reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

reklama
Gosia zrob tak jak pisze franekkimono. nie wiem jak mozna zdiagnozowac salmonelle na oko...objawy objawami ale tak naprawde to moze byc cos innego...
Zrob smykowi badania w laboratorium, jak sie okaze ze to nie salmonella to moze bedzie trzeba antybiotyk zmienic a w tych kuracjach czas jest bardzo wazny.
wiem cos o tym bo u malej walczylismy z gronkowcem i klebsiella...nie mysl poki co o szpitalu, zrob jak najszybciej badania i z wynikami pojdz do lekarza.
Zobaczysz, wszystko bedzie dobrze
 
dziewczyny właśnie wrócliśmy od lekarza. Mati ma salmonellę! dziadostwo sie przypałętało! Dostał antybiotyk.Biedulek mój już się tak męczy! byliśmy u naszego prywatnego lekarza i niby mu ufam i zakładam, że wie co mówi. Siedzęjednak teraz i myślę, że nie kazał mi robić żadnych badań, a tak na oko, to nie wiem. Jestem załamana, święta idą a ja niewiadomo czy w szpitalu nie wyląduję!
Zrób jak Franek doradza. Duuużo zdrówka dla Matiego!!
 
dziewczyny wielkie dzięki. Dzwoniłam dziś do mojej lekarki w ośrodku i powiedziała w sumie tak jak ten lekarz u którego byliśmy wczoraj, że po antybiotyku wynik nie bedzie prawidłowy, takze czekamy. Wybierze antybiotyk i pojdziemy na badanie.
 
nie będę tak panikowała, dziecko ma rozwolnienie 6 dzień, dlatego myślę, że żyłki mu pękły w odbytnicy( to nie była kupa z krwią!!) wtedy na pewno bym juz panikowała, i pewnie jeszcze dzis na pogotowie pojechała! Teściowa mnie uspokaja, że tak sie własnie mogło stać, poczekam i cały czas go obserwuje!

dziewczyny właśnie wrócliśmy od lekarza. Mati ma salmonellę! dziadostwo sie przypałętało! Dostał antybiotyk.Biedulek mój już się tak męczy! byliśmy u naszego prywatnego lekarza i niby mu ufam i zakładam, że wie co mówi. Siedzęjednak teraz i myślę, że nie kazał mi robić żadnych badań, a tak na oko, to nie wiem. Jestem załamana, święta idą a ja niewiadomo czy w szpitalu nie wyląduję!

Na oko... eh... przy 6 dniowym rozwolnieniu to lepiej weź skierowanie (lepiej je mieć) i jakby co to śmigaj do Korczaka. Antybiotyk wymiecie wszystko, to też nie dobrze, bo 'dobre' bakterie też, dawaj Dicoflor30.

Kuba też najpierw na palcach, Barteq też tak robi, świadczy to o tym, że dziecko jeszcze nie jest gotowe do chodzenia.
 
dziewczyny dzięki za rady. Jak na tą chwilę musimy wybrać ten antybiotyk, który nam zapisano. Konsultowałam sie jeszcze z jedna lekarka i ona twierdzi, że musimy go wybrac, dopiero dobe po odstawieniu mozna zrobic badania. Czyli wypada w dzien wigilii.
Aniez, musze wybrać ten antybiotyk pomimo złego, które oczywiście moze wyrządzić, ale dziecko juz było w takim stanie ze wybraliśmy gorsze zło, inaczej by sie odwodnił!! Jeszcze ta krew na pieluszce, za kazdym razem jak otwieram pieluszke to mnie zapiera!!
Poza tym dziś w nocy znowu mi gorączkował, ja sie wykoncze. Nic mnie te swieta nie ciesza!
 
Gosia- nie wiem, jak postępuje Wasza pediatra, ale u nas w przypadkach 'niepewnych' dostajemy od razu skierowanie do szpitala, żebyśmy mieli w domu, jakby co (raz się niestety przydało, jak starszy miał anginę). Antybiotyk musisz wybrać do końca, ale dawaj dicoflor30 (albo inna osłonę) i 3mam kciuki, żeby wszystko minęło!
 
Aniez ja daję wręcz dicoflor 60, teoretycznie dla dorosłych, ale pediatra mi powiedział, że mam małemu dawać. Skierowania do szpitala nie mamy, będę sie martwiła jak będzie potrzeba! mam znajomą na pediatrii na Kamieńskiego, więc nie omieszkam wykorzystać.
 
Bylismy dzis z Polinka na ogledzinach z okazji skonczenia 9 miesiaca.
Sprawdzali co potrafi, a czego nie, jak sobie radzi ruchowo, jak reaguje na imie, muzyke, i inne tego typu.
No i standardowe- wazenie i mierzenie...

No i troszke sie smuce, bo:
- w ciagu ostatnich 2 miesiecy Polcia przybrala tylko 360 gram:-( Na piersi pieknie przybierala, wszystko bylo w normie, a teraz nagle okazuje sie , ze jest gorzej. Nie jest zle - bo z nad 50 centyla spadlysmy troszeczke pod - no ale mimo wszystko sie dziwie, bo przeciez je wiecej i bardziej zapychajace:confused:
- Polci glowka jest jakas taka duza. Urodzila sie z obwodem 37 cm (to duzo, ale u dzieciaczkow sie zdarza, wiem ze Wronki chyba Weroniczka tez tyle miala), a teraz ma az 47 cm. Co prawda powiedziano mi, ze wszystko jest w normie, ale tutaj na siatce centylowej jestesmy az na 99 centylu. Przestaje mnie dziwic, ze na zime czape musialam Poli kupic z przedzialu 1-3 lata :eek::eek:

Jak jest z Waszymi maluchami i ich wymiarami glowek?
 
reklama
u nas Olka urodzila sie z glowka 33cm bodajze teraz ma 8,5miesiaca i ma jakies 42 do 44...i nasza pani neurolog powiedziala ze jest ok, dobrze ze glowka rosnie, bo to znaczy ze i mozg rosnie...dlatego wydaje mi sie ze 10cm w ciagu 9 miesiecy to nie jest chyba jakis straszny wynik...chyba ze sie myle...pediatra mowil Ci cos na temat tego wyniku czy po prostu martwisz sie sama z siebie?
ja malej kontroluje rozmiar glowki i co 3miesiace z racji zapalenia opon robie jej usg w obawie przed wodoglowiem pozapalnym
 
Do góry