reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja byłam w poniedziałek, a już wariuje od kilku dni. Nie potrafię się uspokoić po prostu..
Ja byłam 3.03 a teraz wizytę mam 24.03 ale jak zobaczyłam serduszko to stres mi zszedł, teraz jestem spokojna i czekam na wizytę, a Tobie się wogole nie dziwię, bo ten stres szybko Ci nie zejdzie po Twoich doświadczeniach, tule mocno. A tzw punkt krytyczny, czyli ten w których trafiłaś ciaze już minął? No i jak się ogólnie czujesz, chyba nic niepokojącego się nie dzieje?
 
reklama
Melduje się po wczorajszej wizycie. Wszystko ok. Dalej tydzień opóźnienia pomiędzy OM a USG, ale z moimi długimi cyklami jakoś mnie to już nie martwi.
Bob nawet podobno się ruszał (ja nie widziałam). Ale lekarz zadowolony.

Pozwolił w końcu trochę pospacerować. Natomiast clexane, aspirynę i progesteron brac dalej do odwołania.
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tymi zastrzykami. Chociaż powiem Wam, że jak mi lekarz je przepisał to babka w rejestracji aż zasyczała ze współczucia. Więc ja cwaniak mówię jej, że igieł się nie boje, wytatuowana cała jestem i potrafiłam drzemać w trakcie 😎
Natomiast jak przyszło do pierwszego zastrzyku (lekarz mi robił), to już taka fajna nie byłam 🥺 Aż mnie w pół zgięło jak było po wszystkim. Teraz już robię bez problemu.

Ps. Mamy wybrane imiona dla dziewczynki: Nina lub Kaja 🥰 Ja chciałam od lat Karina (ja jestem Karolina, więc pięknie by pasowało). Ale po tych wszystkich Karen i Karinach z Brajankami z memów to boje się że to już nie jest taki dobry pomysł.
 

Załączniki

  • IMG_20210314_123230.jpg
    IMG_20210314_123230.jpg
    147,1 KB · Wyświetleń: 69
Melduje się po wczorajszej wizycie. Wszystko ok. Dalej tydzień opóźnienia pomiędzy OM a USG, ale z moimi długimi cyklami jakoś mnie to już nie martwi.
Bob nawet podobno się ruszał (ja nie widziałam). Ale lekarz zadowolony.

Pozwolił w końcu trochę pospacerować. Natomiast clexane, aspirynę i progesteron brac dalej do odwołania.
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tymi zastrzykami. Chociaż powiem Wam, że jak mi lekarz je przepisał to babka w rejestracji aż zasyczała ze współczucia. Więc ja cwaniak mówię jej, że igieł się nie boje, wytatuowana cała jestem i potrafiłam drzemać w trakcie 😎
Natomiast jak przyszło do pierwszego zastrzyku (lekarz mi robił), to już taka fajna nie byłam 🥺 Aż mnie w pół zgięło jak było po wszystkim. Teraz już robię bez problemu.

Ps. Mamy wybrane imiona dla dziewczynki: Nina lub Kaja 🥰 Ja chciałam od lat Karina (ja jestem Karolina, więc pięknie by pasowało). Ale po tych wszystkich Karen i Karinach z Brajankami z memów to boje się że to już nie jest taki dobry pomysł.
Tak piszesz, że Karina i Karolina pasuje do siebie ;) a ja mam siostrę Asię. Ania i Asia. I co chwila ktoś miesza nasze imiona, włącznie z rodzicielką naszą. Śmiejemy się czasem z siostrą, że sami sobie problem zrobili, haha :D
 
Tak piszesz, że Karina i Karolina pasuje do siebie ;) a ja mam siostrę Asię. Ania i Asia. I co chwila ktoś miesza nasze imiona, włącznie z rodzicielką naszą. Śmiejemy się czasem z siostrą, że sami sobie problem zrobili, haha :D
A ja mylę imiona syna i psa. To już jest coś nie tak 🙈 niby nie podobne bo Kacper i Kolo ale zawsze któregoś nazwę imieniem tego drugiego 🤪
 
Dziewczyny.. macie problem z pamięcią? Jako, że chce aplikować na studia (zaocznie) to chcę mature sobie z biologii poprawić i rozumiecie, że wczoraj robiąc test... napisałam go na 30%? Robiąc ten sam test 4 miesiace temu, zdałam go na procent 76.... robiąc wczoraj na obiad chili, dałabym se rękę uciąć że wyłączyłam, okazało sie, że dałam na najmniejszy płomień, papryka była mocno miękka.. wieczorem szłam do łazienki z zamiarem umycia sobie zębów, będąc tam zapomniałam co miałam już zrobić😭 nie mówiąc o tym, że zapomniałam zapłacić rachunków... szczęście takie, że Mąż w porę to ogarnął. Mam jakieś zaćmienie..
 
