reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pielęgnacja maluszków

ja slyszalam,ze te Leko nie najlepiej sie sprawdzaja i nie ma jak spirytus i patyczki owiniete gazikiem. tylko tak mozna dotrzec naprawde gleboko i skuteczne wysuszyc kikut. u nas bardzo szybko odpadl i nic sie nie paskudzilo...No ale jak kto woli. nam tak polecili robic w szpitalu i okazalo sie skuteczne.
pozdrowionka
ja używałam tylko Leko i odpadł 8 dobie wiec nie ma na to regóły to zalezy od tego jak wysycha
ale jak była położna to też mówiła,że najlepiej patyczkiem ze spirytusem,ale u nas akurat przy niej odpał nasz po Leko
 
reklama
u nas kikut nadal się trzyma, przemywał 2-3 razy dziennie LEKO, połozna mówi ze nawet do 5tyg moze się trzymać potem chirurgicznie go usuną.

U mnie tez sie trzyma staram sie przemywac co zmianę pieluszki ,ale połozna i lekarka stwierdziły ,że jest bardzo krótko obcięty i z kikuta zrobił się korek ,więc cięzko bedzie żeby sam odpadł:-(.Na razie sama mam go osuszać a potem zobaczymy ,ale mam go juz wyżej dziurek w nosie:tak:
 
Mam pytanie do MAM CHŁOPCÓW: czy wasi mali faceci tez się tak zasikują bokiem? Mojego Antka muszę przebierać x razy dziennie bo co położę go na boczku to od razu zalany - nie wiem czy pieluchę żle zakładam czy coś trzeba z siusiakiem "poukładać" - macie tak? A może jest na to jakiś sposób? Używamy pampersów 2:eek::eek::eek::eek:

u nas dokladnie to samo- ze 2 strony temu o to samo pytalam:)
 
ja nie miałam takiego problemu , też używamy pampersów tych z tą streczem przy zapięciach, sisiaczek zawsze na płasko na "dzwoneczkach" leży :-) hehe staram się zawsze tak zapiąć pieluszkę , żeby przylegała do ciałka :-) a może za dużych lub za małych pieluszeczek używacie??
 
A jak Wam odpadł kikut, to maluszek miał strupka na pępku? Mojemu już odpadł kikut, ale ma małego strupka. Przemywam to spirytusem i schodzi, po czym znowu się pojawia. Wprawdzie jest coraz mniejszy, ale jest i nie wiem, czy to normalne.
 
reklama
Do góry