reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

reklama
Bylismy dzis z Polinka na ogledzinach z okazji skonczenia 9 miesiaca.
Sprawdzali co potrafi, a czego nie, jak sobie radzi ruchowo, jak reaguje na imie, muzyke, i inne tego typu.
No i standardowe- wazenie i mierzenie...

No i troszke sie smuce, bo:
- w ciagu ostatnich 2 miesiecy Polcia przybrala tylko 360 gram:-( Na piersi pieknie przybierala, wszystko bylo w normie, a teraz nagle okazuje sie , ze jest gorzej. Nie jest zle - bo z nad 50 centyla spadlysmy troszeczke pod - no ale mimo wszystko sie dziwie, bo przeciez je wiecej i bardziej zapychajace:confused:
- Polci glowka jest jakas taka duza. Urodzila sie z obwodem 37 cm (to duzo, ale u dzieciaczkow sie zdarza, wiem ze Wronki chyba Weroniczka tez tyle miala), a teraz ma az 47 cm. Co prawda powiedziano mi, ze wszystko jest w normie, ale tutaj na siatce centylowej jestesmy az na 99 centylu. Przestaje mnie dziwic, ze na zime czape musialam Poli kupic z przedzialu 1-3 lata :eek::eek:

Jak jest z Waszymi maluchami i ich wymiarami glowek?

Katik- u nas było to samo :-) Kuba urodził się z obwodem 37 cm a jak miał 9 miesięcy i 2 tygodnie (czyli prawie tyle co Polinka) to miał obwód 47 cm :-D i wszytsko jest i było OK, taka jego uroda (dane sprawdziłam w książeczce zdrowia).

Bartuś urodził się z główką 35 cm, jak miał 7,5 miesiąca to główka miała 43 cm, więc też nie mało.

Wagowo- my się tak z B. bujamy- raz przybiera jak smok, a raz prawie wcale... licho wie dlaczego... generalnie duży jest i zdrowy. Mam nadzieję, że u Poli to też kwestia tego, że np więcej się rusza.
 
dziewczyny ja tez mam problem z Olenka... od paru dni mala ma czerwony policzek...wiem ze to nie zadna alergia bo mala nic nie je poz atym czym jest karmiona sonda, ale to je od 3miesiecy wiec nie sadze zeby byla to wina tej odzywki...nie zmienilam kremu,proszku,plynu ani niczego co mogloby moim zdaniem miec wplyw na policzek...fakt ze na tym policzku mala ma zaklejony plasterek od sondy ale policzek ma czerwony caly a plasterek na policzku ma tylko okolo1cm no i jego tez uzywam od 3miesiecy...temperatury ani zadnej wysypki mala nie ma, czerwony policzek to jedyna podpadajaca rzecz wiec nie jestem jakos spanikowana ale troche mnie to martwi...
 
Kuba na suchy zazwyczaj dostaje Drosetux ten jest od 6 r. .ż., a na wilgotny Herbapect- ten jest od 3 r. ż.
Ja nie podaję syropu na własną rękę, bo wychodzę z założenia, że jest to lekarstwo i człapie do lekarza z pytaniem co podać i w jakiej ilości.
 
my na gardełko mamy mucosolvan w kropelkach do inhalacji działą expresowo ale tak jak powiedziała aniez najlepiej skonsultować się z lekarzem !

katik u nas obwód główki to 43 a jesteśmy o miesiąc młodsze więc nie przejmuj się a co do wagi to moja pediatra powiedziała że dzieci do pół roku przybierają b.szybko a potem powolutku więc spokojnie nie denerwuj się

marta a może jakaś meszka ugryzłą Oleńkę ? albo uderzyła się zabawką?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry