reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny ja dopiero wróciłam. Jestem wykończona. 3 godziny czekałam na lekarza. W poczekalni na kozetce. Jak tylko przyjechaliśmy mówiłam że jest mi słabo, mam gorączkę i krwawie. Zbytnio chyba nie zrobiło to na nikim wrażenia bo wylądowałam tam na tyle czasu. A kiedy pytałam co jak będę potrzebować pomocy bo zasłabne? Mam krzyczeć 🙄. Mąż po 2 godzinach przyszedł do poczekalni się o mnie upomnieć (nie mógł być w poczekalnie nawet) to pielęgniarka kazała mu wyjść inaczej wyprowadzi go ochrona. Ale do rzeczy. Szyjka zamknięta, serduszko bije. Wyniki wszystkie dobre. Nie ma podstaw do zatrzymania mnie. Bo nawet jak zacznę ronić to nic mi tu i tak nie pomogą i to samo będzie w domu. Także jestem znowu w domu. Mam brać Progesteron, paracetamol i dużo magnezu.

Także ja na razie siedzę cichutko i was będę podczytywać dopóki nie wyjaśni się w jedną lub w drugą stronę. Ale mam nadzieję że skoro imię zobowiązuje to Alexander (Wielki) da radę.
Trzymajcie się cieplutko ❤️
Polecam mg i nospe 2x Dziennie możesz brać zapobiegawczo. Znam dziewczyny co cała ciążę brały i mają zdrowe dzieci więc jak pobierzesz tydzień żeby ratować to maleństwo to nic się nie stanie.
Screenshot_20210316-154818_Samsung Internet.jpg
 
reklama
Zwykła glukoza na czczo tsh hiv itp
Celia89 tez robiłam wczoraj badania właśnie, wykupowałaś jakiś pakiet czy na NFZ ? Bo ja jak obliczyłam sobie ze to robienie na raty badań wyszło by mnie przeszło 500zl a wykupiłam pakiet kobiet w ciąży i zapłaciłam 412🙄 tez mega dużo no ale zawsze 100do przodu 😁 kupiłam glukozę bo pisało a się okazuje ze to nie krzywa była, tylko zwykła glukoza 😂 ale mam 89wynik 🤔 niby w normie aleee górna granica 99 🥴 reszta raczej ok 😎
 
Celia89 tez robiłam wczoraj badania właśnie, wykupowałaś jakiś pakiet czy na NFZ ? Bo ja jak obliczyłam sobie ze to robienie na raty badań wyszło by mnie przeszło 500zl a wykupiłam pakiet kobiet w ciąży i zapłaciłam 412🙄 tez mega dużo no ale zawsze 100do przodu 😁 kupiłam glukozę bo pisało a się okazuje ze to nie krzywa była, tylko zwykła glukoza 😂 ale mam 89wynik 🤔 niby w normie aleee górna granica 99 🥴 reszta raczej ok 😎
NFZ Xd ledwo to przeżyłam ale będę zawsze pamiętać tłum ludzi klucacych się pod nefrologia. Gdzie lekarze? Kto był pierwszy? Kto ile czeka,? Aż się odzywa samotnie czekający Pan pod onkologia,,Ja się chętnie z kimś z państwa zamienię na kolejki "
 
Hej, jeśli chodzi o przewiak to ja miałam tylko taki nakładany na łóżeczko i w zupełności wystarczyło, a potem to podkład na łóżko czy stół czy gdziekolwiek i heja z pielucha [emoji16] Żadnych bujaków czy koszów dla malucha nie mieliśmy bo po prostu mieliśmy wózek w mieszkaniu. Młody tam spał na początku, jak płakał to się go pobujało w wózku i to była całkiem spoko opcja, no ewentualnie wizualnie może komus to przeszkadzać [emoji846]
 