Melduje się po wczorajszej wizycie. Wszystko ok. Dalej tydzień opóźnienia pomiędzy OM a USG, ale z moimi długimi cyklami jakoś mnie to już nie martwi.
Bob nawet podobno się ruszał (ja nie widziałam). Ale lekarz zadowolony.

Pozwolił w końcu trochę pospacerować. Natomiast clexane, aspirynę i progesteron brac dalej do odwołania.
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z tymi zastrzykami. Chociaż powiem Wam, że jak mi lekarz je przepisał to babka w rejestracji aż zasyczała ze współczucia. Więc ja cwaniak mówię jej, że igieł się nie boje, wytatuowana cała jestem i potrafiłam drzemać w trakcie 😎
Natomiast jak przyszło do pierwszego zastrzyku (lekarz mi robił), to już taka fajna nie byłam 🥺 Aż mnie w pół zgięło jak było po wszystkim. Teraz już robię bez problemu.

Ps. Mamy wybrane imiona dla dziewczynki: Nina lub Kaja 🥰 Ja chciałam od lat Karina (ja jestem Karolina, więc pięknie by pasowało). Ale po tych wszystkich Karen i Karinach z Brajankami z memów to boje się że to już nie jest taki dobry pomysł.
Ja mam podobnie, ale z imieniem Julia. Zawsze mi się mega podobało, ale teraz też pełno memów o Julkach, więc nie bardzo. Strach pomyśleć jakie memy będą za 10-15 lat 😛 żeby dziecku krzywdy nie zrobić

A ja mylę imiona syna i psa. To już jest coś nie tak 🙈 niby nie podobne bo Kacper i Kolo ale zawsze któregoś nazwę imieniem tego drugiego 🤪
U mnie też tak mylili w rodzinnym domu 😁 moje imię z imieniem piecha 😁

Dziewczyny.. macie problem z pamięcią? Jako, że chce aplikować na studia (zaocznie) to chcę mature sobie z biologii poprawić i rozumiecie, że wczoraj robiąc test... napisałam go na 30%? Robiąc ten sam test 4 miesiace temu, zdałam go na procent 76.... robiąc wczoraj na obiad chili, dałabym se rękę uciąć że wyłączyłam, okazało sie, że dałam na najmniejszy płomień, papryka była mocno miękka.. wieczorem szłam do łazienki z zamiarem umycia sobie zębów, będąc tam zapomniałam co miałam już zrobić😭 nie mówiąc o tym, że zapomniałam zapłacić rachunków... szczęście takie, że Mąż w porę to ogarnął. Mam jakieś zaćmienie..
O, ja się podpisuję pod tymi obiema rękoma! Ja mam taką sklerozę ostatnimi czasy, że aż mnie to przeraża.
 
Dziewczyny, zorientowałam się już ze wśród Was są już mamy [emoji4][emoji4] ja jeszcze nie mam dzieci (pierwsze w brzuszku) - powiedzcie jak to jest z tyciem w ciąży? Niektóre kobiety tyją więcej, inne mniej, czy w ogóle jest sens się wgłębiać w ten temat czy po prostu podchodzić do jedzenia z rozsądkiem? Wiadomo ze trzeba zjeść więcej i zdrowo, ale tez nie przesadzić. Podzielcie się swoim doświadczeniem [emoji4]
Z mojego doświadczenia kilogramy z powietrza się nie biorą [emoji6] dziecko + wody + macica + więcej krwi to ok. 8-10 kg. Wszystko co przytyjesz ponad to od nadmiaru jedzenia. Jesli zależy Ci żeby nie przytyć to pilnuj się z jedzeniem i nie licz na dobre geny [emoji12] w ciąży absolutnie nie trzeba jeść za dwoje [emoji28] a jeśli przytyjesz więcej to potem zostaniesz albo z nadwagą albo będziesz musiała to zrzucić [emoji6] dla mnie figura jest ważna dlatego pilnuje się tak jak przed ciążą. W pierwszej przytyłam 6,5 kg o to na pewno nie jest kwestia genów bo w mojej rodzinie wszystkie kobiety w ciąży tyły przede mną 20-30 kg [emoji28]
Jak jestescie np. Na etapie 9+4 (9t4d) to według Was jestescie w tygodniu 9. czy 10. ??
Ja zakladam, ze jestem w 9, ponieważ tak mi tłumaczył ginekolog i pielęgniarki w szpitalu; ze liczą się tylko „tygodnie ukończone” ale chyba są różne podejścia [emoji2] Jak to jest u Was?
Lekarze zawsze liczą skończone tygodnie czyli dla nich 9+4 to 9 tydzień i ja tez tak liczę. I jak z USG mi wychodzi ciąża o tydzień młodsza to podaje ten młodszy wiek a nie z OM
 
Kurcze, mam od kilku dni gęsty żołty śluz. Do gina dopiero we wtorek. Czekać cierpliwie na wizytę czy to może być coś poważnego? Żadnych innych objawów nie mam...
 
reklama
Do góry