reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Trzymamy kciuki za serduszko ✊✊✊ Dlatego chyba jednak lepiej od razu pojechac na wizyte serduszkowa. U mnie bylo widac jak bije, ale da odmiany ten krwiak. Nie wiem jak sie zachowac bo dla mnie oszczedny tryb zycia to 6 km zamiast 15stu, ok zero seksu i podnoszenia corki i mycia okien XD a sport? a basen? Dla mnie to relaks a nie wysilek fizyczny. Ja potrafie pol rony ekogroszku zrzucic do piwnicy w pol godziny XD no to juz jest wysilek. Co oznacza ten enigmatyczny zwiazek frazeologiczny "oszczedny tryb zycia" XD mam lezec? Bylam dzis na zakupach i cale kilometry sie glowilam XD czy wolno mi isc jeszcze do riservd czy to zbyt forsowne...
Dziekuje, ja byłam na wcześniejszych wizytach bo beta przyrastała bardxo malo od początku i lekarz sie bal czy ciqza jest wgl w macicy, później byłam niby juz na wizycie serduszkowej ale byl tylko pusty maly pęcherzyk 6.4mm, na kolejnej wizycie tydzien pozniej znowu czekaliśmy na serduszko a tam dopiero ciałko żółtkowe, i dopiero teraz pojawil się zarodek kolejny tydzień później, i dalej nie ma serca.
 
reklama
Hej dziewczynki długo się nie odzywałam.. Ale pierwsza połowa dnia okej a druga 🥴brak aptetu ścisk w żołądku.. Serduszko bije wszystko z maluszkiem w porządku. Ale ostatnio naszła mnie myśl bo 4 dni po spodziewanej miesiączce wyszła dość wysoka beta 2650 z pierwszym maluszkiem miałam 633 też 4 dni po spodzewanej miesiącze. Jak myślicie czy jak miesiączka spóźniła mi się przełomie grudnia 5 dni (miesiączka miała być 27 grudnia wystąpiła 1 stycznia) czy owulacja mogła być wcześniej dlatego beta tak wysoka?
 

Załączniki

  • IMG_20210219_210731.jpg
    IMG_20210219_210731.jpg
    849,5 KB · Wyświetleń: 59
Hej dziewczynki długo się nie odzywałam.. Ale pierwsza połowa dnia okej a druga 🥴brak aptetu ścisk w żołądku.. Serduszko bije wszystko z maluszkiem w porządku. Ale ostatnio naszła mnie myśl bo 4 dni po spodziewanej miesiączce wyszła dość wysoka beta 2650 z pierwszym maluszkiem miałam 633 też 4 dni po spodzewanej miesiącze. Jak myślicie czy jak miesiączka spóźniła mi się przełomie grudnia 5 dni (miesiączka miała być 27 grudnia wystąpiła 1 stycznia) czy owulacja mogła być wcześniej dlatego beta tak wysoka?
Mogła być owulacja wcześniej. Z drugiej strony nie wiem, czy jak się wcześniej nie zagnieździ, to czy beta też nie zaczyna szybciej przyrastać 🤔
 
Dziekuje, ja byłam na wcześniejszych wizytach bo beta przyrastała bardxo malo od początku i lekarz sie bal czy ciqza jest wgl w macicy, później byłam niby juz na wizycie serduszkowej ale byl tylko pusty maly pęcherzyk 6.4mm, na kolejnej wizycie tydzien pozniej znowu czekaliśmy na serduszko a tam dopiero ciałko żółtkowe, i dopiero teraz pojawil się zarodek kolejny tydzień później, i dalej nie ma serca.
Może ciąża jest młodsza, stąd takie trochę opóźnienie? Lekarz coś mówił o takiej ewentualności?
Trzymam kciuki żeby następnym razem serduszko już było!
 
Dziwne, słyszałam że to bardzo obciążające badanie i nie powinno się robić częściej niż co pół roku :o

O kurde, zazdroszczę! Żeby wszystkie porody tak wyglądały to bym była spokojniejsza :D
Ja też tak słyszałam. Ale jak lekarz kazał zrobić to co mi pozostało? 😉
Aczkolwiek nie wiem czy teraz bym się zgodziła na drugie badanie w tak krótkim czasie. Chyba bym poprosiła o skierowanie do diabetologa lub sama bym znowu kontrolowała cukier.
 
Może ciąża jest młodsza, stąd takie trochę opóźnienie? Lekarz coś mówił o takiej ewentualności?
Trzymam kciuki żeby następnym razem serduszko już było!
Tak powiedział że ciąża może być młodsza, nie mialam monitorowanego cyklu 4 miesiace temu odstawiłam tabletki o nie wiem czy owulacja była w terminie i czy wgl byla w pierwszych miesiącach. Zaczęliśmy się starać w styczniu i od razu się udało. Byłam zaskoczona ale beta od początku przyrastała srednio o 48%, teraz już po 30% jest ogolnie bardzo niską jak na 7 tydzien 2 dni temu miałam 8 tys. Natomiast lekarz wspomnial ze te 4 dni sa decydujące. Mam lezec, czyli tak jak przez ostatnie 4 tyg i czekać na cud.
 
reklama
Według mnie najprawdopodobniej owu była wcześniej. Zresztą przyrost bety to indywidualna sprawa i w każdej ciąży może wyglądać trochę inaczej. Na pewno jest wszystko ok 😊
 
Do góry