reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Przecierz prenatalnych juz nie robią.Mi lekarz powiedzial ze teraz to już nie ważne.
Dlaczego nieważne? Tylko dlatego, że żyjemy w chorym kraju, gdzie kobieta nie ma prawa wyboru, nie znaczy że to nie jest ważne i, że nie ma fundacji, które pomagają takim kobietom. :)
Znam historię jednej kobiety, która miała termin na dwa dni po orzeczeniu trybunału.. fundacja załatwiła jej zabieg w Czechach, dziecko miało zespół Edwardsa i bezocze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No może i tak,ale po co się denerwowac na przyszlosc?Przecież juz tego się nie cofnie.Chyba ze ktoś chce być przygotowany i żeby tak juz nie bolalo na sercu aż bardzo.
Ja na to tak nie patrzę. Na całe szczęście są na tym świecie, tfu.. w tym kraju ludzie, którzy chcą pomóc kobietom, które nie chcą cierpieć wiedząc, ze ich dziecko jest zdeformowane, że ich dziecko nie przeżyje porodu, że byc może bez aborcji nie beda w stanie zajść w kolejną zdrową ciąże..

 
teraz jak patrzę z perspektywy a mam dziś 10+4 to tydzień temu też czułam się dobrze w porównaniu z tym co jest teraz😂 wcześniej myślałam że mam mdłości ale to był pikuś po tym co się stało jak przekroczyłam 10 tydzień 😂😂😂
A ja dzisiaj 9+4 i myślałam sobie, że juz chyba po wszystkim... a jesli coś się jeszcze moze pojawić w 10 tygodniu to aż jestem ciekawa :)
 
No może i tak,ale po co się denerwowac na przyszlosc?Przecież juz tego się nie cofnie.Chyba ze ktoś chce być przygotowany i żeby tak juz nie bolalo na sercu aż bardzo.
Są wady, które można operować w czasie ciąży, a poza tym, jeżeli dziecko będzie tak chore, że rodzice zdecydują się na terminacje to też to badanie ma sens, to że my żyjemy w czarnogrodzie, nie znaczy, że nie można gdzie indziej zabiegu wykonać i to jest wybór rodziców, więc nie nam oceniać, a nawet jeśli chce się urodzić dziecko chore to też niektórzy wolą się przygotować szybciej, różne już historie poznałam i w moim otoczeniu i tu na forum
 
No może i tak,ale po co się denerwowac na przyszlosc?Przecież juz tego się nie cofnie.Chyba ze ktoś chce być przygotowany i żeby tak juz nie bolalo na sercu aż bardzo.
Badania prenatalne są bardzo ważne!

Cytuję Mamęginekolog https://mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-sa-dla-kazdego/

"Jakie zalety daje nam badanie prenatalne – jeżeli (nie daj Boże) mamy nieprawidłowy wynik.

1. Ciążę możemy „świadomie” kontynuować – możemy przygotować siebie, rodzinę i bliskich do przyjęcia na świat chorego dziecka. Ten aspekt psychologiczny jest bardzo ważny.
2. Możemy zasięgnąć porad innych rodziców, którzy mają dziecko z podobną wadą.
3. Lekarz prowadzący ciążę – może dostosować badania do konkretnej wady płodu.
4. Lekarz prowadzący ciążę – może zdecydować się skierować Was do bardziej specjalistycznego ośrodka, który ma większe doświadczenie w prowadzeniu ciąż z daną wadą, zwiększając tym samym nasze szanse na brak kolejnych powikłań.
5. Szereg wad wrodzonych lub powikłań wad wrodzonych – można leczyć już w czasie ciąży. Począwszy od odbarczenie wielowodzia przy wadach, które to powodują skończywszy na wysublimowanych metodach chirurgii płodowej.
6. Mamy czas, aby znaleźć idealny szpital do porodu chorego dziecka. Nie wiedząc, że dziecko ma daną wadę a rodząc je np. w szpitalu powiatowym, który nie ma nawet oddziału neonatologii – możemy niechcący bardzo pogorszyć start w życie i tak już choremu dziecku.
7. Przyspieszenie diagnozy – to jest niezmiernie ważne. Często dzieci, u których nie wykonano badań prenatalnych – borykają się latami, chodząc od specjalisty do specjalisty zanim zostanie postawiona trafna diagnoza. Jeżeli już w trakcie ciąży jakąś chorobę podejrzewamy – to dziecko po narodzeniu ma bardzo szybko ją wykluczoną lub potwierdzoną – sprawiając, że opieka medyczna będzie dla niego dużo lepiej dostosowana."
 
Faktycznie na tych zdjęciach to dużo trzeba się domyślać 😁 ale ja mam kilka fotek i na tym jednym np dobrze widać nóżki i stopki 😁
 

Załączniki

  • 0aaa7b65-f284-4631-9c2d-4bc1aa6d4f65.jpg
    0aaa7b65-f284-4631-9c2d-4bc1aa6d4f65.jpg
    62,5 KB · Wyświetleń: 79
Hej dziewczyny, przepraszam za moją nieobecność, ale ostatnio to jest jakaś jazda bez trzymanki. Ogólnie ja sama się czuje w miarę, bo jak czytam jak dziewczyny biedne się męczą to aż mnie wszystko boli, ja tylko mam problem, że jak coś zjem to czuje straszny kamień na żołądku oraz mam straszne problemy z wypróżnianiem a co do nocnego maratonu to dzisiaj chyba 10 razy wstałam 🥴
Fajne te wasze mini człowieczki 😍 aż się nie mogę doczekać do 18 marca i zobaczę moje szczęście.
Zawsze powtarzam, że u kogoś szybciej przebiega ciąża i dzieci rosną a u mnie wszystko tak po woli się wlecze, że jak ja wytrwam do października to nie wiem 🙄🤷‍♀️🙈
Pozdrawiam Was serdecznie 😘❤❤
 
reklama
No może i tak,ale po co się denerwowac na przyszlosc?Przecież juz tego się nie cofnie.Chyba ze ktoś chce być przygotowany i żeby tak juz nie bolalo na sercu aż bardzo.
Zgadzam się ze wszystkim co dziewczyny pisały powyżej. Po pierwsze wiedza i świadomość jest najważniejsza a badania prenatalne umożliwią wcześniejsze leczenie jeśli tylko się da. A po drugie jeśli okaże się że dziecko ma wady letalne to każdy kto wcześniej zdecydował by się przerwać ciążę teraz też to zrobi! I żadne utrudnienia ze strony rządzących tego nie zmienią. Co to jest za problem pojechać do Czech?
 
Do góry