reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Z koncentracją, a raczej z jej brakiem, to jestem Twoją bratnią duszą. W ogóle nie mogę się na niczym skupić, zapominam o podstawowych rzeczach, datach, godzinach... mamnezja się zaczyna ;)
Chciałam wczoraj dzwonić do koleżanki z pracy i zanim sobie przypomniałam, która to była Ania, to zapomniałam, co chciałam jej mówić 😅
 
reklama
Dzisiaj miałam minimalne brązowe plamienie, jestem w 6 tyg, więc wydaje mi sie, że to jednak to implantacyjne krwawienie🤗 one chyba mize wystapic 5-7 tydz. Dla pewności skontaktuje się z lekarzem w poniedziałek.
A plamienie implantacyjne nie jest, wiedy kiedy zagnieżdżenie, czyli 6-12 dpo? Teraz to raczej coś innego. Ja miałam delikatne plamienie po bardzo intensywnym dniu
 
Ja też nie robię grupy krwi. Robiłam w pierwszej ciąży w 2007 roku. Wynik mam. Ja robię tylko PTA czyli Odczyn Commbsa bo ja mam grupę AB Rh- A mój mąż ma 0 Rh+.


W środę idę na krew na te wszystkie badania. Ginekolog mówiła mi, ze skoro mam wynik grupy krwi potwierdzony z pierwszej ciąży, to nam tylko zrobić sobie przeciwciała, a grupę olać. Któraś z Was tez tak robiła / będzie robić? [emoji4]
 
Skoro jest w 6 tygodniu to chyba nie bardzo. Jak zapyta lekarza będzie wiedzieć 😉
Losie... ja wiedziałam, że mam mózg oblany mgłą, ale teraz przebiłam samą siebie. Chyba ubzdurałam sobie 8tc, albo nie wiem co... bo moje wyjaśnienie naprawdę wydawało mi się logiczne i wszystko mi się zgadzało... haha. Ale nie, w 6tc planowana @ jest niemożliwa raczej ;)
 
Tez mialam ten problem. Im w bardziej w glab poprzedniej ciazy tak koncentracja i moja ortografia lecialy :p a potem jeszcze sie zrobilam leniwa. Po ciazy dopiero po roku moj mozg zaczal wracac do siebie. Suplementowalam mg kwasy omega i dha ;D no ale zaszlam w 2 ciaze i znow mam kisiel w glowie.
To normalne.

Co do lekarza: termin om, czy byly juz ciąże, czy były poronienia, mnie o choroby nie pytaja, zawsze wychodzi w praniu, da Ci skierowania na hiv kile i mogile, pewnie bedzie pytac czy masz dowod gr krwi czy tez trzeba wyrobic, mnie sie pytal czy mam jakies preferowane suple ciazowe, cisnienie Ci sprawdzi, karte ciazy wystawi :D o zada najwazniejsze pytanie czy potrzebne teraz l4.
Nic dodać Nic ująć 🤣
 
Dzisiaj miałam minimalne brązowe plamienie, jestem w 6 tyg, więc wydaje mi sie, że to jednak to implantacyjne krwawienie🤗 one chyba mize wystapic 5-7 tydz. Dla pewności skontaktuje się z lekarzem w poniedziałek.
One występują od tygodnia do dwóch po zapłodnieniu chyba, najczesciej w okolicy dni, w ktore normalnie byłaby miesiaczka (?). Jednak inne plamienia też się zdarzają, jak miałas minimalne i brazowe to pewnie nic takiego, ja tez miałam i wszystko okej :)
 
reklama
One występują od tygodnia do dwóch po zapłodnieniu chyba, najczesciej w okolicy dni, w ktore normalnie byłaby miesiaczka (?). Jednak inne plamienia też się zdarzają, jak miałas minimalne i brazowe to pewnie nic takiego, ja tez miałam i wszystko okej :)
No właśnie sie teraz zastanawiam bo moja koleżanka miała w 6 tygodniu i miała je przez tydzien i lekarz jej powiedział po usg, że to po prostu zarodek zadomowił sie w ścianie macicy, ale jak sobie teraz o tym myślałam to chyba już za późno w 6 tygodniu... no nie wiem. Krwotok to żaden nie jest, tylko pare plamek, ból nie towarzyszy. Napisałam do ginekologa i powiedział, że mam sie nie stresować i obserwować, mniej wiecej u 90% kobiet dzieje sie tak w 1 trymestrze, jeżeli bedzie żywa krew i dużo i ewentualnie ból to mam sie bezzwłocznie zgłosić. Także bede obserwować.
 
Do góry