Ja nie miałam z Zośką żadnych bajerów :) bujaczek to największy fail mojego wczesnego macierzyństwa (a przy tym ta pozycja niemowlaczka i moje wyobrażenia na temat przyszłych zmian w obrębie kręgosłupa :o) ;) przez pierwsze 2 lata Młoda spała w łóżeczku drewnianym w naszej sypialni, później się przeniosła do swojego królestwa ;) a w salonie leżała sobie po prostu na macie i trenowała podnoszenie główki. Jestem minimalistką pod względem tych wszystkich bajerów i udogodnień, bo jednak życie później to weryfikuje wszystko :)
Mój właśnie miał w tym leżaczku złą pozycję. Temu wkładałam go jak musiałam max na 5 minut. Dopiero jak podrósł to było ok. Z kolei moja koleżanka miała z innej firmy i mała od początku fajnie w nim leżała.
Aaaj bo prawda jest taka, że wszystko jest zależne od tego ile mamy miejsca i jakie potrzeby.
Ja stawiam na huga bo mamy za małe mieszkanie aktualnie i łóżeczka po prostu nie wcisnę. Do nowego przeprowadzimy się w styczniu i wtedy będzie tam najzwyklejszy drewniak a hug będzie robił już za krzesełko do karmienia, które i tak bym kupowała.
Komodę muszę kupić bo nie mam nawet najmniejszej ilości miejsca na rzeczy dziecka, także i na komodzie nadzieje się nakładka na przewijak. Gdybym miała trochę inne możliwości to pojawiło by się tylko łóżeczko, nakładka a w późniejszym czasie krzesełko... tak to wyglada.
dlatego każda musi przemyśleć czego potrzebuje i co faktycznie się przyda, a co jest tylko fanaberia, bo musi być jak w żurnalu. Dla mnie abstrakcją są np fotele do karmienia 🙈 wiem, że wygodne.... ale na kanapie tez można sobie wygodnie usiąść 😀
Najlepsze jest łóżko i karmienie na leżąco. Na siedząco po pewnym czasie strasznie mnie plecy bolały 🙈 Ale mój był totalnie bezsmoczkowy i bezbutelkowy, więc jak zasnął podczas karmienia, to się odsuwałam i szłam robić swoje.
 
Najlepsze jest łóżko i karmienie na leżąco. Na siedząco po pewnym czasie strasznie mnie plecy bolały 🙈 Ale mój był totalnie bezsmoczkowy i bezbutelkowy, więc jak zasnął podczas karmienia, to się odsuwałam i szłam robić swoje.
Potwierdzam :D Moja też tylko cyckiem żyła przez pół roku, a bonusem w diecie był do roku ;) i faktycznie, na leżąco można się później odsunąć po cichu, żeby nie zbudzić małego terrorysty, ale już przy odkładaniu... uuuu... do odważnych świat należy ;)
 
Potwierdzam :D Moja też tylko cyckiem żyła przez pół roku, a bonusem w diecie był do roku ;) i faktycznie, na leżąco można się później odsunąć po cichu, żeby nie zbudzić małego terrorysty, ale już przy odkładaniu... uuuu... do odważnych świat należy ;)
Temu do 8 miesiąca mogę policzyć na palcach jednej ręki, kiedy spał w łóżeczku. Ale to moje lenistwo, bo się budził co 2/3 godziny i po prostu nie chciało mi się za każdym razem w nocy po niego wstawać, a później odkładać. Się obudził, przystawiałam go i spał dalej. Jak chciałam go odłożyć, to często się wybudzał i zabawa od nowa. Najgorzej jak się rozbudził, wtedy kilka godzin z głowy 🤭 Teraz zasypia z nami w łóżku. Jesteśmy na etapie uczenia samodzielnego zasypiania. No i zaśnie, ale tylko z mężem. Do pierwszej pobudki jest w łóżeczku, a później już zostaje z nami. Problemem jest jego przyzwyczajenie do dużej ilości miejsca. Na łóżku się obróci w każdą stronę i śpi dalej. W łóżeczku trafi ręką w szczebelki i oczy jak 5zl,bo już mu nie pasuje. Chciałam kupić łóżko dla starszych dzieci. Ale mąż wczoraj stwierdził, że bez sensu, bo wykańczamy budowę i jak się przeprowadzimy (gdzieś za rok), to kupi się dla dwójki dzieciaków jakieś..
 
