reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

No u nas kikut jeszcze nieodpadl:confused2: Oczywiscie tez pod zadnym pozorem nie wolno go tutaj niczym smarowac....:eek: Ja juz ich sluchac nie bede i robie po swojemu( czyli po waszemu:-))
 
reklama
Ja przsmarowałam kikutek moze ze dwa razy i tez w 7 dniu odpadł wiec moze to nie ma takiej potrzeby.Wszystko sie ładnie wygoiło i jest cacy.I kąpie mała co 2 dni bo jakos nie lubi wody i nie chec jej stresowac moze jeszcze polubi:tak:
 
U mnie z pepuszkiem nie bylo zadnego problemu.Odpadl 6 dnia,czyli drugiego w domu bo na 4 dzien wyszlam ze szpitala.Niczym go nie przecieralam,bo tego samego dnia co wyszlam ze szpitala i nastepnego polozna byla i ona sie tym zajela.Pozniej tylko po kapieli przecieralam paleczka zwilzona w soli fizjologicznej,bo leciutko krwawil.
 
ja czysciłam pępuszek tylko wodą, przy czym starałam sie go za bardzo nie moczyc podczas kąpieli (kąpiemy codziennie) i odpadł 15go dnia ale 2 dni później juz był zupełnie zagojony i teraz tylko kontroluje przy kąpieli czy wszystko ok.

krosteczki też Julcia ma malutkie na czółku i kilka na policzkach, jednak najdalej po 2 dniach znikają.

Czy uczulenie może być na buzi czy raczej na pupie się pojawia??
 
tak czytam was jak piszecie o tych pepkowych kikutkach i mi wychodzi na to ze nie ma znaczenia jednak czy sie przemywa spirytusikiem czy nie:tak:my niczym nie smarowalismy,niespecjalnie uwazalismy podczas kapieli i ladnie sie zagoilo i odpadl kikutek po 7 dniach:tak::laugh2:
 
Moja mala ma jakies krosteczki na czole...wczoraj bylo ich troszeczke a dzisiaj zauwazylam,ze robi sie ich coraz wiecej.Na to pomaga krochmal tak?? Ale mam ja wykapac cala czy tylko buzke przemywac?
No i ciagle mam ten problem z katarem.Chociaz to chyba nie katar tylko po prostu zapchany nosek.Uzywam sprayu,czekam az wycieknie,ale poprawy nie ma.Zaopatrzylam sie w gruszke,wlasnie ja wypazam i sprobuje moze gruszka cos zdzialam.Bo te swiderki z wacika tez nic nie pomogly,pare kozek wyciaglam,ale nadal slysze jak jej ''bulgocze'' w nosku.
 
reklama
Do góry