reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Nie radzę kupować pampersów na zapas, bo może się okazać, że dziecko będzie po konkretnej marce dostawać uczulenia, mocnych odparzeń i zostaniecie ze stertą pieluch.
Ja na początku kupiłam 2 paczki, starczyły na 4 dni a potem kupiłam zapas na tydzień i po tym czasie, jak miałam pewność, że jest ok, robiłam większe zapasy 😉
A jaką marke polecasz? Tak z czystej ciekawosci. Pamietam, ze brat mial taki problem ze swoja corka. Odparzenia byly takie, ze jakims dziwnym niebieskim plynem musieli to smarowac / przecierac. Nie pamietam co to bylo. Oni stosowali pieluszki z Biedry, Dada czy jakos tak
 
reklama
My kupiliśmy na początek 3 paczki Pampers Premium care 1, młody praktycznie się na tej marce wychował, nie miał uczuleń ani odparzeń. Dostaliśmy w prezencie od rodziny po paczce lulpilu (te z lidla) i te biedronkowe Dada, to większość oddałam koleżance, bo syn miał straszne odparzenia po nich. W szpitalu przez dwa dni używali Pieluszek Happy, i tez było spoko.

Warto przetestować [emoji2370]
 
Tak często robią usg? Myślałam, że to niewskazane, chyba, że okoliczności do tego zmuszają... ale mogę się mylić. Kiedyś się dużo wokół słyszało, jakie to usg w nadmiarze może być niezdrowe. Żeby nie podsłuchiwać serduszka, itd... Może coś się zmieniło przez te 4-5 lat ;)
Usg nie jest w ogóle szkodliwe. To doppler nie jest wskazany na bardzo wczesnym etapie. Tak na prawdę najbezpieczniej jest podsłuchiwać serducho po 8tyg
 
Zobacz załącznik 1239734Ja już po wizycie, zarodek umiejscowiony w macicy, ma niecałe 1cm. Ale nie wiem czy widzicie różnice miedzy zdjęciami. Albo to poniżej to krwiaczek, albo drugi zarodek 😳 jestem przerażona! Dziś wyszło z usg 4+5 kolejna wizyta za 2 tyg no i dostałam Dupasthon 2x1
Kochana tak wcześnie to nie rozmiar zarodka a pęcherzyka. Kończę 7tydzien i zarodek ma dopiero 6mm.
Na tak wczesnym etapie maluchy rosna tak samo, dlatego przez CRL można ocenić wiek ciąży.
 
A jaką marke polecasz? Tak z czystej ciekawosci. Pamietam, ze brat mial taki problem ze swoja corka. Odparzenia byly takie, ze jakims dziwnym niebieskim plynem musieli to smarowac / przecierac. Nie pamietam co to bylo. Oni stosowali pieluszki z Biedry, Dada czy jakos tak
Nie sugeruj się tym co ktoś inny poleca. Bo jedno dziecko ma uczulenie na Dade, inne na Pampers, a jeszcze inne na Happy. Najlepiej jak kupisz ewentualnie kilka rodzajów i sprawdzisz. A co do rozmiaru to przeważnie 1 są dobre na wszystkie dzieci. Aczkolwiek np Lupilu wypadają większe niż pampers premium care czy dada. Co do uczuleń to moja siostra cały czas używała dada. Mała nie miała uczuleń. Przeszła na rozmiar 3 i musiała zmienić. 😉
 
Spokojnie, każda wizyta to wielkie emocje 😁
Żebyś wiedziała 🙈 mało z tej wizyty pamietam 😂 no nic teraz trzeba się szanować i kolejna wizyta za 2 tyg wiec wiele może się wyjaśnić. Pozytywne myślenie podstawa!

Dziewczyny dziękuje za te wszystkie komentarze, jesteście kochane! 🥰 super jest się komuś wygadać, tym bardziej ze na ten moment nikomu się nie chwalimy z rodziny 😛
 
A jaką marke polecasz? Tak z czystej ciekawosci. Pamietam, ze brat mial taki problem ze swoja corka. Odparzenia byly takie, ze jakims dziwnym niebieskim plynem musieli to smarowac / przecierac. Nie pamietam co to bylo. Oni stosowali pieluszki z Biedry, Dada czy jakos tak
U nas też Dada się sprawdziły zdecydowanie lepiej niż Pampersy :) Młoda moja to alergik i atopik. Walczymy ze skórą notorycznie.
 
Jeszcze jedno pytanie a propos tych ubran :-) tzn.moze nie do konca ubran, a srodkow do pielegnacji niemowlaczka. Mam znajoma, ktora jest na podobnym etapie ciazy jak ja (8 tydzien) i ostatnio wyczaila jakas promocje pampersow i nakupowala na zapas, od kolezanek, ktore juz maja dzieci dowiedzialam sie, ze pampersy schodza mega szybko w pierwszych miesiacach. Ale kurna, skad wiedziec jaki rozmiar? Czy te pierwsze pampersy sa tak dostosowane,ze pasuja na wiekszosc dzieci?
Pampersy mają przedziałki wagowe np 3-6 kg. Raczej 6 kilowego dziecka nie urodzisz więc spokojnie możesz brać 1. Nawet jak urodzisz mniejsze to zejdą. Ja musiałam dokupować 0 dla wcześniaków, bo mimo że Laura balansowała na krawędzi i ważyła 2990 to 1 okropnie na niej wisiały. Tak samo ubranka 56 musiałam zastąpnić 50 teczkami. Ale wszysko się przydało. Na początku dziecko sika 11-30 x dziennie, kupka stopniowo w pierwszych dniach pojawia się częściej, a później się stabilizuje i są np 2 kupy ale giganty :p Bo te pierwsze to wygladaja jakny ktos sie nie podtarl i zostawił draske. Idzie wiecej bo dziecko od razu placze pozatym sie chucha i dmucha. Moja teraz ma rok i potrafi latac zesikana i juz nie komunikuje. Wrecz ucieka zeby jej nie przebierac. Kupe no to pozniej czuc z 2 kranca wsi.
 
Nie radzę kupować pampersów na zapas, bo może się okazać, że dziecko będzie po konkretnej marce dostawać uczulenia, mocnych odparzeń i zostaniecie ze stertą pieluch.
Ja na początku kupiłam 2 paczki, starczyły na 4 dni a potem kupiłam zapas na tydzień i po tym czasie, jak miałam pewność, że jest ok, robiłam większe zapasy 😉
Moja np na poczatku nie miala na żadne alergii,Pampers Pantsy, premium, dada zwykla czy lepsza, wszytsko bylo idealne. Teraz jak zaczela wiecej żryć to premium jakos zaczely wlazic w rekacje z jej kupa i zaraz po wyproznieniu od razu natychmiast sie odparza. Jutro ja szczepie to pogadam z pediatra czy to chemia w pieluchach, czy jedzenie, ją tak uszkadza.
 
reklama
Do góry