Hej laseczki KAtharsis czekałam aż napiszesz jak się macie no i cudowne wieści ❤️❤️❤️Oby tak dalej.Ale nawalacie dzisiaj 🤭w pracy próbowałam nadrobić ale nie dało się haha...mnie w połowie dnia złapało takie zapalenie pęcherza ze szok nigdy w życiu tak nie miałam 🤦‍♀️Oczywiście wkurw no bo jak nie wagina to hemoroid to teraz pęcherz 🤷‍♀️Zadzwoniłam do lekarza i szybko po pracy pojechałam oddać mocz zbadała na miejscu no i jest zapalenie (nigdy nie miałam a tu w 5min sie rozwinęło szok) i za godzinę mój stary odbierze leki. Oczywiście w moczu widziałam krew no i prawie zawał mówiła ze to się może zdarzyć o niczym to nie świadczy no ale zadzwoniła teraz lekarka ze mogę nie brać tych leków i mogę poczekać aż samo przejdzie i w pt chce mnie widzieć na kolejnym badaniu moczu ale jak mnie to kur...piecze 😱mam wrażenie ze się posikam a jak idę siku to mnie tylko ból przeszywa i nic nie leci. Moim skromnym zdaniem zanim my wylądujemy na porodówkach to najpierw w psychiatryku 🤪Co przyniesie jutrzejszy dzień?!az się ku...boje 🤦‍♀️No i miałam ochotę na mielone a tu Chińczyk jedzie mój w budowlanym walczy (tutaj zamknięte trzeba zamawiać on line i oczywiście nigdy nie może być dobrze, dali zle listwy i nie można od razu oddać wymienić tylko zamowic na nowo - cierpliwosc się kończy na cały ten lockdown)🤬no i takim sposobem nie ma komu upichcić, dzieci nagle maja w ..uj nauki 🤷‍♀️Co do łóżeczek to ja tez chce dostawkę do łóżka na kilka miesięcy uważam ze jest to rewelacyjna sprawa, mojej klientki synek ma rok i 3mce i nadal spi w dostawce z tym ze on jest meeega maleńki (bo rodzice są bardzo mali).
 
Hej laseczki KAtharsis czekałam aż napiszesz jak się macie no i cudowne wieści [emoji3590][emoji3590][emoji3590]Oby tak dalej.Ale nawalacie dzisiaj [emoji2960]w pracy próbowałam nadrobić ale nie dało się haha...mnie w połowie dnia złapało takie zapalenie pęcherza ze szok nigdy w życiu tak nie miałam [emoji2356]Oczywiście wkurw no bo jak nie wagina to hemoroid to teraz pęcherz [emoji2368]Zadzwoniłam do lekarza i szybko po pracy pojechałam oddać mocz zbadała na miejscu no i jest zapalenie (nigdy nie miałam a tu w 5min sie rozwinęło szok) i za godzinę mój stary odbierze leki. Oczywiście w moczu widziałam krew no i prawie zawał mówiła ze to się może zdarzyć o niczym to nie świadczy no ale zadzwoniła teraz lekarka ze mogę nie brać tych leków i mogę poczekać aż samo przejdzie i w pt chce mnie widzieć na kolejnym badaniu moczu ale jak mnie to kur...piecze [emoji33]mam wrażenie ze się posikam a jak idę siku to mnie tylko ból przeszywa i nic nie leci. Moim skromnym zdaniem zanim my wylądujemy na porodówkach to najpierw w psychiatryku [emoji2957]Co przyniesie jutrzejszy dzień?!az się ku...boje [emoji2356]No i miałam ochotę na mielone a tu Chińczyk jedzie mój w budowlanym walczy (tutaj zamknięte trzeba zamawiać on line i oczywiście nigdy nie może być dobrze, dali zle listwy i nie można od razu oddać wymienić tylko zamowic na nowo - cierpliwosc się kończy na cały ten lockdown)[emoji2959]no i takim sposobem nie ma komu upichcić, dzieci nagle maja w ..uj nauki [emoji2368]Co do łóżeczek to ja tez chce dostawkę do łóżka na kilka miesięcy uważam ze jest to rewelacyjna sprawa, mojej klientki synek ma rok i 3mce i nadal spi w dostawce z tym ze on jest meeega maleńki (bo rodzice są bardzo mali).

Polecam sok żurawiny na pęcherz. Ja mam od dziecka z tym problemy i profilaktycznie zaczelam pic, szczególnie w ciąży gdy nie można nic brać [emoji4] nalewam 1/3 szklanki soku i dopełniamy woda, bo jest strasznie kwaśny [emoji28] pęcherz dokuczał mi jakoś 2 tyg temu i pomogło. Warto spróbować, może akurat [emoji847]
 
reklama
Polecam sok żurawiny na pęcherz. Ja mam od dziecka z tym problemy i profilaktycznie zaczelam pic, szczególnie w ciąży gdy nie można nic brać [emoji4] nalewam 1/3 szklanki soku i dopełniamy woda, bo jest strasznie kwaśny [emoji28] pęcherz dokuczał mi jakoś 2 tyg temu i pomogło. Warto spróbować, może akurat [emoji847]
Taaaak właśnie tak zrobię, dzwonie do starego, dzieki👍
 
Do góry