reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja jestem uczulona na tym punkcie, co miesiąc robiłam usg w ciąży z Zośką, bo wcześniej miałam poronienie zatrzymane i zanim wylądowałam w szpitalu, zaczęło mi się już zakażenie rozwijać. Jak dostałam od lekarza wyniki badań histopatologicznych, to sam powiedział, że miałam w tym wszystkim wiele szczęścia... Te mamusie, które mają złe doświadczenia już zawsze chyba będą skrzywione w ciążowym temacie ;)
 
reklama
Dziewczyny kiedy jest coś widać na usg ? U mnie niby jest 6+1 planowałam umówić się na wizytę na początku marca ? Czy to na standardy polskie nie jest za późno?
 
Muszę jeszcze wytrzymać tydzień jakoś [emoji41] oby tylko było wszystko dobrze [emoji1695][emoji1317]
Mi kazała przyjść za ponad 2 tyg więc idę 22.02 🙈jak to wytrzymać tyle.. Myślałam że powiem już w pracy jak serduszko zobaczę bo mam pracę że muszę dźwigać często. Ale nie wiem narazie trochę ściemniam żeby ktoś inny przenosił ciężkie rzeczy bo trochę się obawiam żeby już powiedzieć ale chyba w tym tygodniu muszę powiedzieć
 
Dziewczyny kiedy jest coś widać na usg ? U mnie niby jest 6+1 planowałam umówić się na wizytę na początku marca ? Czy to na standardy polskie nie jest za późno?
Nie :) najbezpieczniej koło 7-8 tygodnia iść dopiero. Wcześniej ewentualnie pęcherzyk widać, ciałko żółte... lepiej poczekać i od razu usłyszeć serduszko :) przynajmniej moim zdaniem.
 
Mi kazała przyjść za ponad 2 tyg więc idę 22.02 [emoji85]jak to wytrzymać tyle.. Myślałam że powiem już w pracy jak serduszko zobaczę bo mam pracę że muszę dźwigać często. Ale nie wiem narazie trochę ściemniam żeby ktoś inny przenosił ciężkie rzeczy bo trochę się obawiam żeby już powiedzieć ale chyba w tym tygodniu muszę powiedzieć

A jak byłaś teraz to w którym tygodniu i co widziałaś?

Żeby w pracy powiedzieć nie musisz miec usg ja bym powiedziała chyba ale zależy jakie masz stosunki z szefem.


Ja pracuje z domu także mam luz ale powiem dość wcześnie na tutejsze standardy chyba bo musza znaleźć kogoś na zastępstwo.
 
Dziewczyny kiedy jest coś widać na usg ? U mnie niby jest 6+1 planowałam umówić się na wizytę na początku marca ? Czy to na standardy polskie nie jest za późno?
Pierwsze usg najlepiej zrobić 7-8 tydzień- będzie już widać serduszko. No i podstawowe badania jak tarczyca, morfologia i glukoza. Z tym na konsultacje ok 8tc.. Na twoim miejscu umówiła bym się na termin za jakiś tydzień.
 
A jak byłaś teraz to w którym tygodniu i co widziałaś?

Żeby w pracy powiedzieć nie musisz miec usg ja bym powiedziała chyba ale zależy jakie masz stosunki z szefem.


Ja pracuje z domu także mam luz ale powiem dość wcześnie na tutejsze standardy chyba bo musza znaleźć kogoś na zastępstwo.
Miał być 6+3 wg OM ale na wizycie ciąża młodsza. 5+1. Był pęcherzyk ładny 10mm i ciałko też było widać lekko. Wszystko ładnie mówiła ginka więc kolejna wizyta 7+5.
Wiem że nie musi być usg ale po pierwszej stracie nie chciałam mówić od razu bez potwierdzenia czy to ciąża bo różnie może być. Ale mam nadzieję że wszystko ładnie się rozwinie i muszę powiedzieć przy najbliższej okazji bo mam na 4 rano zmiany i to mnie dołuje. Narazie dobrze się czuje, zero mdłości itp ale wiadomo że może dopiero się zacznie i będzie ciężko później
 
Hej dziewczyny i ja się dołączę [emoji2] dziś 5+2,byłam na usg i na razie widać pęcherzyk GS 1,16 i ciałko żółte. Kolejna wizyta za 2 tyg i wtedy lekarz założy kartę ciąży.
To u mnie pewnie będzie też tylko tyle widać bo planowana wizyta we wtorek, wtedy będzie 5+4 :)
Nie może być plamienie implantacyjne bo test robiłam 2 dni temu i wyszly dwie kreski, czyli do implantacji doszło kilka dni temu.
Nic mi nie powstało jak tylko czekać, czy okres się rozkręcić, czy to jednorazowe.
Robiłaś betę? Może to biochem ? [emoji848][emoji17]
Albo może poprostu masz jakiegoś miesniaka/polipa czy tak coś, co może teraz pękać i krwawic? Na grupie staraczkowej była dziewczyna która na początku ciąży kilka razy bardzo mocno krwawila, jeszcze nie dawno czytałam jej wpisy ze juzod jakiegoś czasu jest ok i z małżeństwem jest wszytslo ok. Także trudno powiedzieć. Może powinnaś skonsultować to z lekarzem ?
 
Hmmm... To chyba tylko dwukrotnie zrobiona beta rozwieje wątpliwości. Jeśli pokaże wynik wykluczający ciążę to niestety ciąża biochemiczna. Jeśli będzie wzrost bety to koniecznie leć do ginekologa bo jesteś w ciąży ale musi zerknąć co się dzieje i skąd krwawienie plus pewnie profilaktycznie da Ci jakiś progesteron.
Żywa krew. Dzisiaj 26 dzień cyklu. Ostatni miał 23 dni. Dwa dni temu robiłam test i wyszła blada kreska.
Zobacz załącznik 1235299
 
reklama
Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady. Teraz na weekendzie bety nie zrobię. Muszę czekać do poniedziałku.
 
Do góry