłownie NIC. Ani koszuli ani podkładów, wkładek, nawet nie mam jeszcze stanika do karmienia. Jedyne co to mam ciuszki dla dziecka, fotelik, pieluchy tetrowe, flanelowe, butelki, smoczki, podgrzewacz (szwagierka ostatnio mi przywiozła).

W poprzedniej ciąży wszystko kupowałam dopiero na miesiąc przed terminem. Teraz się trochę stresuję no ale teraz w kwietniu a najpóźniej w maju nadrobię braki :)
 
Do góry