reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Spokojnie!
Lekarz też powiedział że albo albo?

Te dzieci to jednak każdy w swoim tępie.. Ja dziś 7+3 a mamy 8.3 mm, ciekawe od czego to zależy
Ja słyszałam, że dzieci ja początku rosną wszystkie tak samo. Dlatego łatwo jest określić tc na podstawie USG. Pytanie czy lekarz mówił, że pęcherzyk tyle ma, czy że zarodek tyle ma
 
reklama
Ja jestem z tych niecierpliwych i poszłam szybko, jak widać za szybko ale chwilę później miałam następna wizytę i było już widać, więc od razu stałam się spokojniejsza ☺ teraz w poniedziałek znowu mam wizytę na NFZ bo ten lekarz powiedział, że chce zobaczyć czy zdrowo rośnie (10 dni różnicy między wizytami u niego będzie) także dla mnie spoko jak najbardziej ☺
Prywatnie po pierwszej wizycie lekarz chciał mnie zobaczyć za 3 tyg jak już na pewno coś będzie, czyli dziś a następna wizytę u niego mam 18.03

Który Ty masz tydzień?
Tak często robią usg? Myślałam, że to niewskazane, chyba, że okoliczności do tego zmuszają... ale mogę się mylić. Kiedyś się dużo wokół słyszało, jakie to usg w nadmiarze może być niezdrowe. Żeby nie podsłuchiwać serduszka, itd... Może coś się zmieniło przez te 4-5 lat ;)
 
Ja jestem z tych niecierpliwych i poszłam szybko, jak widać za szybko ale chwilę później miałam następna wizytę i było już widać, więc od razu stałam się spokojniejsza ☺ teraz w poniedziałek znowu mam wizytę na NFZ bo ten lekarz powiedział, że chce zobaczyć czy zdrowo rośnie (10 dni różnicy między wizytami u niego będzie) także dla mnie spoko jak najbardziej ☺
Prywatnie po pierwszej wizycie lekarz chciał mnie zobaczyć za 3 tyg jak już na pewno coś będzie, czyli dziś a następna wizytę u niego mam 18.03

Który Ty masz tydzień?
5 +2 czyli początek 6 tyg. Ale na wizytę może mi się uda wepchnąć na NFZ na wtorek i dlatego rozkminiam czy nie za wcześnie. Ale stres też źle wpływa na ciąże a ja też jestem z tych niecierpliwych i też się denerwuje jak nie wiem czy jest ok
 
Ja słyszałam, że dzieci ja początku rosną wszystkie tak samo. Dlatego łatwo jest określić tc na podstawie USG. Pytanie czy lekarz mówił, że pęcherzyk tyle ma, czy że zarodek tyle ma
U mnie zarodek, dokładnie się lekarz określił 🤔 ale powiedział, że piekny, duży. Więc w razie wątpliwości pewnie by mnie poinformował, chodzę do niego już tak dlugo, że wiem, że by to zrobił
 
Tak często robią usg? Myślałam, że to niewskazane, chyba, że okoliczności do tego zmuszają... ale mogę się mylić. Kiedyś się dużo wokół słyszało, jakie to usg w nadmiarze może być niezdrowe. Żeby nie podsłuchiwać serduszka, itd... Może coś się zmieniło przez te 4-5 lat ;)
Nie słuchałam serca, także z tej strony jest ok. A o USG nie słyszałam 🤔
 
Zobacz załącznik 1239734Ja już po wizycie, zarodek umiejscowiony w macicy, ma niecałe 1cm. Ale nie wiem czy widzicie różnice miedzy zdjęciami. Albo to poniżej to krwiaczek, albo drugi zarodek 😳 jestem przerażona! Dziś wyszło z usg 4+5 kolejna wizyta za 2 tyg no i dostałam Dupasthon 2x1
GS to pęcherzyk ciążowy ;) on ma niecały 1cm. Może to co widzisz to pęcherzyk żółtkowy? Chyba, że zarodek u Ciebie tak szybko widać ;) co mówił gin?
 
Tak często robią usg? Myślałam, że to niewskazane, chyba, że okoliczności do tego zmuszają... ale mogę się mylić. Kiedyś się dużo wokół słyszało, jakie to usg w nadmiarze może być niezdrowe. Żeby nie podsłuchiwać serduszka, itd... Może coś się zmieniło przez te 4-5 lat ;)

W zdrowej ciąży bez wcześniejszych problemów zaleca się usg co 3-4 tyg :)
A słuchanie serduszka wg mojej lekarki dopuszcza się od 14 tyg. Przy ostatniej wizycie powiedziała mi że wg starej szkoły lekarze czasem puszczaj szybciej ale teraz wytyczne są inne :)
 
reklama
U mnie zarodek, dokładnie się lekarz określił 🤔 ale powiedział, że piekny, duży. Więc w razie wątpliwości pewnie by mnie poinformował, chodzę do niego już tak dlugo, że wiem, że by to zrobił
Tam na zdjęciu z usg jest napisane, że GS ma 0,90 cm :) więc to o pęcherzyk chodziło. Koleżanka się musiała przejęzyczyć. Spokojnie więc :D Wszystko u Ciebie w jak najlepszym porządku.
 
Do góry