reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

A z biustem to już wogole😂 starszego nie karmiłam i cyce mi spadły, a drugiego karmiłam 8mc i zostal mi biust w miseczce duże C, a itak dużo osób uważa, że mały biust po porodzie jest spowodowany kp🤷‍♀️ a mam nawet znajomą, która nie karmi bo ja to obrzydza 😳
No coz kazdy ma prawo wyboru. :D moja kuzynka trojki dzieci tez nie karmila. KP jest dla weteranow. Ja se ogladalam reklamy z usmiechnieta mama i wtulonym bobasem. Spokojnie i miekko bujali sie w objeciach w fotelu. Ta ku... ja to na jakiegos krwiożerczego wampira trafilam :D Az maz nie mogl patrzec co ona wyczyniala. Nawet doradca laktacyjny zwial po 2,5 h przystawiania mi jej do piersi, a ta sie darla, kopala nie, drapala pazurami, wygryzla mi dziure:D dlatego dalam darde tylko pool roku. Jaka ja bylam szczesliwa ze to koniec. Nawet lezki nie uronilam, ze przestawiam powtorzyce na mm :D aktualnie wiesza sie na zaslonie.

Przyjmuje zaklady czy zwali se karnisz na glowe czy nie :D
 
reklama
O, a jak to wygląda jak na wychowawczym zajdzie się w ciążę to dostaje się jakieś lepsze pieniądze czy nadal 400zł?
U mnie dziewczyna w pracy też uważa, że ona po CC ma lepszą c.pke niż te które rodziły sn bo nie rozlazła, rozłożyła mnie tym na łopatki[emoji2362][emoji23]
A to tak jak z ta teoria z cyckami od kp. Nie uwazam zeby przez kp mi sie zwisy proobily. Owszem nie sa jak dawniej, ale jak ktos z 53 awansowal na 86 kg w 3 lata a w ciazy z miski C do F i chyba z g jak karmilam to mysle ze predzej tu byl problem. Mozna cwiczyc, wszytsko sobie wrocic na miejsce;p.
Ja też nic nie dostaje na wychowawczym. To jest generalnie urlop bezpłatny. Chyba że jakieś socjalne ale na to również jestem za bogata [emoji28] ale na wychowawczym można pracować na zlecenie albo część etatu. Mi finansowo wychodzi to 100 razy lepiej niż siedzenie za biurkiem 160 godzin miesięcznie.

Jak przechodzę na l4 to dostanę taka sama kasę jak w poprzedniej ciąży na zwolnieniu i na macierzyńskim 80%

Ja cyckami to samo [emoji119] tyle że mam turbo małe i nie widzę żadnej różnicy a karmię 2,5 roku [emoji85]
 
A z biustem to już wogole[emoji23] starszego nie karmiłam i cyce mi spadły, a drugiego karmiłam 8mc i zostal mi biust w miseczce duże C, a itak dużo osób uważa, że mały biust po porodzie jest spowodowany kp[emoji2368] a mam nawet znajomą, która nie karmi bo ja to obrzydza [emoji15]

Ja ją w 100% rozumiem, bo mnie tez to brzydzi. Szanuje wszystkie mamy które karmią, bo to duże poświęcenie, ale pierwszego nie karmiłam i drugiego tez nie zamierzam [emoji13] Po cc zaczelam brać bromergeron, który miałam ze sobą, to położne wielce zbulwersowane gadaly na mnie „ta matka co nie karmi” [emoji28] Jakieś wjazdy medyków i rodziny, ze to najlepsze dla dziecka i co ze mnie za matka, paranoja, każdy ma prawo do wyboru [emoji4] Mam wywalone co ludzie myślą, ja mam się czuć dobrze [emoji4] Sama z bratem wychowana jestem na mm i jakoś daliśmy radę [emoji28]
 
