reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Gs to pecherzyk. On ma 0.9 cm na Twoim usg. Nie ma pomiaru zarodka (CRL). A na moje oko te dwie kropki to zarodek i pecherzyk żółtkowy.
Zobacz załącznik 1239734Ja już po wizycie, zarodek umiejscowiony w macicy, ma niecałe 1cm. Ale nie wiem czy widzicie różnice miedzy zdjęciami. Albo to poniżej to krwiaczek, albo drugi zarodek [emoji15] jestem przerażona! Dziś wyszło z usg 4+5 kolejna wizyta za 2 tyg no i dostałam Dupasthon 2x1
Tak jak wspomniałam u góry. Wymiar koleżanki dotyczy pęcherzyka a Twój zarodka [emoji854]
Spokojnie!
Lekarz też powiedział że albo albo?

Te dzieci to jednak każdy w swoim tępie.. Ja dziś 7+3 a mamy 8.3 mm, ciekawe od czego to zależy
 
reklama
Gs to pecherzyk. On ma 0.9 cm na Twoim usg. Nie ma pomiaru zarodka (CRL). A na moje oko te dwie kropki to zarodek i pecherzyk żółtkowy. Tak jak wspomniałam u góry. Wymiar koleżanki dotyczy pęcherzyka a Twój zarodka [emoji854]
Dziękuję 😍

Kurcze to ja lepiej powiem temu z NFZ że dziś byłam i mu pokaże fotki i wymiary
 
U mnie zarodek, dokładnie się lekarz określił 🤔 ale powiedział, że piekny, duży. Więc w razie wątpliwości pewnie by mnie poinformował, chodzę do niego już tak dlugo, że wiem, że by to zrobił
Wszystko jest w normie. Miałam tutaj właśnie na myśli porównanie do drugiej dziewczyny, bo to jednak spora różnica. A kwestia nazewnictwa. Pamiętam, że mi lekarz właśnie w pierwszej ciąży na początku mówił wielkość pęcherzyka, a dopiero później zarodka, gdy się pojawił. Z drugiej strony te wielkości są tak małe, że wystarczy, że lekarz przesunie delikatnie ręką i zaznaczy trochę bliżej lub dalej, a wielkości mogą się znacząco zmienić, więc trzeba to też mieć na uwadze, żeby się za bardzo nie stresować, bo może to być po prostu błąd w pomiarze 😉
 
Ja słyszałam, że dzieci ja początku rosną wszystkie tak samo. Dlatego łatwo jest określić tc na podstawie USG. Pytanie czy lekarz mówił, że pęcherzyk tyle ma, czy że zarodek tyle ma
Teraz to mnie zabiłaś pytaniem. Najpierw mnie na koźle zbadał później zrobił usg i mówił ze jest pęcherzyk w sumie który przekształca się w zarodek, ze komputer dopiero od 1cm chyba obliczy, ale udało mu się i było 4+5. Powiedział na początku ze to możliwe ze krwiak, nic o zarodku nie wspomniał dopiero później jak już usiedliśmy porozmawiać, ogólnie mówi żeby się nie przejmować i nie martwić gdyby pojawił się krew taka ciemna, tylko jak pojawiła by się jasna... przepraszam wszystko pokręciłam, ale dostałam szoku !
 
Wszystko jest w normie. Miałam tutaj właśnie na myśli porównanie do drugiej dziewczyny, bo to jednak spora różnica. A kwestia nazewnictwa. Pamiętam, że mi lekarz właśnie w pierwszej ciąży na początku mówił wielkość pęcherzyka, a dopiero później zarodka, gdy się pojawił. Z drugiej strony te wielkości są tak małe, że wystarczy, że lekarz przesunie delikatnie ręką i zaznaczy trochę bliżej lub dalej, a wielkości mogą się znacząco zmienić, więc trzeba to też mieć na uwadze, żeby się za bardzo nie stresować, bo może to być po prostu błąd w pomiarze 😉
Tak to akurat zdążyłam zauważyć że lekkie drgniecie ręką a już obraz się zmienia w całkiem inny
 
Dziś np, gdy zarodek był już większy, zauważyłam dwie migajace kropki, już myślałam, że to bliźniaki haha, ale lekarz się nie odezwał więc pewnie mi się coś pomyliło 🤣
 
Teraz to mnie zabiłaś pytaniem. Najpierw mnie na koźle zbadał później zrobił usg i mówił ze jest pęcherzyk w sumie który przekształca się w zarodek, ze komputer dopiero od 1cm chyba obliczy, ale udało mu się i było 4+5. Powiedział na początku ze to możliwe ze krwiak, nic o zarodku nie wspomniał dopiero później jak już usiedliśmy porozmawiać, ogólnie mówi żeby się nie przejmować i nie martwić gdyby pojawił się krew taka ciemna, tylko jak pojawiła by się jasna... przepraszam wszystko pokręciłam, ale dostałam szoku !
Spokojnie, każda wizyta to wielkie emocje 😁
 
Laski mi nadal ciężko uwierzyć 🙈
Bąbelek ma się dobrze, serducho jak dzwon, ma 0,6cm wskazuje na 6t4d, a według OM 6t6d także jest wszystko ok. Przewidywany termin porodu przesunął się na 10.10.
Jestem spokojniejsza, choć jeszcze dwa tygodnie najgorsze przede mną.
a to moja fasolka
Zobacz załącznik 1239617
Super wieści, cieszę się bardzo 💪💪💪❤️❤️❤️
 
reklama
a co fajnego o ciąży polecasz do czytania?
Hej, ja z czystym sumieniem polecam wlasnie Lesley Regan "Twoja ciaza tydzien po tygodniu" - dla mnie to takie kompendium wiedzy, ktorej nie znalazlam w innych ksiazkach albo w innych mi zawsze czegoa brakowalo. Tu jest wszystko. Warte polecenia jest tez wydawnictwo Natuli - "Jak zrozumiec male dziecko", "Uwaga, zlosc". Ta ostatnia pozycja to nie tylko dla matek ;-) nadaje sie po prostu do pracy nad soba w relacjach np.z mezem. Widzialam, ze tez wydali ksiazke o porodzie, ale jeszcze nie czytalam.
Jesli ktos nie lubi czytac to na start bardzo polecam ten wyklad:
Co warto wiedziec, kiedy wychowujemy jeszcze male dziecko:

Troche sie rozbrykalam, bo mialam o ciazy, a ja tu zapodaje przyklady dokladnie po ciazy :-) ale przy okazji mysle, ze warto.
 
Do góry