reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Gin mi pobierał cytologię na początku marca. Chyba by dzwonili, gdyby było coś nie tak ;) ale skoro to jest normalne, to się nie przejmuję już.

Pamiętam, że w ciąży z Zo miałam mnóstwo takiego gęstego białego śluzu. A teraz ten kolor mnie trochę wystraszył ;)
 
Z mojego doświadczenia kilogramy z powietrza się nie biorą [emoji6] dziecko + wody + macica + więcej krwi to ok. 8-10 kg. Wszystko co przytyjesz ponad to od nadmiaru jedzenia. Jesli zależy Ci żeby nie przytyć to pilnuj się z jedzeniem i nie licz na dobre geny [emoji12] w ciąży absolutnie nie trzeba jeść za dwoje [emoji28] a jeśli przytyjesz więcej to potem zostaniesz albo z nadwagą albo będziesz musiała to zrzucić [emoji6] dla mnie figura jest ważna dlatego pilnuje się tak jak przed ciążą. W pierwszej przytyłam 6,5 kg o to na pewno nie jest kwestia genów bo w mojej rodzinie wszystkie kobiety w ciąży tyły przede mną 20-30 kg [emoji28]Lekarze zawsze liczą skończone tygodnie czyli dla nich 9+4 to 9 tydzień i ja tez tak liczę. I jak z USG mi wychodzi ciąża o tydzień młodsza to podaje ten młodszy wiek a nie z OM
A to tak z ciekawosci - stosujesz jakas diete (ulozona przez dietetyka) czy jak trzymasz diete w ryzach?
Ja tak ogolnie staram sie jesc zdrowo, ale czasem sie skusze na jakies precelki czy chipsy z pieca. Nie jest idealnie, to na pewno 😛
 
A to tak z ciekawosci - stosujesz jakas diete (ulozona przez dietetyka) czy jak trzymasz diete w ryzach?
Ja tak ogolnie staram sie jesc zdrowo, ale czasem sie skusze na jakies precelki czy chipsy z pieca. Nie jest idealnie, to na pewno [emoji14]
Staram się zdrowo ale przede wszystkim w rozsądnych ilościach. Jak mam ochotę na pizzę to zjem pizzę i nie mam wyrzutów sumienia [emoji12] ale jak mój chlop przyjdzie z miską chipsów do filmu wieczorem to nie zjem bo szkoda mi takich kalorii [emoji28]
Miałam nieprzyjemność zrzucić 17 kg i byłam na milionie różnych diet i na mnie działa tylko rozsądne odżywianie. Do wszystkich diet bardzo szybko tracę zapał i pojawia się efekt jojo [emoji1745] i nigdy nie chciałabym znowu się męczyć z nadwagą dlatego nie pilnuje
 
A to tak z ciekawosci - stosujesz jakas diete (ulozona przez dietetyka) czy jak trzymasz diete w ryzach?
Ja tak ogolnie staram sie jesc zdrowo, ale czasem sie skusze na jakies precelki czy chipsy z pieca. Nie jest idealnie, to na pewno [emoji14]
Myślę że takie odżywianie jest ok. Ale są dziewczyny które wychodzą z założenia że teraz mogą jeść wszystko bo są w ciąży i potem jest problem
 
Myślę że takie odżywianie jest ok. Ale są dziewczyny które wychodzą z założenia że teraz mogą jeść wszystko bo są w ciąży i potem jest problem
A to racja, nie ma co przesadzać. Gdzieś czytałam, że jak dzieciaczek jest już większy to tak naprawdę zapotrzebowanie na kalorie zmienia się o 300 kcal na plus. A tożto przecież wystarczy banana zjeść i zagryźć waflem ryżowym żeby dostarczyć tyle kcal.

A to ogromne gratulacje, że udało Ci się zrzucić 17kg, to jest nie lada wyczyn! Musiało Cię to kosztować masę wysiłku 💪
 
Gin mi pobierał cytologię na początku marca. Chyba by dzwonili, gdyby było coś nie tak ;) ale skoro to jest normalne, to się nie przejmuję już.

Pamiętam, że w ciąży z Zo miałam mnóstwo takiego gęstego białego śluzu. A teraz ten kolor mnie trochę wystraszył ;)
Dzwonią dzwonią. Do mnie to po każdej cytologii od roku :p

He he ja to pamiętam mój czop. Kurna z kilogram galarety. Fuuuj.
 
reklama
Do góry