reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Hej Dziewczyny, zapisałam się na test NIFTY, w końcu też ogarnęłam o co biega z tymi testami, bo byłam zapisana na dwa badania prenatalne i nie wiedziałam, czym one się różnią 😅 teraz ogarnęłam temat i okazało się, że jestem zapisana 2x na to samo, więc z jednego rezygnuję.
Nifty będę miała dopiero pod koniec marca, ale już trzymam kciuki 😁
 
reklama
Hej Dziewczyny, zapisałam się na test NIFTY, w końcu też ogarnęłam o co biega z tymi testami, bo byłam zapisana na dwa badania prenatalne i nie wiedziałam, czym one się różnią 😅 teraz ogarnęłam temat i okazało się, że jestem zapisana 2x na to samo, więc z jednego rezygnuję.
Nifty będę miała dopiero pod koniec marca, ale już trzymam kciuki 😁
Życzysz sobie poznać płeć na wyniku? Mnie chyba na tyle mocno korci, że będę chciała 😍
 
Hej Dziewczyny, zapisałam się na test NIFTY, w końcu też ogarnęłam o co biega z tymi testami, bo byłam zapisana na dwa badania prenatalne i nie wiedziałam, czym one się różnią 😅 teraz ogarnęłam temat i okazało się, że jestem zapisana 2x na to samo, więc z jednego rezygnuję.
Nifty będę miała dopiero pod koniec marca, ale już trzymam kciuki 😁
A w jakiej firmie się zapisałaś ?
 
Tak. Ciąża na usg kilka dni starsza ( chyba 6

Tak. Ciąża na usg kilka dni starsza ( chyba 6).
Jestem po badaniu USG. Widać pęcherzyk i zarodek z pulsującym sercem - jeszcze bez pomiaru tempa bo crl ma dopiero 0.26 cm co odpowiada 5 tydzień i 6 dzień ciąży. No i teraz się zastanawiam, bo taki wiek świadczy o tym że w dniu pomiaru bety 1 raz byłam w około 16 dpo (około 2 dni po spóźnionej miesiączce) i miałam betę 1582. Nie mieści się to w żadnych normach. Ktoś tak miał?
Mam jeszcze torbiel na jajniku (5.3x4.3x3.4cm) Podobno jest duża szansa, że się wchłonie. Kolejny stres.
 
Moim zdaniem wszystko jest ok. Implantacja ma miejsce między 6 i 12 dniem po owulacji. Wówczas zaczyna się tworzyć betahcg. Prawdopodobnie u Ciebie szybko doszło do implantacji dlatego beta kilka dni wcześniej zaczęła się produkować. Nie martw się. Myśl pozytywnie. Rośnij zdrowo [emoji4]
Jestem po badaniu USG. Widać pęcherzyk i zarodek z pulsującym sercem - jeszcze bez pomiaru tempa bo crl ma dopiero 0.26 cm co odpowiada 5 tydzień i 6 dzień ciąży. No i teraz się zastanawiam, bo taki wiek świadczy o tym że w dniu pomiaru bety 1 raz byłam w około 16 dpo (około 2 dni po spóźnionej miesiączce) i miałam betę 1582. Nie mieści się to w żadnych normach. Ktoś tak miał?
Mam jeszcze torbiel na jajniku (5.3x4.3x3.4cm) Podobno jest duża szansa, że się wchłonie. Kolejny stres.
 
Życzysz sobie poznać płeć na wyniku? Mnie chyba na tyle mocno korci, że będę chciała 😍
Pewnie, jak tylko da radę to ustalić to jak najbardziej! :-)
A w jakiej firmie się zapisałaś ?
Ja się zapisałam w NeoMedica w Poznaniu - polecała mi znajoma, a i też wybiorę się tam na USG 3D w dwudziestymktórymś tc :-) to już chce mieć znajomości :-D

A dziewczyny, jeszcze jeden temat - czy ja mogę malować w ciąży? Muszę przejechać ścianę farbą i zastanawiam się, czy wolno czy nie wolno. To nie jest jakiś najtańszy badziew, ale też nie mogę za bardzo znaleźć jednoznacznych informacji, czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na płód? Biorąc pod uwagę, że dopiero I trym.
 
Pewnie, jak tylko da radę to ustalić to jak najbardziej! :-)

Ja się zapisałam w NeoMedica w Poznaniu - polecała mi znajoma, a i też wybiorę się tam na USG 3D w dwudziestymktórymś tc :-) to już chce mieć znajomości :-D

A dziewczyny, jeszcze jeden temat - czy ja mogę malować w ciąży? Muszę przejechać ścianę farbą i zastanawiam się, czy wolno czy nie wolno. To nie jest jakiś najtańszy badziew, ale też nie mogę za bardzo znaleźć jednoznacznych informacji, czy to może jakoś negatywnie wpłynąć na płód? Biorąc pod uwagę, że dopiero I trym.
Też się zastanawiałam. Ale stwierdziłam, że nie ma co ryzykować i mąż sam malował 🤷‍♀️
 
Dziewczyny mam pytanie, czy smarujecie już na wczesnym etapie swoje brzuszki, piersi, uda, żeby zapobiegać rozstępom? Jeśli tak, to co polecacie? Ja zaczynam się nad tym zastanawiać, bo czuję, że piersi mi eksplodują 💥🙈 Kupiłam olejek i balsam z Musteli, który można stosować od samego początku ciąży, ale może znacie jeszcze coś godnego uwagi, co u Was się sprawdziło? :)
 
Dziewczyny mam pytanie, czy smarujecie już na wczesnym etapie swoje brzuszki, piersi, uda, żeby zapobiegać rozstępom? Jeśli tak, to co polecacie? Ja zaczynam się nad tym zastanawiać, bo czuję, że piersi mi eksplodują 💥🙈 Kupiłam olejek i balsam z Musteli, który można stosować od samego początku ciąży, ale może znacie jeszcze coś godnego uwagi, co u Was się sprawdziło? :)
Ja jestem zwolenniczką teorii, że jak ktoś ma skłonność do rozstępów to choćby się płynnym złotem kremował to niestety nie zapobiegnie ;-) ale czytałam, że jak najbardziej warto nawilżać żeby skóra nie była sucha i nie swędziała. Ja stosuję od 8 tygodnia Oillan Mama - multiaktywny balsam przeciw rozstępom, czy działa - powiem za ok. 7 miesięcy :-D to moja pierwsza ciąża, miał pozytywne opinie.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, czy smarujecie już na wczesnym etapie swoje brzuszki, piersi, uda, żeby zapobiegać rozstępom? Jeśli tak, to co polecacie? Ja zaczynam się nad tym zastanawiać, bo czuję, że piersi mi eksplodują 💥🙈 Kupiłam olejek i balsam z Musteli, który można stosować od samego początku ciąży, ale może znacie jeszcze coś godnego uwagi, co u Was się sprawdziło? :)
Ja już zaczęłam namaszczania :D
Po kąpieli na wilgotną skórę leci oliwka (Rossmannowska Babydream fur mama - spoko skład).
Potem też zakupiłam balsam z musteli i z Palmersa dedykowany rozstępom.
Też myślę, że to głównie geny/tendencje do rozstępów będą najbardziej istotne, ale smarować nie zaszkodzi 🤞🏻
Planuję jeszcze włączyć szczotkowanie na sucho, też dużo dobrego czytałam 🙂
 
Do góry