Potwierdzam KP to ciężka robota i trzeba się przygotować że nawet przez sekundę to nie będzie wyglądać jak na reklamach [emoji28] a na początku baaaardzo boli.
Ale jednym pasuje a drugim nie i chyba nie da się tego przewidzieć. Ja się nastawiłam na maaaax 6 mcy a tu się trochę przedłuża [emoji85]
 
A co do prenatalnych to ja nawet nie szukam na NFZ, dam te 230 czy 250, toż to nie majątek a itak do końca ciąży będę u gina na NFZ, a wiem że w gyncentrum można nagrać sobie filmik na pendrive 😁😍
 
mi sie zawsze chce tego czego nie ma w domu :D Jak tak to wszytsko jest obrzydliwe. Jak pomysle o jedzeniu to błe. Mam caly czas posmak jakby sie opila wody morskiej. Ale nagle o 22 z dupy nachodzi mnie mysl, ze twaróg to wlasnie to co bym teraz zjadla i susze głowe mezowi :D oraz uzywam srodkow perswazyjnych czyli my spiewam "nikt mnie nie kocha, biedna i samotna ja". A kiedy juz mam to czego chce to nie moge na to patrzec ;D
Hahaha ja mam to samo... bez przerwy to uczucie w ustach A gdy marudzę mężowi to on zawsze na to : nie wmawiaj sobie :p i pogadali. Jak mam zachcianke muszę sama sobie po nią jeździć:D
 
Hej dziewczyny . Miała któraś z Was delikatne plamienia w ciąży ? U mnie 8 tydzień i w poniedziałek z rana może nawet nie plamienia a upławy różowe . Oczywiście poszłam od razu do lekarza, zrobił usg i mówił ze wszytko ładnie , z ciąża nic się nie dzieje , szyjka zamknięta . Wczoraj było ok i dzisiaj rano znowu delikatnie . Nie widać tego na bieliźnie tylko na papierze i naprawdę jest tego mało no ale człowiek myśli . Pamietam, ze w pierwszej ciąży to miałam kilka razy plamienia w pierwszym trymestrze . No i znacznie większe . Czy może być tak, ze ma się po taki urok ? Dodam , ze nie mam skurczy . Jedynie taki dyskomfort w brzuchu na dole ale nie wiem czy to nie efekt powiększającej się macicy i mojego wrażliwego pęcherza .
Ja jestem prawie w 7 tygodniu i w niedzielę miałam szaro-brązowe plamki, i dzisiaj rankiem lekko brązowo-mleczny śluz. Progesteron mam w normie. Lekarz stwierdził, że taka uroda. Bardzo możliwe, że to szyjka macicy, jest teraz baardzo unerwiona, a ostatnio w niedziele plamiłam po dłuugim sobotnim spacerze, a dzisiaj jak 2 dni leżałam i sie oszczędzałam byłam na badaniach i małych zakupach i stad wlasnie ten śluz.
 
Potwierdzam KP to ciężka robota i trzeba się przygotować że nawet przez sekundę to nie będzie wyglądać jak na reklamach [emoji28] a na początku baaaardzo boli.
Ale jednym pasuje a drugim nie i chyba nie da się tego przewidzieć. Ja się nastawiłam na maaaax 6 mcy a tu się trochę przedłuża [emoji85]
Ojjj tak potwierdzam... miałam zapalenie 2 razy i nawet przy zapaleniu nerek tyle nie ryczalam z bólu... A ile stresu :) Ale mega warto ! U nas troszkę ponad rok karmienia :) Ale cieszę się że sam się Kuba odstawil
 
@Mooni89 ja na wizycie trochę się wkurzylam że nie dała mi tego skierowania, ale podpowiedziała mi co nie co, gdzie mogłabym się zgłosić i gdzie robia badanie i takim sposobem wlasnie zadzwoniłam do szpitala i okazało się że robią prenatalne bezpłatnie, bez skierowania, pewnie z jakiegoś programu ale najważniejsze że udało mi się zapisać😀 bo tak to też prywatnie bym poszla. Tak więc 15 kwietnia będę miala prenatalne i będzie to 13+0
 
reklama
Do góry