reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny, a smarujecie się cały czas regularnie smarowidłami antyrozstępowymi itd.? Bo mi się od jakiegoś czasu tak nie chce... :-D zaczął mnie też denerwować ten zapach, niby bezzapachowy. Ale skóra mnie nie swędzi ani nic, to się chyba zaraz tak nic nie stanie, co nie? :p
 
reklama
Dziewczyny, a smarujecie się cały czas regularnie smarowidłami antyrozstępowymi itd.? Bo mi się od jakiegoś czasu tak nie chce... :-D zaczął mnie też denerwować ten zapach, niby bezzapachowy. Ale skóra mnie nie swędzi ani nic, to się chyba zaraz tak nic nie stanie, co nie? :p
Ja w sumie jeszcze nie zaczęłam, kupiłam tylko taki żel łagodzący do biustu AA "I love you mummy" - bardzo lekki i bezzapachowy i na razie dbam tylko o biust bo to jedyna część mojego ciała, ktora się zmieniala na tym etapie ;)
 
Witam wszystkich, szykuje się pomału na wizytę 😀 stresa mam jak nie wiem co, w nocy przez to źle spałam, gdzie ostatnio nie mam z tym problemów bo śpie jak dziecko, no trudno stres robi swoje...
@n1k43et ja na razie jeszcze wogole nie zaczęłam się smarować, ale może jakoś niedługo zacznę. Nie powinno nic się stać tak od razu także spokojnie 😀
Dzisiaj mój wielki dzień - pierwsza wizyta🥰 Aplikacja wyliczyła mi 7+6, jestem ciekawa, czy się to potwierdzi. Do listy pytań do lekarza/spostrzeżeń dopisuję jeszcze jedno: przy ziewaniu mam odruch wymiotny. Jakie to dziwne uczucie 🤔
Wizyta dopiero na 18, więc będę ćwiczyła swoją cierpliwość.
Przybijam piątkę 😉 też dzisiaj pierwsza wizyta i też dziaiaj mam 7+6 , tylko ja mam na 11.20 także troche wcześniej 😀 trzymam kciuki za nas dzisiaj 😀
 
Dziewczyny, poruszałam już temat mojej witaminy D w ciąży i kilka z Was odpowiedziało, za co z góry dziękuje, natomiast odbyłam jeszcze rozmowę z endokrynologiem i zaczynam tracić wiarę w lekarzy. Proszę napiszcie mi co o tym sądzicie. W skrócie: na początku lutego 2021 (to był 5 tydzien ciąży) zrobiłam badania:

wit D =24
Tsh =1,8
Ft4 = 1,19

Mam niedoczynnosc tarczycy, endokrynolog powiedziała ze pozstajeny przy dawce eutyrox bez zmian bo wynik 1,8 jest Ok. Ale moja internistka zwróciła mi uwage ze ten poziom wit D jest za niski. Powiedziała ze trzeba uzupełnić, brałam 15 000iu wit D dziennie przez 2 tygodnie. Dawka duża, ale wcześniej poroniłam. Ani ginekolog, ani endokrynolog wówczas nie zlecili mi żadnych badań wiec zaufałam tej internistce i wybrałam ta witaminę D.

wyniki po kuracji:
Wit D =50
Tsh =0,5 (bez zmian w Eutyrox, tylko sama witamina)
Ft4 = 1,19

skonsultowalam te wyniki z endokrynologiem to huknela na mnie - jak mogłam wziąć takie dawki witaminy D, ona w zyciu by nie przepisała i poziom ok 20 w ciąży jest poziomem OK.

czasu nie cofnę, trudno wzięłam ta witaminę, nie wiem jakie będą skutki - modlę się żeby nie było ich wcale albo żeby były pozytywne, ale endokrynolog zasugerowała wręcz ze to mogło zaszkodzić i takich dawek się nie daje, zauważcie jak wynik tsh spadł bez zwiększania dawki Eutyrox. Już nie wiem kogo słuchać. Teraz te wyniki badań wydają się być bardzo dobre a dostałam tylko po głowie za to ze wzięłam tą witaminę D.

Czy wy w ciąży tez mierzylyscie? Czy tez uzupenialyscie ta witaminę takimi dawkami czy to robi się przed/po ciąży? Endokrynolog sugerowała ze to mogło zaszkodzić. Teraz już nie biorę takiej dawki, biorę w celu podtrzymania poziomu 2000IU co drugi dzień.
Ja regularnie przyjmuję 4000 j i wszystko z ciążą jest dobrze, także nie martw się u Ciebie też na pewno jest ok 🙂
 
Heja, dokładnie 11.tydzień wczoraj skończyłam, a na USG prenatalnym wyszło 11+5, co mnie trochę zdziwiło. No ale spoko, skoro tak wyszło to wyszło :-)

@Celia89 - co do poczucia bycia "luźną" po porodzie to czytałam ciekawe badania. Podobno całkiem spora część kobiet ma takie odczucia, a gdy przeprowadzili anonimową ankietę wśród mężów to...ich odczucia się nie potwierdziły :-) tj. mężowie nie zauważyli żadnej różnicy. Często to siedzi w naszej głowie. Proponuję szczerze podpytać męża, zrobić "badania" na własną rękę :-) podobno tylko bardzo mały procent kobiet boryka się z tym, że rzeczywiście im się tam porozszerzało i nie chce to wrócić do pierwotnego stanu, ale tu z kolei - mamy już na tyle zaawansowaną medycynę plastyczną, że jakby któraś chciała :-D to jest opcja
Niby nie skarżył się ale mi się od listopada 2019roku bzykalismysmy z 10 razy bo zawsze z moją szyjka coś Xd A teraz krwiak w ciąży. Wolę nie sciasniac bo on ma pałę King konga i zara ja będę odczuwać pochwice Xd. Pamiętam nasz pierwszy razy jak to chwycilam i mu powiedziałam że nic z tego to nie wlezie Xd no jakoś wlazł A ja byłam tak zadowolona ze spodziewamy się już 2 dziecka i jesteśmy małżeństwem hue hue
 
Dziękuje Agnieszka, tez czytałam ze te normy w Polsce są jakieś dziwnie niskie, wiele osob twierdzi ze bierze wysokie dawki dzienne i ze czują się świetnie. Musze koniecznie zmienic lekarza, leczę się u tej endo od lat i nigdy nie zleciła mi badania wit. D tylko mi podwyższała na bieżąco Eutyrox. A tu taka zmiana w TSH po uzupełnieniu niedoboru. Mogłam latami mieć niedobory wit. D :( Dzieki jeszcze raz!!
Bier ta wit d bo po ciazy sie doigrasz. Mi jak polecialy dziasla i mialam zapalenie od czerwca do wrzesnia i latalam od dentsty do detyysty i nikt nic nie widzial to sie nauczylam brac grzecznie witaminy. W ciazy wit D nie bralam. Nikt mnie nie doedukowal ze trzeba 2 000 mj brac. Po ciazy to samo, po pol roku niefrasobliwie odstawilam wszytskie witaminy bo przeciez skonczylam kp a na uj mi truc organizm nie wiadomo jaki to ma wplyw na zdrowie XD no i sie bardzi szybko dowiedzialam. Przewlekla ostra wysypka na buzi nie wiadomoego pochodzenia albo uczulenie na maseczki albo uj wi co i bol dziasel ze bylam ze 2 razy na pantomogramie i na tk :D Takze polecam. Ja biore obecnie grzecznie trojeczke bo moj omegamed ma 2000 + 1000 w probiotyku na floter dowcipna.
Wynik masz idealny teraz wiec bier sobie 2000 mj jak sie teraz boisz. To wdl polskich norm takie minimum dzienne dla kobiet w ciazy, a w 2 trymestrze np zwieksz soboe do 4 tys no chyba ze zaraz bedzie sloneczko a Ty bedziesz duzo na dworku to mysle ze ta 2 styknie :D Zrobisz jak uwazasz.
 
reklama
Z tymi lekarzami to jest masakra. Częściowo wiem co czujesz, bo sama przez X czasu się odbijałam od jednego lekarza do drugiego (w temacie zawrotów głowy) i wszyscy mieli świetne opinie, a żaden sensownej diagnozy nie potrafił postawić... Może powiedz mniej więcej z jakiego obszaru w Polsce jesteś, może dziewczyny tu na forum będą w stanie polecić swojego endokrynologa?
Już wymieniałyśmy tu namiary na kilku speców, może uda się i to :-)
A u laryngologa bylas ;p? Ja mialam po zapaleniu ucha 3 dniowe zawroty i myslalam ze mam udar.
 
Do góry